Jaké máte zkušenosti s kvalitou a životností DVD-CD?

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mira 6. 6. 2006 09:46

Já už zásadně používám jenom média značky Verbatim jak CD tak DVD.
Po dlouholetých zkušenostech s nekvalitními šmejdy (CD) typu:
MEMOREX, RITEK, TDK, MULTIDISC, SAMSUNG a mnoho dalších jsem začal věřit pouze jediné značce a to Verbatim.
Jaké máte vy zkušenosti s CD či DVD? Popř. která média jsou podle vás nejkvalitnější? :?:

POZN: Jediná média, kterým jsem nevěřil, přežila všechny ostatní a to CD média Gold Acer.
Po šesti letech je kvalita záznamu opravdu na vysoké úrovni měřeno mechanikou Plextor.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Polo21 6. 6. 2006 12:13

Pravdupovediac v poslednej dobe uz neverim ziadnym mediam, ale pouzvam len TDK a Verbatim (cd a dvd), mam snimi asi najlepsie skusenosti.
Polo21
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 6. 6. 2006 12:20

Jo TDK sice nejsou špatná na barvivo, ale mně začaly docela hodně korodovat středy i kraje a u těch ostatních jako Memorex tak to je čistá výroba RITEKu a barvivo odejde do 3 roků.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JRD 6. 6. 2006 15:50

Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 7. 6. 2006 22:20

Chtěl bych se tak trochu věnovat i CD a ne jenom DVD, která jsou na příslušném fóru. Vím, že dneska asi každý rozumný člověk pálí na kvalitní CD typu Verbatim ale chtělo by to se taky dozvědět, co může být ještě lepší než Verbatim. 8)
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 7. 6. 2006 22:48

Tayo Yuden, která se ale prodávají pod různými názvy/značkami ... a pak zlatá média
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Mira 7. 6. 2006 23:09

OK Mám třeba CD značky KODAK a EMTEC Gold ale není médium jako médium.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdeny 18. 6. 2006 14:23

Co takova media znacky BENQ? Jake s nimi mate zkusenosti?
Zdeny
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 18. 6. 2006 14:36

Vite co, nehledte na znacku media, dulezity je pouzity substrat ... zjisti vam to napr. Nero InfoTool / Disk / manufacturer ID

...pak se podivejte treba na http://www.cdr.cz na dlouhodobejsi sledovani kvality medii a najdete tam nekde to svoje. Podle znacky se vetsinou orientovat neda (az na vyjmky jako treba Verbatim, proto sou tak oblibene) protoze treba i takovy Gigamaster muze mit nektere media se substratem od Tayio Yuden (spicka) a nebo od neznameho nekvalitniho vyrobce kde takove DVD bude vhodne akorat jako pivni tacek ...
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sterivap 18. 6. 2006 14:37

já teda šílený, ale je to tři roky stará záležitost...byly takový zlat-žloto hnědý nebo tak nějak a vydržely asi půl roku. Naopak musím říct, že s lcd a mechanikami tohoto výrobce mám vynikající zkušenosti a i když mne všichni varovali, mám od nich i dva digi foto a jsem maximálně spokojen. Ale ta média tenkrát byla fakt hrozná.... :-B :-B mluvím o Benq-zvolil jsem špatný formát-je to odpověď na Páju
...kdyby pes nesral-dál by došel...
sterivap
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeny 18. 6. 2006 14:41

sterivap píše:já teda šílený, ale je to tři roky stará záležitost...byly takový zlat-žloto hnědý nebo tak nějak a vydržely asi půl roku. Naopak musím říct, že s lcd a mechanikami tohoto výrobce mám vynikající zkušenosti a i když mne všichni varovali, mám od nich i dva digi foto a jsem maximálně spokojen. Ale ta média tenkrát byla fakt hrozná.... :-B :-B mluvím o Benq-zvolil jsem špatný formát-je to odpověď na Pájup/quote]

Sice ja pouzivam vyhradne Verbatim (asi jako kazdy :-)), ale slysel jsem celkem chvalu na BENQ media, ovsem nevim od jakeho byly vyrobce. A v te dobe zivotnost se posoudit nedala.
Kazdopadne diky za nazor, a vypada to, ze se k BENQ stehovat nebudu :-B
Zdeny
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 18. 6. 2006 20:02

Používal jsem kdysi všelijaká média a za těch 7 roků jsem našel asi 3 kusy na vyhození ... ale kvalitní paličky (2x) Plextor CD-RW a na dvd střední třídu LG
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Mira 18. 6. 2006 20:06

Musím souhlasit, že CD-RW (Plextor a Verbatim) asi budou na životnost nejlepší
(samozřejmě, že se na ně nesmí tak často zapisovat).
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 18. 6. 2006 20:21

CD-RW je součástí označení paličky, kdysi byli paličky i jen CD-R ... (nebylo to mnou tedy myšleno jako média)
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Mira 18. 6. 2006 20:30

HE HE :) Já vlastním 2 média s potiskem Plextor:
Plextor CD-RW a CD-R ale stejně jsou to Verbatimy (výrobce).
Dostal jsem je k vypalovačce Plextor Premium.
Mira
Pokročilý

Další stránka