Problém DVI u LCD LG L204WT

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mbing 7. 1. 2007 19:36

Tak to kámoš má úplně stejný problém! ATI Radeon X700.
Na mé grafice ATI Radeon X1600 to jde.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod USER47 7. 1. 2007 19:38

Zatím to nechám píchnutý na analogu a po zkouškách tu grafárnu zkusím reklamovat...Uvidíme:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2007 20:01

Jasně, dej na GK (DVI) nějaké jiné LCD a bude jasno.

Samozřejmě je možnost reinstalovat ovladače na GK, ale ... myslím, že to bude spíš vada toho DVI výstupu u GK, než aby to bylo blokováno softem. Ani nevím, zda ta možnost vůbec v driverech existuje a jaký by byl její význam. Možná se ale ozve někdo z ,,mocnějších" a rozlouskne to :-)
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 7. 1. 2007 20:07

MgX píše:Jasně, dej na GK (DVI) nějaké jiné LCD a bude jasno.s/quote]
Možná to zkusím, ale teď na to nespěchám...Šlo mi o to, jestli není vadný monitor, že bych ho ve 14ti denní lhůtě vrátil.

USER47
Junior

Odeslat příspěvekod cannon522 7. 1. 2007 20:23

Kdysi,jsem to řešil také a to tak.GK GeF- MSI 5700U3DDR,LCD-SONY.Nechal jsem tam původní monitor,odebral g.kartu,restart vypl pc,napojil lcd,zapl pc,nahrál driver pro g.kartu a ta potom našla to lcd a jede to.
cannon522
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2007 20:39

cannon522 píše:Kdysi,jsem to řešil také a to tak.GK GeF- MSI 5700U3DDR,LCD-SONY.Nechal jsem tam původní monitor,odebral g.kartu,restart vypl pc,napojil lcd,zapl pc,nahrál driver pro g.kartu a ta potom našla to lcd a jede to.e/quote]

jj, za vyzkoušení to stojí.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 7. 1. 2007 20:47

Z odinstalace grafiky mám trochu strach, na to si raději někoho pozvu:))).
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2007 21:47

USER47 píše:
MgX píše:Samozřejmě je možnost reinstalovat ovladače na GK, ale ... ./quote]
To jsem dělal už na začátku...u/quote]

Já jsem myslel, že jsi to udělal. Tys jen ovladače zaktualizoval. Tady teoreticky může být opravdu ,,zakopán pes".

Obavu z odinstalace GK mít nemusíš, ale nutit Tě nebudu :-) Postup máš od cannon522 napsán a stačí mít sosnuté funkční kompletní ovladače. Možná i více verzí - raději.

Když GK odebereš ze systému a restartneš PC, ukáže se hláška o nalezeném novém HW, no a pak tam prdeš CD s drivery a nainstaluješ je. Na závěr si překontroluješ rozlišení displeje a obnovovací frekvenci.
Samozřejmě se podíváš do Tento počítač->Vlastnosti->HW->Správce zařízení jestli tam u něčeho není otazník, vykřičník apod.

Když tak hodíš dotaz na fórum.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 7. 1. 2007 23:47

Tak další postřeh. V krabici od grafárny jsem našel redukci ANALOG-->DVI a při zapojení přes redukci do DVI analog funguje. Takže konektor v grafice je celkem funkční:-/. Když jsem to vrátil zpět, tak chvíli nefungovalo ani jedno, ale po restartu ok. Akorát ten digital furt nic.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2007 08:53

Ahoj,

myslím, že by bylo dobré vyzkoušet radu od cannon522. Je super, že jsi to testnul přes redukci, ale stejně myslím, že to nedokazuje ,,plnou" funkčnost výstupu. Lepší je zkusit tam prásknout jiné LCD s DVI. V každém případě, to že se karta sekla je divné a naznačuje problém - problém v grafice. Pokud je to softwarová záležitost a pomůže plný reinstal ovladačů s odebráním GK, pak je vše v pohodičce :)
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MarekVys 3. 7. 2010 10:41

Řeším podobný problém a zajímalo by mě, dza to někdo nějak vyřešil.

Mám LCD LG 206W a grafickou kartu Radeon HD 5770. Monitor nereaguje vůbec přes DVI kabel, pouze D-Sub. Nevím co s tím.
MarekVys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 7. 2010 10:45

Zkus použít jiný DVI kabel.
Máš na monitoru nastavený správný vstup?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MarekVys 3. 7. 2010 12:27

Díky, jsem trouba, nenapadlo mě, že monitor nedetekuje oba kabely, našel jsem knoflík source na jejich přepínání. Tak vyřešeno :)
MarekVys
Kolemjdoucí

Předchozí stránka