Ako mozem vytvorit+napalit SACD (Super Audio CD) ?

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC-Man 13. 12. 2005 23:48

Da sa to vytvorit nejako v Nere, alebo na to potrebujem nejaky iny program ? Da sa SACD vypalit na klasickej DVD napalovacke na klasicke DVD+/-R medium ? Kolko hodin hudby sa mi tam zmesti - je dlzka/kvalita variabilna - mozem si ju pred napalenim nastavit alebo pevne dana (ako v pripade klasickeho Audio CD - 80min) ?
PC-Man
Junior

Odeslat příspěvekod mungo 14. 12. 2005 00:06

Že by na nějaké Sony/Philips SACD napalovačce ?
mungo
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 14. 12. 2005 00:09

Ne, to je to uplne jiny format a co vim tak zatim neni ani prolomena ochrana(asi proto ze je malo rozsireny) A silne pochbuji ze mas zdrojova data(hudbu) v takove kvalite abys vyuzil moznosti SACD.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FBQuick 14. 12. 2005 00:18

Z principu ne, jsou tam dve zasadni veci:
1) Nemuzes to cist na standartnim DVD
2) SACD je komprimovane a zasifrovane

Myslim, ze neexistuje bezne dostupny SW pro vypalovani SACD.
FBQuick
Junior

Odeslat příspěvekod PC-Man 14. 12. 2005 14:36

Ved prave preto, ze to moj DVD prehravac podporuje a este som v nom nikdy SACD nemal (neviem ho nikde zohnat), chcem to vyskusat (vobec ne kvoli kvalite, len to chcem skusit, ako to funguje)
PC-Man
Junior

Odeslat příspěvekod zibi 18. 4. 2007 23:08

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda je něco nového kolem přehrávání SACD v PC. Teď jsem cca 2 hodiny strávil googlováním, ale podle toho, co jsem našel, tak SACD stále nejde v PC přehrát. Nicméně na druhou stranu jsem četl o mechanikách (DVD), které umí SACD číst a zvukových kartách (některé Audigy), které to umí přehrát. Jenže jsem nějak nenašel jakýkoliv softwarový přehrávač.
Máte v tom někdo lepší rozhled?
Díky
zibi
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 18. 4. 2007 23:33

SACD napr.: Pink Floyd: The Dark Side of the Moon - 30th Anniversary Edition z roku 2003 a dalsi.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 18. 4. 2007 23:38

No mechanika musi umet cist SACD stopu, ktera je bliz cocce nez CDDA stopa. Ne moc stolnich CD prehravacu jakoz i DVD to umi.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod zibi 19. 4. 2007 18:05

Díky, přesně o ty Pink Floydy mi jde:-) Rád bych si to koupil, ale pořizovat si kvůli tomu speciální stolní přehrávač nebudu. Tak mi jde o to, zda už v současnosti existuje nějaká možnost, jak SACD v počítači přehrát. O PC mechanikách, které umí SACD layer číst, jsem sporadicky četl, ale o tom, zda existuje nějaký softwarový přehrávač pro SACD jsem se nedočetl...
zibi
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 19. 4. 2007 18:18

Tak to ja necetl ani o PC mechanikach. Holt doufam, ze si jednou ty Floydy prehraju multikanalove na stolnim, nejspis DVD, prehravaci :)
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod zibi 19. 4. 2007 18:46

Tak třeba u této mechaniky je uveden podporovaný formát SACD:
http://www.cdr.cz/dvd_rekordery/lge/gsa_4163b.html

(pokud to ovšem není překlep a nemá tam být SVCD).
zibi
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 19. 4. 2007 18:49

No to bude preklep, v recenzi je SVCD.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod zibi 19. 4. 2007 20:09

DSOTM by mělo bejt i na DVD-Audio, což už si člověk v PC přehraje (teda pokud má dobrou zvukovku,která to podporuje - třeba Audigy). Ale dostupnost se mi zdá horší než to zajebaný SACD.
zibi
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 19. 4. 2007 21:15

Ono nejde u SACD jen prehrani ,ale hlavne tez o zesileni na kvalitnim zesilovaci a reprodukci na kvalitnich bednach. Pokud to nemas tak to nema smysl. Prehravat SACD na normalnich bednach je stejne jako sledovat HDTV na stare TV. Vetsina(spise vsechny) pocitacove reproduktory nedokaze vyuzit 100% kvality ani klasickeho CD.

PS pokud mas k PC odpovidajici audio sestavu tak jako bych nic nerek.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 19. 4. 2007 21:29

PC-Man píše:Ved prave preto, ze to moj DVD prehravac podporuje a este som v nom nikdy SACD nemal (neviem ho nikde zohnat), chcem to vyskusat (vobec ne kvoli kvalite, len to chcem skusit, ako to funguje)

mám jedno originál cd se soundtracky ze scify filmů a domácí kino od panasonicu a SACD mi též podporuje,no a na tom cd je asi 5 skladeb napálené v této SACD kvalitě a můžu říci,že na mém panasonicu,které je mimochodem dost kvalitní je tento SACD formát dosti výrazně poznat,kvalita všeobecně vyšší,než u normálního cd tracku.jestli ti můžu poradit zkus software na DTS audio,tento soft ti předělá audio track do formátu DTS a musím říci,že je to špičkový poslech!!! :!: :!: :!:
jkmaxfli
Junior

Další stránka