zalohování na DVD-RAM - chyby pri ukladani 2.5GB www stranky

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Karel U. 24. 8. 2005 11:44

Lidi poraďte, včera jsem po prve zálohoval na DVD-RAM, vše šlo v pohodě, až když jsem chtěl zkopírovat z HDD uložený internetový stránky (adresář s www obsahují mnoho podsložek, třeba i 10 vnoření, a dlouhé názvy i 30 znaků). Na disku mi to zabírá asi 2,5 GB a při kopírovaní mi to hodí hlášku, že na disku (DVD-RAM) je málo místa, že je potřeba asi 5 GB. Naformátováno na UDF 1.5. Kopírováno v Total Commanderu. Mechanika LG GSA-4163B. DVD-RAM Panasonic. Myslel jsem, že se to bude chovat stejně jako HDD, ale tohle mě zaskočilo. Nevíte jestli by nepomohlo v tomto případě zformátování na FAT-32.

// Howard - upraven nazev
Karel U.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misapu 24. 8. 2005 11:48

To nevím, ale FAT32 jede dost pomalu.
misapu
Junior

Odeslat příspěvekod Sajmon 24. 8. 2005 12:10

Já se téměř divím, že to v Total Commanderu vůbec jde. TC totiž pracuje při kopírování trošičku jinak, než klasický průzkumník. Já bych to naformátoval znova na UDF (hlavně ne FAT32) a zkusil bych to v klasickým exploreru. Pokud to nepomůže, zkus na internetu najít jiný DVD-RAM driver, nebo ti můžu poslat svůj. Používám ho doma na LG GSA-4160 a v práci na LG GSA-4163 a něměl jsem zatím žádný problém ani při menších souborech. Jinak doufám, že před instalací DVD-RAM driverů jsi zakázal ve Windows "používat mechaniku pro zápis", jak to bylo popsané v README souboru.
Sajmon
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 24. 8. 2005 12:46

Jasne, dvd-ram na UDF.
Klasicky explorer ti nepomuze, zustan u TC.

Nechci ti moc kecat do zivota, ale bylo by mnohem efektivnejsi, kdybys to zalohovani delal jinym zpusobem. Ja slozky k zalohovani vzdycky jednou tydne zabalim RARem (dulezite je nastavit Solid kompresi) a potom ten jeden RAR zkopiruju na dvd-ram.
Ani se nedivim, ze se z toho ten driver zblazni, kdyz mu posilas milion malych souburku.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Karel U. 24. 8. 2005 13:14

Jinak doufám, že před instalací DVD-RAM driverů jsi zakázal ve Windows "používat mechaniku pro zápis"

to jsem teda neudělal, nevím jak to myslíš
2 media jsem zformatoval a nakopíroval na ně data vše v pohodě
používám driver pro 98, pošli mi prosím ten Tvůj.
Karel U.
Kolemjdoucí