Stereo za 10,000,-

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod metla23 26. 11. 2006 21:54

Jersey píše:
metla píše:Do 10 000.- som ešte kvalitné 3 pásmovky nestretol.o/quote]
Ano, to já samozřejmě také ne. Ale pochopil jsem tuto větu: "Len dodám že kvalitné repro sú vačšinou dvojpásmové, napr Bower Wilkins" tak, že žádné třípásmové reproduktory nejsou kvalitní.t/quote]

Aj Bowery sú 3 pásmové ,konkrétne Nautilus.
Najvačší kumšt je vyrobiť práve stredový reproduktor preto to výrobcovia riešia 2 pásmovýmy sústavamy kde funkciu stredového repro nahrádza basák ktorý hrá aj stredy. S 2 pásmovýmy bednamy si musí vystačiť vačšina populácie. Je nezmysel považovať 3 pásmové repro za lepšie ako 2 pásmové. Bohužial ,vačšina ludí žije v tomto omyle. Záleží kto a ako tie bedne vyrobil .Ako je navrhnutá ozvučnica ,aké sú výhybky -aktývne alebo pasívne ,deliace frequencie ,ako je vytlmená ozvučnica aký je použitý materiál MDF alebo Bukas?
Chcem tým povedať len jedno ,žiadne dobré 3 pásmovky ani za 20 000.- neexistujú ,pokial si ich človek neurobí sám alebo nesiahne velmy hlboko do penaženky.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 11. 2006 22:00

Ano, s tím souhlasím. A Bowers&Wilkins Nautilus znám (ale jsou čtyřpásmová) samozřejmě také. Já vím, že jsou i kvalitní třípásmové repro a celou dobu tu to říkám (jen ten Váš příspvěk jsem špatně pochopil, zněl mi tak, že vy si myslíte že žádné třípásmovky nemohou být kvalitní). Jen jsem řekl, že je třeba sáhnout hlouběji do kapsy. A dvoupásmová repra se osazují výškovým a středobasovým reproduktorem, který hraje spíše středy než basy, proto se k regálovkám velmi často používá subwoofer, který zajistí reprodukci nízkých kmitočtů.
Anonymous

Odeslat příspěvekod metla23 27. 11. 2006 05:38

Jersey píše: A dvoupásmová repra se osazují výškovým a středobasovým reproduktorem, který hraje spíše středy než basy, proto se k regálovkám velmi často používá subwoofer, který zajistí reprodukci nízkých kmitočtů.k/quote]

Ano to je najčastejšie riešenie ,osobne dávam prednosť bedniam bez subwoofra.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 27. 11. 2006 10:03

Fuck8r: Teď mě ještě napadlo, že ten Casea HeadAmp může být udělán dle Vašeho přání, takže se s nima stačí domluvit, popřípadě se zeptat, kde by se dalo ušetřit, pak jim říct, co budete mít za sluchátka a už jen čekat, až ho pro Vás vyrobí :-)

metla: Ano, samozřejmě záleží na konkrétním tipu repro, některé reproduktory se s nízkými kmitočty vypořdají lépe jiné hůře, také k tomu ještě musíme přičíst náš sluch a z toho nám vyjde, že někdo subwoofer postrádá, jiný ho naopak "nepotřebuje".
Anonymous

Odeslat příspěvekod Fuck8r 27. 11. 2006 10:34

zesilovač na zakázku ? :o :)
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anonymous 27. 11. 2006 10:37

Ano ano, ten Casea HeadAmp je tak jako tak na zakázku. Samozřejmě pokud někde narazíte na starší, můžete koupit starší, ale toto je myslím celkem dobrá možnost. Každopádně jim napište a zeptejte se, zcela jistě budou vstřícní (myslím, že konkrétně je to p. Vrána, ale jistý si nejsem)
Anonymous

Odeslat příspěvekod Fuck8r 27. 11. 2006 10:44

tak díky, popřemýšlím o tom ... player + zesilovač + sluchadla za 20,000Kč :)
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anonymous 27. 11. 2006 10:47

Hehe, tak pro začátek stačí například nějaká lepší zvuková karta, později můžete ten zdroj zvuku dořešit. Rád jsem pomohl :-)
Anonymous

Odeslat příspěvekod Anonymous 28. 11. 2006 22:32

Dnes mi přišly Sennheiser HD 600. Celý natěšený jsem pro ně upaloval na poštu, v tom vzrušení jsem na přepážce dokonce zapomněl klíčky od auta :-) Ale cestu do Vincentu KHV-1 si bezpečně našly. Teď už je nemohu sundat z uší. Hrají opravdu excelentně. Výšky jsou precizně čisté, středy krásně uhlazené a basy sahají opravu hluboko, pro "měřiče" 16-30000Hz (-3dB). Předozadní prostor je na sluchátka opravdu povedený, nejen že zpěváka slyšíte jakoby dál od uší, ale dokonce ho slysšíte i mírně ve předu, takže klasický efekt zvuk v hlavě je velmi potlačen. Jsou sice malinko těžká a mají celkem dost celký přítlak, ale možná je to tím, že už je mám na hlavě celkem dlouhou dobu, s přestávkami téměř celý den. Až se rozehrají, bude zvuk ještě o malinko lepší, což už si ani nedovedu představit :-) Takže tazateli mohu HD 600 vřele doporučit!
Anonymous

Předchozí stránka