Poradte s vyberem A4Tech x Microsoft do 500Kc

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod admxx 18. 3. 2007 12:13

Poradte s vyberem A4Tech x Microsoft

Vybiram mysi do 500kc a nemuzu se rozhodnout mezi
http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/ ... 13452.html
http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/ ... -2771.html

Pouzivam na kancelarinu, kresleni v CAD, grafiku, obcas hry. Na A4Tech me laka laser, moznost volby rozliseni a dobleclick tlacitko. No a Microsoft je Microsft :-). Tak napiste jak jste spokojeni.
Jo podlozku pouzivam QCK steel pad...latkova.

Do ted jsem mel tuhle mys http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/ ... -5030.html
a to je běs. Ovladace na kulove, obcas odskakuje, je moc lehka a zacina me z ni bolet ruka.
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod drnoha 18. 3. 2007 12:20

Ta MS 4 má naprosto otřesné kolečko, je hladné jak dětská prdélka a nedá se tím pořádně točit. Já koupil MS Laser 6000 a naprostá spokojenost. Stála 560 Kč.
drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 18. 3. 2007 12:26

v tomhle pripade bych vzal toho A4techa... budes s nim spokojenej, ma i dobry kolecko a povrch
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod admxx 19. 3. 2007 19:07

Uz ji mam doma (A4Tech X750BF). Prvni pojmy po par hodinach pouzivani a srovnani s Genius Ergo525 (kterou jsem mel predtim):
1. Na rozdil od genius se mi mnohem lip drzi. Nenuti k jednomu zpusobu uchopeni jako genius.
2. Promakanejsi ovladace (podstatne :-)
3. V zakladu kvalitni teflony (+ 6 (oprava: je jich 8)nahradnich kusu v baleni potesi)
4. Dvojklikove tlacitko je navykove :-)
5. ke kolecku nemam vyhrady (sice neni naklapeci jako u geniusu, ale tam stejne nebylo kvuli debilnim ovladacum moc vyuzitelne)
6. kolecko sviti tak akorat a barevne rozliseni je fajn (genius signalizoval softwarove coz bylo nekdy na kulove)
7. prijemny povrch a idealni velikost, dobra guma pod palec
8. kablik je proti geniusce asi tretinovy
9. kompletni cesky navod (ne ze bych ho cetl, ale casto nebyva zvykem ho prikladat)
10. v AutoCAD funguje tak jak ma (genius s tim mel neuveritelne problemy)

Celkove hodnoceni: 5 a pul pracky Whirpool :-D; za ty prachy je prti geniusce uplne jinde.

Jestli si vzpomenu hodim sem pak neco po delsi dobe pouzivani.

Jo a diky za poradu :-)
Naposledy upravil admxx dne 19. 3. 2007 19:16, celkově upraveno 1
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 19. 3. 2007 19:24

Taky mam a4tech x750bf a jsem velmi spokojeny, nejsem sice nejaky extra narocny hrac nebo grafik, takze to nemuzu moc poznat, ale nijak me tam mys neomezuje ;)
Lukáš V.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 19. 3. 2007 19:31

nj, ja ji mam taky, sice ji nepouzivam, protoze ji ma segra u kompu :D a jamam u NB MS laser wirelles 6000, ale taky se me prave moc libila... neni to x750 ale tusim 710 (1000DPI) a na tu cenu super mysak. Pokud nekdo nechce davat za mys vic penez, tak nema konkurenci (ta prichazi az spis u logitechu rady MX a G)
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod admxx 17. 5. 2007 12:15

Zkusenosti s A4tech po delsi dobe uzivani:

V zasade si zachovava stale stejne vlastnosti. Celkove je porad skvela, ruka me z ni neboli, ma krasne plynuly pohyb a rozliseni 1600dpi mi zacalo pripadat pomale a bez problemu jedu na 2000dpi. Trojklik pouzivam predevsim kdyz potrebuju neco rychle odklikat (treba hodne oken ve firefoxu a potrabuju se dostat na konec) Napisu jenom problemy se kterymi jsem se setkal:

- ovladace si zaberou veskere nastaveni a uz se nedostanu k nastvaeni touchpadu (ale co, stejne jsem tam v podstate nic moc nenastavoval)
- asi po dvou tydnech mi pri scrollovani nahoru zacalo vrzat kolecko, ale po dvou nabo trech tydnech to prestalo a uz se to nevratilo.
- obcas touzim po naklapecim kolecku...naklapim a nic se nedeje :-(
- kamos kupoval asi pred mesicem 2 kusy tehle mysi a ani v jednom baleni uz nebyly nahradni teflony
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod Lariel 17. 5. 2007 14:57

Taky mam tu A4tech a je super. 2000DPI bylo pomale uz 3. den, ovladace jsem ani neinstaloval, usb port nepretaktovaval, nemam duvod.
CPU: E4300 @ 2,7GHz
GPU: Sapphire x1950Pro Ultimate 580/1600
HDD: Seagate 320GB SATA2
RAM: Corsair 800MHz DDR2 CL5 2x1GB
MB: Gigabyte DS4
Zdroj: Sesaonic S-12 500W 2x12V
Skříň: Thermaltake Aquila
Chladiče: Scythe Ninja Plus, Zalman VF900
Lariel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RiZe 17. 5. 2007 15:13

Tak to mám kliku, mám ji také v (provedení 750BF) a teflony jsem dostal. Uff :). Každopádně nemůžu si stěžovat, za ty prachy je stále lepší než můj bývalý, silně kancelářský Logitech. I po dlouhém hraní drží v ruce, má totiž hrbolatý povrh, kterému nevadí ani pot. Guma pod palec taky super. A co se týče snímání tak nádhera, občas s ní vrznu po lesklém stole s viditelným dýhováním dřeva a ani zácuk, prostě nic, přesně vede stopu tak, jak to chci ;-). Můžu jenom doporučit. Žádné vady jsem na ní dosud neobjevil.
We must go deeper ^_^
RiZe
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků