[všeobecné] J2EE vs. .NET, ktorym smerom sa vydat ?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lotarik 10. 5. 2008 10:13

Zdravim,

zaujimalo by ma, ktoru technologiu sa zacat ucit a na ktoru sa sustredit. Rad by som sa v horizonte 1 - 2 rokov zamestnal v tejto oblasti a moje rozhodovanie teda urcite bude ovplyvnene hlavne tym, so znalostou ktorej technologie sa lahsie zamestnam a pre ktoru je/bude viac pracovnych prilezitosti.

Ako to vidite ?
Lotarik
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 10. 5. 2008 10:21

je to uplne jedno .. hlad je po vyvojarich v obou oblastech... a C# a J2EE jsou si hodne podobne... vlastne nejvetsi rozdil je jenom v tom, ze objekty v knihovnach se jmenuji jinak...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod trickIT 10. 5. 2008 10:37

Naozaj tazka volba ... Ja by som ale asi skor zacal s .NET
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 10. 5. 2008 10:50

Taky si myslím, že to je jedno. Ani s jedním neuděláš chybu..

Jinak obecně pokud J2EE - tak můžeš psát apps pro všechny platformy

.NET - pouze Windows..
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotarik 10. 5. 2008 10:55

Zakladne rozdiely medzi obidvomi poznam, zacal som sa ucit .NET, planujem si co najskor urobit nejake MS certifikaty, ale napadlo ma, ci by nebolo lepsie rozhodnut sa pre zaciatok pre J2EE.

Zatial vdaka za rady :)
Lotarik
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 10. 5. 2008 10:57

Máš aspoň nějaké základy programování ? Ono hnát se bez předchozích znalostí hned do J2EE bych neviděl jako moc šťastné řešení.. ;-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotarik 10. 5. 2008 11:05

Ale ano, ovladam na vcelku slusnej urovni Python, PHP, C a Delphi.

Mozno som sa mal vyjadrit trochu jasnejsie v inicialnom prispevku, ide mi viac-menej o to, ktora technologia ma podla vas vacsiu perspektivu do buducnosti, ktora je/bude viac preferovana zamestnavatelmi a teda v konecnom dosledku s ktorou mam vacsie sance zamestnat sa v takom casovom horizonte, ako som uviedol vyssie.

Zatial som sa dozvedel, ze je to jedno, co som aj predpokladal, takze momentalne to vidim tak, ze si obidve osaham a rozhodnem sa, ktora mi bude sympatickejsia :)

Ale mozno sem pride este niekto, kto ma nasmeruje inak, uvidime...
Lotarik
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 11. 5. 2008 13:36

Na J2EE se toho momentálně dělá více a mnohem více. Javisti jsou placený královsky. Ale .NET aplikací bude přibývat. Ale nebude jich přibývat něják rapidně rychle, omezení na Windows a tím na x86 a Itanium platformu není často žádoucí. Co se uplatnění a peněz týče, myslím si, že v současnosti je lepší Java, teda J2EE, JSP, Struts nebo Spring nebo JSF, prostě nějáký webový framework, nějáká ta db a to nejlépe Oracle, a OR mapping, takže Hibernate a spol.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod piErcE 11. 5. 2008 13:53

o tom uplatneni to jsou povidacky uplne mimo realitu ... .net aplikaci a serverovych reseni se daly tolik, ze neni naprosto mozny sehnat jakyhokoli programatora, ktery by .net zvladal ... u nas ve firme ted potrebujeme . net vyvojare (ne "studenta", ale vyvojare se zkusenostmi), ale neda se o ne prakticky zavadit... cili co se uplatneni tyce, tak je to ted taky prast jako uhod.. pokud clovek umi jedno nebo druhe na urovni , tak se o nej firmy poperou ...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 11. 5. 2008 14:02

Ja bych jen dodal ze .NET je sice jen pro windows, ale pro linux existuje projekt MONO, kterej se snazi o prevedeni .netu na linux. A ikdyz nepodporuje celej .net 3.5 tak toho podporuje dost. Takovej ten "zaklad" ktery staci na vyrobu aplikaci to obsahuje. Takze neni problem ani na tom linuxu. Takze opravdu to neni omezene jen na platformu windows.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod a.malotka 11. 5. 2008 14:07

8-D No nezlob se na mne, ale kdyz nekdo napise, ze se neumi rozhodnout mezi .NET a J2EE a v zapeti tvrdi, ze se docela dobre orientuje v Python, C, Delphi a PHP tak je naprosto, ale naprosto jasne, ze neumi poradne absolutne NIC!

A kdyz muzu poradit, tak .NET.
btw: Urcite si nenech radit od samanu typu ".NET je pouze na Windows", nebo "java je multiplatfomrni" :D 8-)

Taky MS certifikaty z tebe dobreho vyvojare neudelaji, jsou to osvedceni leda tak o znalosti kodovani.

A nehledej si Job podle toho kde budes pracovat a kde jsou jake penize, ale podle toho, co te bavi !!! Jedine tak muzes excelovat ve svem oboru a to prinasi vic nez prumerne penize kdekoliv a kdykoliv.
at zije O'Neill a Asgardi.
a.malotka
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 11. 5. 2008 14:21

Nargon píše:Ja bych jen dodal ze .NET je sice jen pro windows, ale pro linux existuje projekt MONO, kterej se snazi o prevedeni .netu na linux. A ikdyz nepodporuje celej .net 3.5 tak toho podporuje dost. Takovej ten "zaklad" ktery staci na vyrobu aplikaci to obsahuje. Takze neni problem ani na tom linuxu. Takze opravdu to neni omezene jen na platformu windows.

mono je sice hezky, strasne moc mu fandim... ale jinak je to zatim docela zoufalost .. bohuzel .. :( na "pokusy" a ruzny experimenty je to uzasna vec... ale do "produkcniho" prostredi to ma jeste hodne daleko ... a mluvit o .net 3.5 v souvislosti s monem bych sé fakt neodvazil ... kdyz i podpora 2.0 je takova... polovicata (a 3.5 veci jeste polovicatejsi)...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Lotarik 11. 5. 2008 14:52

a.malotka píše:8-D No nezlob se na mne, ale kdyz nekdo napise, ze se neumi rozhodnout mezi .NET a J2EE a v zapeti tvrdi, ze se docela dobre orientuje v Python, C, Delphi a PHP tak je naprosto, ale naprosto jasne, ze neumi poradne absolutne NIC!

Vysvetli, ako si dosiel k takemu zaveru. Mam za sebou niekolko relativne velkych projektov vo vsetkych jazykoch, co som vymenoval, mozno teda okrem Delphi, ktore pouzivam len v skole.

Este raz opakujem, islo mi iba o to, s ktorym mam vacsiu sancu sa uplatnit. Pohlad zo vsetkych ostatnych smerov je pre mna irelevantny. Programovanie ma bavi ako take, takze toho sa neboj :)

Ohladom certifikatov, je mi jasne, ze po ich ziskani nebudem zrazu ultragiga vyvojar v tom-ktorom jazyku, ale na zaciatok a oboznamenie sa s technologiou su podla mna celkom dobre, takisto nie je na skodu mat ich v zivotopise.

Pozeral som si v tychto dnoch nejake zaklady a zatial sa viac priklanam k Jave, zda sa tiez, ze vseobecne na portaloch ako profesia.sk a podobne, je po "javistoch" omnoho vacsi dopyt a nepredpokladam, ze by sa situacia v tomto smere nejak skoro zmenila.

Ma niekto opacny nazor ?
Lotarik
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 11. 5. 2008 15:01

piErcE píše:pokud clovek umi jedno nebo druhe na urovni , tak se o nej firmy poperou ...

To je fakt, ale to dneska platí i pro kuchaře :-D Javistů je dost krutej nedostatek, zatím jsem si totiž nevšiml, že by personální agentury dávaly za dohození kontaktu na . NETáře, kterýho pak zaměstnaj bonusy na úrovni 60 000Kč. U Javistů jsem to viděl. A u Javistů jsem viděl i bonus za dohození Junior programátora a to 30 000Kč.

ad zkušený porgramátor: asi si nějáký budete muset vychovat... A vím, že to není snadný ani levný...

Nargon píše:... ale do "produkcniho" prostredi to ma jeste hodne daleko ... a mluvit o .net 3.5 v souvislosti s monem bych sé fakt neodvazil ... kdyz i podpora 2.0 je takova... polovicata (a 3.5 veci jeste polovicatejsi)...

Tak tady musím jdnoznačně souhlasit, Mono by byla krásná věc, kdyby stííhali dohánět Microsoft tak po půl roce až roce od uvedení nového frameworku.
Naposledy upravil Vebloud dne 11. 5. 2008 15:03, celkově upraveno 1
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod a.malotka 11. 5. 2008 15:02

ano, javistu je treba vic a jsou drazi, protoze min lidi chce delat v jave. .NET je modernejsi, lepsi a hlavne pritazlivejsi. Takze: chces penize = java, chces fun = net. To je muj pohled, kdyz jsem se pred 4 lety rozhodoval.

A odkud vim zda jsi dobry nebo ne? No podivej. Kdyz jsem byl na skole a vrtal se v 3 jazycich taky jsem si myslel, ze jsem borec. Nastoupil jsem pak do prace mezi opravdove profiky a ti me vyvedli z omylu. :-D Ted mam 15 let praxe, projektu za sebou vic nez ty a vim, ze vim ho**no. No a taky vim, ze kdyz studuju CV, tak 90% kecu od vysokoskolaku je smyslenost, takze kaslu na certifikaty a keci a rovnou jim dam test. Jenom ten ukaze co v cloveku je.
at zije O'Neill a Asgardi.
a.malotka
Junior

Další stránka