Vypalování OK - přehrávání NOT

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mihaall 3. 3. 2008 13:35

Mám tento problém a prosím o radu. Při vypalování filmu ze Shrinku přes Nera proběhne celý proces OK, ale vypálené DVD poté nelze úplně přehrát. Přehrávač hlásí "Disc is dirty", což hlásívá u vadných DVD. Pravděpodobně to asi bude vypalovačkou, která již má po třech letech nárok na výměnu. Ale nevím, jestli by to nemohlo být ještě něčím jiným. díky
mihaall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 3. 2008 23:56

Nebudu ti radit přehrát firmware, ale můžeš.
Moje zkušenost je, když už to chci vyhodit, podívám se dovnitř. Vyčistím. Dá se i seřídit laser, ale to už je lepší jednou vidět, jak. Ještě jsem žádnou nevyhodil, ty nejstarší běhají u skromnějších známých dosud.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foxit 19. 3. 2008 08:57

A co rychlost vypalování? DVD Video je třeba vypalovat co nejnižší rychlostí. No a taky se postarat o údržbu, vyčistit laser apod.
foxit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 19. 3. 2008 09:03

Rychlost vypalování by v dnešní době neměla vadit. Já používám rychlost 8x a problémy jsem nezaznamenal. U každého vypáleného CD nebo DVD proveď kontrolu integrity dat, např. programem Nero CD-DVD Speed, tím budeš mít jistotu, že je médium vypáleno dobře.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foxit 19. 3. 2008 09:10

Souhlas, ale 3 roky stará vypalovačka + vysokorychlostní média??
foxit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mama1 26. 3. 2008 14:32

Naopak, rychlost vypalování je čím dál tím důležitější, jak klesá kvalita mechanik v DVD přehr. a médií (ve snaze stlačit cenu co nejníže). Je o tom plno článků v časopisech - doporučují vypalovat DVD co nejnižší rychlostí max 4x a z vlastní zkušenosti - funguje to perfektně. Když jsem vypaloval 8x tak se DVD přehr. nechytal, při přepálení 2x to přehrává bez problémů.
mama1
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků