Pruhování lcd monitoru?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bara.bora 8. 11. 2006 21:43

Zdravím,
mám připojený lcd monitor k notebooku D-Sub kabelem, ale obraz mi stále pruhuje. Pokud monitor připojím ke stolnímu počítači DVI-I kabelem tak není problém. Zkoušela jsem měnit obnovovací frekvenci, ale nepomohlo to, nevěděl by někdo jak se toho zbavit?
bara.bora
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 9. 11. 2006 10:35

Jsou nb a monitor zapojeny ve stejné zásuvce? Dělá monitor pruhy, ikdyž je připojen k jinému PC přes VGA?
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jankop 9. 11. 2006 11:51

Často dělají problém nekvalitní videokabely. Nesmí být příliš tenký, to je znakem, že v něm nejsou RGB koaxiální vodiče a měl by být opatřen na obou koncích feritovými jádry. Ta lze přidat dodatečně. Kvalitní kabely dodával KRUP. Buď hotové nebo na míru. Ale může být problém už v kvalitě signálu jdoucího z notebooku. Zkusit někde jiný monitor?
jankop
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 9. 11. 2006 12:02

Zcela s Jankopem souhlasím, včetně firmy Krup, až na ty ferity. Ty tam nejsou kvůli kvalitě signálu (tedy toho, co se ve finále objeví na obrazovce), ale kvůli vyzařování počítače, jako odrušovací prvek. Z hlediska kvality zobrazování je tedy zcela jedno, jestli tam ferity jsou či nejsou (ale když tam jsou, tak se nic nezkazí).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jankop 9. 11. 2006 12:29

Podle mého názoru ferity stejně jako brání úniku rušení, tak brání i vniku rušení do monitoru. A o rušení se tady bavíme. Jsem přesvědčen, že mohou přispět ke kvalitě obrazu. Ne tím, že ho vylepší, ale tím, že bude méně degradován. Ale nebudem to Bora.Bora komplikovat dišputacemi.
jankop
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 9. 11. 2006 14:33

No, dovedu si představit úroveň okolního rušení, které se poznatelným způsobem naindukuje do VGA kabelu bez feritu - ale povím ti, je to síla. Nechtěl bych tam být!
Ale za nějakou dišputaci to skutečně nestojí. To já jen pro ty poněkud méně informované, kteří by na feritech za každou cenu trvali, tak že to není zase až tak důležité. To ty koaxy - to je jiná.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bara.bora 9. 11. 2006 16:22

Zdravím,
D-Sub kabel má na obou koncích feritová jádra, ale mám ve sklepě ještě jeden D-Sub od Eiza tak ho večer ozkouším a dám vědět jestli nastala změna.
Každopádně děkuji za každou radu.
bara.bora
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 9. 11. 2006 18:30

Když jsem si to rozmyslel, tak bych řekl, že to kabelem nebude. Spíše bych zkusil notebook zapojit jeno na baterky (a nic dalšího, snad krom myši) nepřipojovat, nebo, pokud je baterka už slabá, tak napáječ notebooku zapojit do stejné zásuvky jako monitor (ale napájení jenom z baterky by bylo na pokus lepší a jak píšu, aby k notebooku nebylo připojeno nic dalšího krmo monitoru a té myši - ta by to neovlivnila).
Pytlík
Pokročilý