Rutinu na generování tónů

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vtech 1. 9. 2008 08:58

MIDI: presne, jako rozhrani pro programovani nastroju a komunikaci mezi nimi.
Oversampling: Kvuli kvantizacnimu sumu.
Interpolace: Muj ulet, sorry. Jsem zvykly generovat tony s predpocitanych tabulek a tam to je potreba. Kdyz volas sin(), tak je to samozrejme blbost.
Mel jsem vcera zjevne slabsi vecer.
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joan 1. 9. 2008 09:18

JanFiala píše:Zdrojaku je na netu spousta, staci si vybrat.
podobna funkce, ktera by mela hrat pres zvukovku:
http://www.delphitricks.com/source-code ... _card.html

Zdravím a věci se mají takto:
Tatínek píše: "Tak jsem VELMI peclive a pracne do PC naklepal program z:http://www.delphitricks.com/source-code/multimedia/play_sound_through_a_sound_card.html(na kterou me navedl pan Jan Fiala).Prekladac Delphi to bez protestu prelozil do Exe formy,ale:po spusteni se zadny zvuk neozval.Jinak program odpovida PRESNE tomu,co jsem chtel.Mozna nemam spravne nastavenou zvukovou kartu,ale zatim jsem na to neprisel."
Takže děkuje za snahu :tleskani !
P.S.: Nenapadá prosím někoho, kde může být zádrhel? Mám zjistit typ jeho zvukové karty?

Zatím moc děkuji za reakce a přeju pěkný den!
Joan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 1. 9. 2008 10:33

vtech: kvantizační šum vůbec nesouvisí s vzorkovací frekvencí (takže oversampling tomu nepomůže), ale s počtem kvantizačních hladin - čím více bity si vyjádřím úrovně jednotlivých vzorků, tím více hladin můžu mít a tím je šum menší (např. při 16bit co jsem použil je to 2^16 = 65536 hladin a SNR = 96,33 dB; ale při 8bit by to bylo jenom 48,16 dB - to už je slušné šumítko :-) )
docela dobře je to vysvětleno na http://cs.wikipedia.org/wiki/A/D_p%C5%99evodn%C3%ADk ;-)

Joan: ten můj program zkoušel?
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vtech 1. 9. 2008 10:34

Tady to je http://eugen.cz/vtech/tonegen.zip
Zdrojak v Delphi i exe.
Bezi to pod wine pod linuxem, tak to pod windows bude snad fungovat taky.
Je to jedna funkce, melo by to jit snadno pochopit.
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vtech 1. 9. 2008 10:42

hekhry: To je teorie. Taky wiki: For complex signals in high-resolution ADCs this is an accurate model. For low-resolution ADCs, low-level signals in high-resolution ADCs, and for simple waveforms the quantization noise is not uniformly distributed, making this model inaccurate.[2] In these cases the quantization noise distribution is strongly affected by the exact amplitude of the signal. - a v tech situaci pomuze oversampling. Zkus si udelat FFTcko. Posunes frekvenci o 1 Hz a struktura parazitu (sumu) se uplne zmeni.
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 1. 9. 2008 13:07

vtech: jo, struktura těch složek šumu se změní, ale rozhodně celkově se odstup signálu od šumu s vyšší vzorkovací frekvencí nesníží, tak to prostě není...to co je zdrojem toho šumu - rozdíly mezi jednotlivýma hladinama, to se nezmění...nadvzorkování se používá z úplně jiných důvodů ;-)
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joan 1. 9. 2008 13:21

hekrhy píše:vtech: kvantizační šum vůbec nesouvisí s vzorkovací frekvencí (takže oversampling tomu nepomůže), ale s počtem kvantizačních hladin - čím více bity si vyjádřím úrovně jednotlivých vzorků, tím více hladin můžu mít a tím je šum menší (např. při 16bit co jsem použil je to 2^16 = 65536 hladin a SNR = 96,33 dB; ale při 8bit by to bylo jenom 48,16 dB - to už je slušné šumítko :-) )
docela dobře je to vysvětleno na http://cs.wikipedia.org/wiki/A/D_p%C5%99evodn%C3%ADk ;-)

Joan: ten můj program zkoušel?


Ještě prý ne. Má totiz dojem,ze problem nebude v programu(uz pred casem zkousel program cislo 398-generovani zvukoveho souboru z knihy 1001 tipu a triku pro Delphi.Prelozilo se to bez chyby,ale zvuk zadny.
Tak že by to bylo nastavením zvukovky :hm ?
Joan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vtech 1. 9. 2008 13:31

hekrhy píše:vtech: jo, struktura těch složek šumu se změní, ale rozhodně celkově se odstup signálu od šumu s vyšší vzorkovací frekvencí nesníží, tak to prostě není...to co je zdrojem toho šumu - rozdíly mezi jednotlivýma hladinama, to se nezmění


Hmm, mas pravdu. To je tak, kdyz nekdo neco dela stejne 10+ let a nepremysli o tom. Na druhou stranu je to fine, protoze to je prima tema na zrychleni nekterych mych programu :-D Vyhodim zbytecny oversampling (tam kde je skutecne zbytecny).
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vtech 1. 9. 2008 13:31

Joan: jestli hraje MediaPlayer, tak ty nase priklady hrat musi.
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mungo 1. 9. 2008 18:45

Jenom takový námět - pro Audacity existuje plugin Nyquist (vyzkoušený, funguje), dá se provozovat i samostatně, viz Nyquist
mungo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 1. 9. 2008 18:47

vtech: tak já s tím 10 let zkušeností nemám, ale zas nám posledních 5 let pořád tlučou podobné věci ve škole do hlavy...takže to pak člověk umí i když nechce :-))
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vtech 1. 9. 2008 19:21

hekrhy píše:vtech: tak já s tím 10 let zkušeností nemám, ale zas nám posledních 5 let pořád tlučou podobné věci ve škole do hlavy...takže to pak člověk umí i když nechce :-))


hekhry: My samouci s gymplem obcas holt na diry v teorii narazime :-)
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joan 3. 9. 2008 13:30

vtech píše:Tady to je http://eugen.cz/vtech/tonegen.zip
Zdrojak v Delphi i exe.
Bezi to pod wine pod linuxem, tak to pod windows bude snad fungovat taky.
Je to jedna funkce, melo by to jit snadno pochopit.


Tatínek mi napsal: "Tak jsem zkusil odzipovat soubor "tonegen",prelozil jeho zdrojak a ono to ZVUCI.Zadavani tonu sice neni.jak to potrebuji,ale to je resitelny detail.Zitra si to radne prostuduji ale tentokrat to bude Vono!Diky Tvym kolegum."
Takže pánové, i já vám mockrát děkuji za ochotu :tleskani :tleskani :tleskani
Joan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vtech 3. 9. 2008 18:25

Joan: to mne tesi, uz jsem myslel, ze to bylo vyhozenych 180Kc (resp. 15 minut) :-)
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joan 4. 9. 2008 08:06

vtech píše:Joan: to mne tesi, uz jsem myslel, ze to bylo vyhozenych 180Kc (resp. 15 minut) :-)

To jsi hodně drahý :shock: - ale šikovný :lol: . Taky bych toho chtěla mnohem víc umět ... ;-)

Ještě to svoje mušky má, ale hlavní věc je, že tatínek je s tím na dobré cestě, díky Tobě:
"Upravil jsem si "tonegen" do formy jedne procedury a piska to.Zatim se marne snazim pochopit,jak funguje.Mam 8 knih o Delphi,ale zadna se nezminuje o knihovne MMS,ktera obsahuje pouzite funkce a promenne.A zahrat umim jen jeden ton.Dva za sebou ne.I po 3 letech "delfovani" me muze leccos zaskocit."

Hezký den :-)
Joan
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků