Existují vůbec DDR2 RAM pro klasických 1.8V?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 5. 2007 19:36

Raziel-CZ píše:Můžu koupit rovnou ECC? Bude to něčemu vadit do normální desky?d/quote]

Podpora ECC záleží na čipové sadě a na základní desce. Musíš nám napsat, kam je chceš osadit.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 15. 5. 2007 20:25

Osadím je sem http://www.alza.cz/barebone-asus-vintag ... d65934.htm . Já vím, nepodporuje ECC, ale zkazím tím něco?
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 5. 2007 20:39

Nemusí to chodit. :wink: Ideální by bylo, kdy jsi měl možnost to odzkoušet. Např. nákupem z e-shopu s možností vrácení do 14 dnů.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 15. 5. 2007 20:49

To bych si to ale musel dovézt, což stojí další prachy. Teď díky dovozu budu vracet desku, kejs a paměti. Kromě toho mnoho lidí neví, že pokud je firma o možnosti vrácení neinformuje, nárok se automaticky prodlužuje na dva měsíce. Nebo tři, teď nevím.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 16. 5. 2007 09:53

No nic, český dodavatel nic neví, výrobce nepoví. Takže co si myslíte o tomto modulu: http://www.alza.cz/2gb-kit-2x1gb-ddr2-9 ... d58388.htm . Je to DDR2 Kingston 900 MHz CL5. Myslíte, že při napětí 1.8V (standardním) by mohl běžet na 800 MHz CL5? Samozřejmě oba moduly Dual.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 5. 2007 11:56

Nepoběží.

Kingston KHX7200D2K2/2G (datasheet):
Each module pair has been tested to run at DDR2 900MHz at low latency timing of 5-5-5-15 at 2.1V. The SPD is programmed to JEDEC standard latency 667Mhz timing of 5-5-5-15 at 1.8V.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 16. 5. 2007 12:01

Dobře, takže když je u něčeho JEDEC, mohu se spolehnout, že poběží na tolik, kolik ukazuje při 1.8V ano?
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 5. 2007 12:03

Teoreticky ano. Ovšem je to pouze doporučení, nikoli norma. Takže 100% spolehnout se na to nelze.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 16. 5. 2007 12:04

Uaaaa, já se z toho snad už zblázním. To fakt není nic co mi poběží na 800 MHz alespoň CL5 při 1.8V? http://www.valueram.com/datasheets/KVR800D2N5K2_2G.pdf ?
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 5. 2007 12:15

Ano, tyto Kingstony by dle specifikace výrobce měli běžet na 800MHz (CL5) při 1.8V. Ale to už jsme přece rozebírali na předchozí stránce.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 16. 5. 2007 14:21

Ah, tak to jsem si nevšiml. Teda je to hrůza dneska. Jinak jeden prodejce mi stále cpe do hlavy paměti značky GSKILL. Co si o tom myslíš(te)? Já se toho bojím, tuto značku neznám. A tvrdí, že A-DATA jsou ***** (souhlasil bych) a Kingston nic moc (nesouhlasil bych).
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 5. 2007 14:34

GSKILL jsem v ruce neměl, takže nemůžu posoudit. Osobně preferuji A-DATA, které mi vždy fungovaly bez problémů.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puchino 16. 5. 2007 14:56

r34ktor píše:HyperX jedou i na 1.8V, ale právě podle JEDEC. Proto se mi to, co napsal lb]Lariel[/b], moc nezdálo. :wink:

Citace z url=http://www.valueram.com/datasheets/KHX6400D2K2_2G.pdf]datasheetu[/url] k pamětem Kingston KHX6400D2K2/2G:

i]Each module pair has been tested to run at DDR2 800MHz at low latency timing of 5-5-5-15 at 2.0V. The SPD is programmed to JEDEC standard latency 667Mhz timing of 5-5-5-15 at 1.8V.[/i]

[size=75]//edit: Tak Tonda-B byl rychlejší.
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 16. 5. 2007 15:23

OffTopic: Lariel ako sa ti podarilo prichytit na tuto dosku Scythe? Odmontoval si Crazy Cool? Alebo DS4 nema zo zadu Motherboardu ten radiator? Chcel by som lepsi chladic a pri otazke na Noctua mi povedali ze musim odmontovat Crazy Cool alebo pouzit dlhsie sruby a u Scythe mi napisali ze nepodporuju DQ6
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 16. 5. 2007 15:30

Raziel-CZ píše:Ah, tak to jsem si nevšiml. Teda je to hrůza dneska. Jinak jeden prodejce mi stále cpe do hlavy paměti značky GSKILL. Co si o tom myslíš(te)? Já se toho bojím, tuto značku neznám. A tvrdí, že A-DATA jsou ***** (souhlasil bych) a Kingston nic moc (nesouhlasil bych).h/quote]

Ako bolo uz vyssie spomenute A-Data nie su *****. Mal som 1GB 800 MHz modul http://www.karman.sk/product.jsp?artno=10010641 avsak ked som ho chcel dokupit nemohol som ho nikde zohnat iba u tejto firmy avsak Karman.sk je vrcholne nesierizona firma.. Dodnes nam ako firme dlzia par tisic korun a odmietam od nich cokolve nakupovat. O Kingston si nemyslim ze by boli *****... Skor predajca ma na sklade GSKILL pamate a teda su "logicky" najlepsie na svete :) Neriad sa predajcom. Vzdy bude najlepsie to co sam predava. Niekedy to zachadza az do takych extremov ze ta zacnu presviecat ze celeron je lepsi ako C2D a navyse lacnejsi... (avsak celeron je lepsi lebo ho maju plny sklad...jediny dovod)
Puchino
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka