Nero 6 - nejde zvýsit rychlost vypalování

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ferland 3. 1. 2006 20:21

Zdravim.Mam problem s Nero v 6.6.0.9. .Kupil som si novu DVD napalovacku,ktora napaluje vsetky formaty.No ked chcem napalit DVD vsetko v pohode ale neviem,ako v tom nerovi mam zvacsit napalovaciu rychlost.Dava mi len na vyber 4x .A mala by ist 48x.A nechce mi dat na vyber,ked mu tam dam data.Maju sa ist nejake testy s tym,aby mi dal na vyber vacsiu rychlost??POradte mi pls Dik

// JakubL - upraven nazev, precti si pravidla sekce
JakubL - presunuto
Ferland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Weslo 3. 1. 2006 20:25

48x je na CD a musíš mít media které tuto rychlost vypalování podporují.DVD se vypalují jinou rychlostí tzn.vypalování 4x u CD není to stejné jako 4x u DVD...aby si mohl vypalovat rychlejc musíš koupit lepší média
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferland 3. 1. 2006 21:05

To ja vim.Ze u DVD je jina rychlost.Ale u toho CD mi nechce dat vyssi a pritom je napisane 48x.Neviem ako dat vyssiu.
Ferland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Weslo 3. 1. 2006 21:16

Ferland píše:To ja vim.Ze u DVD je jina rychlost.Ale u toho CD mi nechce dat vyssi a pritom je napisane 48x.Neviem ako dat vyssiu.

kup lepší média..btw..jaký si tam dal???
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sid 3. 1. 2006 22:59

nepíšeš jakou máš mechaniku, ani jaké DVD médium zkoušíš, takže co vlastně chceš poradit, občas se může stát, že mechanika "nezná" třeba 8x médium značky XY a povolí tedy pro jistotu jen 4x zápis, jinak 48x zapisovat na DVD určitě nepude, to je rychlost pro CDR
sid
Junior

Odeslat příspěvekod khihihi 4. 1. 2006 06:49

nero je schopne detekovat maximalnu rychlost napalovania pre medium.. teda aspon zvacsa sa mu to dari. 48x je rychlost pre napalovanie cdr, pre dvd to bude mozno 16x, neviem co mas za palicku.
Kazdopadne, udavane #x su rychlosti prenosu dat,
cd: 1x = 150 kB/s, dvd: 1x = 1.32MB/s
cize 48x pri dvd by znamenal zapis vyse 63 MB za sekundu, co je popravde skoda komentovat.
Kup si nejake 8x ci 16x dvdr media (respektive maximalne 'x' co zvladne napalovacka) a pal donemoty.
thread vznikol z neznalosti, ktora je teraz dufam minulostou
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 4. 1. 2006 08:21

možná bych upozornil na to, že některá shitozní média mají na krabici napsanou jinou rychlost, než doopravdy umí. o tom jsem se přesvědčil jednou když jsem v nouzi koupil balík dvd v supermarketu (to byla fakt nouzovka a ještě dneska se za to stydim). měla to být 8x media a v krabičce byla i tak jednotlivě deklarována, ovšem nero to vidělo tak, že něco bylo 4x a něco 8x. na noname a "výhodné" nákupy bacha
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sid 4. 1. 2006 08:50

Nero , stejně jako všechny vypalovací programy, porovnávají údaje ve firmware vypalovačky s detekovaným médiem a podle toho nabídnou rychlosti zápisu
sid
Junior

Odeslat příspěvekod Paia 4. 1. 2006 08:58

Není médium jako médium. Mám ještě nějaká pomalejší CD-RW Verbatim 8-10x a běžně na ně pálím 12x, Nero mi tu rychlost nabídne.
Paia
Junior

Odeslat příspěvekod d.data 7. 1. 2006 19:32

Mám problém s DVD vypalovačkou LG 4160B - měla by pálit 16x(oprava 8x), media mám verbatim DVD-R 16x a když dám v Neru6 vypalovat, tak mi to nabídne jen 2x nebo 4x.
neví někdo co s tím?
Naposledy upravil d.data dne 7. 1. 2006 23:14, celkově upraveno 1
d.data
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marclucpicard 7. 1. 2006 19:46

d.data: mam rovnaky problem, tiez tu istu LG napalovacku a 16x Verbatim DVD-R na ktore ide iba 2x a 4x. Som zvedavy ci niekto nevie poradit. Kamarat mi tie media predal lebo jemu to na SONY napalovacke neslo vobec :-(
marclucpicard
Junior

Odeslat příspěvekod Iviko666 7. 1. 2006 20:06

Mal som tiez LG 4160B a boli s nou problemy pri napalovani.
Skusal som aj novy firmware ale nepomohlo to.
Inak vie napalovat DVD-R iba 8x DVD+R vie 16x.

Teraz mam LG 4163B a som max. spokojny.
Fractal Design R5,AMD Ryzen 7 1700,Noctua NH-U14S,Asus Crosshair VI Hero,Adata 16GB DDR4 3200MHz XPG Z1,Kingston HyperX Savage 240GB,SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO + LE 8GB,iFi Nano DSD,CM MM710,OZONE STRIKE PRO SPECTRA,Corsair RM750x,iiyama XUB2792QSU
Iviko666
Junior

Odeslat příspěvekod marclucpicard 7. 1. 2006 20:09

no mne uz pri jednom mediu (tusim tiez Verbatim) ponukla aj 16x pri DVD-R :-) co je celkom sranda ak vezmem do uvahy ze je max rychlost by mala byt 12x :-)
marclucpicard
Junior

Odeslat příspěvekod d.data 8. 1. 2006 00:23

Tak už jsem to vyřešil, bylo to starým firmwarem. Dal jsem tam A306 a už to pálí 8x(DVD-R).
d.data
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anton Novák 8. 1. 2006 07:24

Ja mám ten istý problem ale aj pri prepísaní firmware to ide len 2x.Aj ked použijem iné médium.To sa deje len pri mediách s rychlostou 8x.Existuje program Media code speed edit a dvd identifier v ktorom sa dá nastavovat rychlost media.
Anton Novák
Kolemjdoucí

Další stránka