Jak dostat na jmenovku disku (DVD-Video) víc jak 15 znaků.

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mira 20. 11. 2011 19:34

Zdravím, používám vypalovací program Nero 9 a chtěl bych vědět, jakým způsobem mohu docílit toho, abych nacpal na jmenovku DVD-videa víc jak 15 znaků.
Setkal jsem se již s mnoha DVD, které mají klidně i 30 znaků v ISO/UDF ale mám pocit, že takové DVD Nero neumí.
Zkoušel jsem už všelijaké nastavení, ale víc jak 15 mi to nikdy nepustilo.
Dá se vůbec v Neru vypálit takovéto DVD, nebo bych musel změnit vypalovací program ?

Předem děkuji za odpovědi.
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 11. 2011 21:07

vypnout joliet...

nedivil bych se, kdyby ten limit způsobovalo nero natvrdo, bez ohledu na filesystem a jeho extenze...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 20. 11. 2011 21:42

Asi máš pravdu, standardní DVD-ROM ISO jde bez problémů nastavit bez Joliet ale u DVD videa (viz obrázek) s tím nejde hnout i když je tam standardně zaškrtnutý ISO 9660. To fakt nechápu.

Obrázek

Pokud by to šlo nějak vynutit přes registr systému Windows, bylo by to taky dobré, ale jinak to vidím na výměnu vypalovacího software. Nenapadá mě ovšem, který by byl stejně dobrý jako Nero.
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 11. 2011 10:47

Naštěstí se druhé nero nedělá :/
Rozsáhlé možnosti nabízí Ashampoo, něco najdeš v viewtopic.php?f=921&t=1135834
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 21. 11. 2011 20:40

Tak se mi to podařilo alespoň částečně vyřešit. DVD video jde vypálit v Neru s více jak 15 znaky, ale ne jako standard DVD-Video (dle Nera) ale pouze jako DVD-ROM ISO s vypnutým Joliet. Jinak to béklo tuto hlášku:

Obrázek

Ale i tak je DVD ve stolním přehrávači čitelné.

Jinak zde je originální DVD v programu ISO Buster ve standardech ISO/UDF s 21 znaky, o což sem se pokoušel v neru (ISO/UDF) a narazil jsem opět na problém, kde je zase omezení délky znaků a to na UDF (viz obrázky).

Obrázek

Obrázek

Ještě jedno DVD jsem měl s cca 30 znaky a dle ISO Busteru bylo vytvořeno v: mkisofs, což nevím co je ale je to myslím pro Linux.

Pozn: Ashampoo je hezký soft, ale zatím mi nějak nepomohl. Chtělo by to spíš nějaký software na tvorbu image ISO/UDF, kde to ty znaky pustí. Také nevím, zda ono vypálené DVD bude všude čitelné.
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků