Má Java budoucnost?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nargon 21. 5. 2011 14:59

Kazdy jazyk ma budoucnost. Vcetne javy a assembleru. Kazdy ma svoje specificke misto v programovani. Kazdy se hodi na neco jineho a nebo se jich vice hodi na stejne veci a je jen na programatorovi, ktery se mu vice libi nebo pro ktery se rozhodne a ten bude pouzivat.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod suk 21. 5. 2011 16:13

jadus: predstav si, ze hry jako Transport Tycoon, Roller coaster tycoon byly napsany v ASM. A jsou to vic nez jen "ryze windowsacky" aplikace ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jadus 21. 5. 2011 19:12

suk píše:jadus: predstav si, ze hry jako Transport Tycoon, Roller coaster tycoon byly napsany v ASM. A jsou to vic nez jen "ryze windowsacky" aplikace ;)

Tak to me pak omluv moji neznalost systemu :roll: doted sem si myslel ze MS-DOS je konzolovy system...
Od BPU po BFU
jadus
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 21. 5. 2011 20:38

Why do Java programmers wear glasses? Because they don't C#

Java vs .net :)

Na Jave se mi nelibi nekolik veci:
1. Absence slusne dokumentace (srovnavam s MSDN pro .net). Nejaka sice existuje, ale je to roztristene na vice mistech atd..
2. Nedostatek komercnich komponent.
3. Silene IDE. A je jedno jestli jde o NetBeans nebo Eclipse.
chatumbabub
Junior

Odeslat příspěvekod jadus 22. 5. 2011 10:49

chatumbabub píše:
Why do Java programmers wear glasses? Because they don't C#

Java vs .net :)

Na Jave se mi nelibi nekolik veci:
1. Absence slusne dokumentace (srovnavam s MSDN pro .net). Nejaka sice existuje, ale je to roztristene na vice mistech atd..
2. Nedostatek komercnich komponent.
3. Silene IDE. A je jedno jestli jde o NetBeans nebo Eclipse.

Pravda, IDE ma sileny, a rozhodne se neda srovnavat s Visual Studiem, ale VS je placeny, tak se to od nej tak nejak ocekava... :-D ale co ti brani napsat si vlastni IDE
Od BPU po BFU
jadus
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 5. 2011 11:02

Visual Studio Express je zdarma http://www.microsoft.com/express/Downloads/
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _ghost 22. 5. 2011 11:43

Ac jsem nikdy ve VS nedelal, muze mi nekdo rict co umi navic oproti treba Eclipse a Netbeans? Nemyslim ted konkretni podporu pro nektery z jazyku.

Ja pouzivam uz asi 4 roky na Javu prave Eclipse a nemuzu si na nic stezovat. Pro EE jsem mel pak komercni nadstavbu MyEclipse. Rovnez pro PHP pouzivam Eclipse s PDT a zatim jsem lepsi reseni nenasel.

Na male upravy v kodu si vystacim s geany, pripadne VIMem, ale na nejakou serioznejsi praci nedostacuji (koneckoncu jsou to jen editory).
_ghost
Junior

Odeslat příspěvekod jadus 22. 5. 2011 12:10

Nejde o to co umi navic... umi toho asi srovnatelně, ale VS je takový trochu víc přívětivý. Eclipse se mi líbí a taky v něm bez problémů pracuju, ale VS má takový hezčí ikonky :D

Myslim, že jediný co umí navíc, je grafický návrh aplikací... prostě si okýnko namaluješ, jestli to umí i Eclipse, tak se omlouvám...
Od BPU po BFU
jadus
Junior

Odeslat příspěvekod _ghost 22. 5. 2011 12:30

Urcite jej ma ve forme pluginu. Jak je pouzitelny netusim. GUI aplikace zase tak casto (spis vubec) nedelam a kdyz uz, tak neco lehkeho, kde jej nevyuziju.

Jinak co se tech kreslitek tyka, tak nevim jak doba pokrocila, ale v dobe Netbeans 5, ten vysledne vygenerovany kod byl katastrofa :/
_ghost
Junior

Odeslat příspěvekod jadus 22. 5. 2011 12:49

Ono Net Beans je cely katastrofa...
Od BPU po BFU
jadus
Junior

Odeslat příspěvekod Aminux 22. 5. 2011 13:14

Aminux
Junior

Odeslat příspěvekod _ghost 22. 5. 2011 13:50

IDEA znam, ale zatim jsem nezkousel. Chystam se na ni uz docela dlouho.
_ghost
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 23. 5. 2011 09:34

_ghost píše:Ac jsem nikdy ve VS nedelal, muze mi nekdo rict co umi navic oproti treba Eclipse a Netbeans? Nemyslim ted konkretni podporu pro nektery z jazyku.

Ja pouzivam uz asi 4 roky na Javu prave Eclipse a nemuzu si na nic stezovat. Pro EE jsem mel pak komercni nadstavbu MyEclipse. Rovnez pro PHP pouzivam Eclipse s PDT a zatim jsem lepsi reseni nenasel.

Na male upravy v kodu si vystacim s geany, pripadne VIMem, ale na nejakou serioznejsi praci nedostacuji (koneckoncu jsou to jen editory).

kdyz pominu interface (to je do znacne miry vec nazoru) a pomalost, tak mi v Eclipse
chybi napr.
1. poradny refaktoring
2. poradny intellisense
3. historicky debugging
chatumbabub
Junior

Odeslat příspěvekod suk 23. 5. 2011 09:44

me v Netbeans chybi predevsim RAM :D Visual Studio mi kdysi prislo jako pomalej nenazranej software, ale od chvile co mam NB si pripadam s VS jak v raji :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 5. 2011 10:40

suk: 8GB RAM = 1800,- :) mam 12GB a k tomu SSD a musim rict ze i netbeany frci naprosto svizne. (asi nadcasovy soft, stejne jako Win Vista kdyz vysly 8-) )
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka