TV karta Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod suchy85 20. 11. 2006 18:05

Zdravím, požívam tuto kartu už skoro 2 roky bez problémů. Před týdnem sem měnil základní desku (na ASUS A8V-XE) a CPU (64-bit). A při instalaci TV karty mám několik problémů. Nejprve mi nešly nainstalovat ovladače z přibaléného CD. Stahnul jsem si tedy z internetu nejaké novejší (verze 4.0.107.3204).Vše proběhlo v pořadku. Nainstaloval se i program WinFast PVR. Program normálně běží problém je v tom, že při přepnutí programu se stane to,že z repro je slyšet šum a zároveň normalní zvuk.Když to přepnu zase jinam a hned zpátky tak je to v pohodě. Karta je propojená audio kabílkem na integrovanou zvukovou kartu do AUX_IN. Ovladače zvukovky mám nainstalovany.Nevíte někdo čím by to mohlo být? Díky.
suchy85
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabaczech 20. 11. 2006 20:06

s tema ovladacema a tim softem mam vecny problemy, jeste se mi ani jednou nepodarilo to rozchodit napoprve...:-(, casem sem prisel na to jaka kombinace ovladacu a softu je nejstabilnejsi na mym kompu, jenze momentalne jsem taky upgradoval...a problem je zpet a ve vetsi mire...ale vyresim to...bohuzel ted nemohu, cekam na reklamovany disk. Moje doporuceni pouze zni, dej si tam asi rok starej winfast PWR, tam to jeste celkem chodilo. Ten novej dela to co rikas i mne, a co hur....nepamatuje si nastaveni...a hlavne tam nejde presouvat programy bez toho, aby se to cely pos*ralo...proste sama radost, jak rikam, ani jednou se mi to nepodarilo rozchodit hned a nedavno jsem mel jeste jinou desku a tam mi behalo po obrazovce hrozny ruseni....
DFI Infinity nF Ultra II - M2/G, AMD Athlon 64 X2 4000+ (2048 L2 :-)), 2x512MB DDRII 800MHz GEIL Ultra (4-4-4-12), VGA GigaByte 7900GT 256MB DDR3 (NX79T256DP-RH), Zvuk X-Fi Xtreme, TV Leadtek TV2000 XP Expert, Zdroj ENERMAX LIBERTY 400 W
cabaczech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 20. 11. 2006 22:25

Zkontroluj, zda je nastavená správná televizní norma.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeny 20. 11. 2006 22:25

suchy85 píše:Nainstaloval se i program WinFast PVR. Program normálně běží problém je v tom, že při přepnutí programu se stane to,že z repro je slyšet šum a zároveň normalní zvuk. /quote]


Ano, toto mi také dělají poslední verze WinFastu PVR. Poslední verze, u které jsem na tuto chybu nenarazil je 2.96.
Zdeny
Junior

Odeslat příspěvekod suchy85 21. 11. 2006 22:53

A neviš, kde bych mohl tudle verzy stahnout?
suchy85
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod libich 21. 11. 2006 23:25

Kvalitně hardwarově odladěná karta Leadtek má neskutečně nesmyslně dělané ovladače a soft. Např. ladění automatické je v ČR přes anténu k neužití a tak jsem se naučil zadávat ručně přímo frekvence. Nicméně mazat seznam kanálu jde jen po jednom a další pitomosti v PVR softwaru naplácané. Zasloužilo by to celé předělat. Je to škoda, funkčně toho umí hodně a obraz i zvuk má kvalitní, ale tohle je opravdu úlet. Dálkový ovladač je ve srovnání s ostatními TV kartami docela vydařený. Obecně ale platí, že TV karty právě nejvíce trpí ovladači a softwarem, neb hw mají z velké části podobný, tunery, převodníky i obvody už se tak moc neliší, pokud jsou od stejného výrobce. Nicméně ovladače to dokáží řádně zamíchat.
libich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suchy85 23. 11. 2006 22:43

Tak WInFast verze 2.96 pomohla.Už to při přepiínáni neruši,ale nejde změna hlasitosti v tomto programu a to ani dálkovým ovladačem. Hlasitos se sice mění (grafika ukazatel hlasitosti se mění),ale ve skutečnosti se zvuk nemění. Nevím čím by to mohlo být. Poraďte,prosím.
suchy85
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rum666 2. 12. 2006 01:54

Já mam jinej problém, přes tuhle kartu se snažím nahrát do kompu video z přehrávače nebo analog kamery a vždycky se někam ztratí zvuk tj. když chci nahraný soubor přehrát jede bez zvuku. Help me.pls.
Rum666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 2. 12. 2006 10:32

Video připoj do kompozitního videovstupu pomocí redukce dodávané k TV kartě. Zvuk připoj přímo do line-in vstupu zvukovky. V ovládacím programu TV karty pak zvol jako zdroj zvuku pro nahrávání "line-in", resp. "vnější zdroj".
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rum666 2. 12. 2006 21:50

Zvuk mám připojený do TV karty a pak je slyšet během nahrávání z repro, ale když přehrávám uložený soubor tak je ticho.
Rum666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 3. 12. 2006 11:08

A při nahrávání z televize se zvuk nahraje?
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rum666 6. 12. 2006 12:30

Už jsem to rozchodil :D . Hrál jsem si s nastavením asi 3 hod a nějak se to povedlo ( ani nevím jak), takže už nahrávám video a telku se zvukem. Dík za rady
Rum666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rum666 9. 12. 2006 11:53

suchy85 píše:Tak WInFast verze 2.96 pomohla.Už to při přepiínáni neruši,ale nejde změna hlasitosti v tomto programu a to ani dálkovým ovladačem. Hlasitos se sice mění (grafika ukazatel hlasitosti se mění),ale ve skutečnosti se zvuk nemění. Nevím čím by to mohlo být. Poraďte,prosím.b/quote]


ukazatel hlasitosti mě také nereaguje při koukání na TV, ale reaguje pouze pokud přehrávám soubory které jsem přes kartu nahrál.
Rum666
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků