[Eclipse] Přepínání prostředí

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mimonik 2. 7. 2010 19:31

Zdravím,
hledám a nenacházím nějaký plugin do eclipse, který by umožnoval rychle, či eventuelně i po restartu přepnout prostředí například z Javy do PHP, mít dvě oddělené eclipse mi přijde takové nepraktické, nevíte o něčem?
Mimonik
Junior

Odeslat příspěvekod freex 2. 7. 2010 23:44

Eclipsu na víc platforem nepoužívám, ale brání vám něco stáhnout si třeba Eclipsu na Javu a do ní nastrkat pluginy na PHP ?
freex
Junior

Odeslat příspěvekod Mimonik 3. 7. 2010 08:45

No, jde mi o to, že pokud to udělám, tak funguje jiné zvýraznění kódu a tak podobně, ideální stav by byl, že bych toto nějakým pluginem přepnul ...
že bych tedy měl eclipse v tom javu a php pluginy a nějakým pluginem přepnul rozložení, atp.
Mimonik
Junior

Odeslat příspěvekod freex 3. 7. 2010 09:28

Zvýrazňování kódu by se mělo odvíjet od toho, jakým editorem soubor otevíráte. Stačí kliknout pravým na soubor a vybrat jiný.
Pokud jde o další nastavení, dá se udělat jeden workspace a nastavit ho na PHP a druhý na Javu.
freex
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 3. 7. 2010 09:51

Já mohu potvrdit, že to funguje zcela bez problémů. Používám Eclipse s jak Javovou tak PHP workspace, stačí přepnout jediným kliknutím tlačítka. Zvýrazňování syntaxe je vždy podle typu souboru.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 3. 7. 2010 10:37

Trochu jsem nad tím koumal a máte pravdu, to co mě zajímá jsou perspective, nicméně, nejde mi do hlavy, proč když nainstaluju přes apt a pak nahraju do /usr/share/ pluginy a featury, tak je to nenačte, ale pokud to samé udelam s hotovo binarni verzi kterou si stahnu tak to jde ...
Mimonik
Junior

Odeslat příspěvekod freex 3. 7. 2010 10:51

Možná chybí nějaké závislosti. Zkusil bych ty pluginy nahrát přes jejich repositář přímo v eclipse...
freex
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 6. 7. 2010 11:28

Mám takový dojem, že už v Eclipse nejde jen tak nakopírovat pluginy do adresáře. Je potřeba instalace přes Eclipse Update, což je celkem utrpení. Protože se tam často musí zadat ručně update URL o nevyřešených závislostech některých rozšíření ani nemluvě. :(
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 8. 7. 2010 14:44

Ano nakopirovani je uplne k nicemu, tak jsem si myslel, ze jsem si stahl vsechno, ale naseptavas kodu je takovy hloupy nefunguje hledani ve vlastni tride, tak si mylsim ze mi tam jeste neco chybi, nevite jak zjistit seznam, nazvy vsech natazenych pluginu?
Mimonik
Junior

Odeslat příspěvekod freex 8. 7. 2010 21:37

Je takový problém ty pluginy nainstalovat přes jejich repositáře online přímo v Eclipse? Dyť Eclipsa je portable, můžete to udělat klidně na jiným PC s Internetem a pak si to kompletně kamkoliv nakopírovat...
freex
Junior

Odeslat příspěvekod Mimonik 8. 7. 2010 23:17

Ale ja nevim jake pluginy to jsou, kde zjistim jejich jmena?
Ve slozkach features a plugins jsou jen jakoby tridy, ne zadne nazvy ...
Mimonik
Junior

Odeslat příspěvekod freex 9. 7. 2010 07:18

freex
Junior

Odeslat příspěvekod Mimonik 9. 7. 2010 10:07

Samozrejme ze stacilo a z toho vychazim pri svych pozadavcich, ale to je portable instalace. Jenze pak bych do toho stejne chtel zakomponovat i Javu a prijde mi jako hloupost mit dve eclipse, kdyz mohu mit jedno se vsemi pluginy, jen nevim jak zjistit seznam pluginu.
Mimonik
Junior

Odeslat příspěvekod Intex 9. 7. 2010 10:39

Niektore pluginy staci nakopirovat do plugins a features, ale niektore je potrebne instalovat... Tie, ktore staci iba nakopirovat su obycajne tie jednoduhsie... Samozrejme, ze nejaky GWT plugin uz musi byt nainstalovany... Ale napriklad podpora pre SVN alebo resource bundle subory - tak tieto pluginy nie je potrebne instalovat...
Појавила се системска грешка. Молим контактирајте службу помоћи.
Intex
Junior

Odeslat příspěvekod Mimonik 9. 7. 2010 16:44

Inu ja si klidne vsechny pluginy nainstaluju, kdyz budu znat jejich jmena, ale ty jaksi nevim jak z toho eclipsu dostat, nikde zadny prehled natazenych pluginu nemohu najit ...
Mimonik
Junior

Další stránka