C#: Míchání barev RGB

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod showlee 31. 7. 2010 07:29

Ahoj
Sem uplnej zacatecnik a hledam zpusob jak pomoci tri ScrollBaru michat R G B v nejaky vhodny komponente.Bohuzel sem nenasel vhodnou komponentu a ani nevim jestli v C# je vlastnost color.Nasel sem jen BackColor,ale nenasel sem zpusob jak do toho priradit hodnoty scrollbaru...
showlee
Junior

Odeslat příspěvekod suk 31. 7. 2010 08:42

Co se takhle nejdriv naucit programovat?
ScrollBar ma nejaky hodnoty MinValue MaxValue a Value (pokud se nepletu), barva se da (nejjednodusejc) "vytvorit" pomoci Color.FromARGB(r,g,b), kde r,g,b jsou <0, 255>
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod showlee 31. 7. 2010 09:50

Aha no tak zas takovej zacatecnik nejsem delal sem to driv v Delphi.Spis zacatecnik ve Visual studio C#.Skusil sem tohle a nefunguje to:
textBox1.BackColor = Color.FromARGB(255, 0, 0);
Kdyz sme u tech scrollbaru tak kdyz tam nastaviv maximum = 255,tak to de jen do 246.Musim tam dat 264 aby to jelo do 255.A s tim si nevim rady nejenom ja.Pak nemuzu najit vlastnost aby se mi u vertikalniho scrollbaru zobrazovalo tahaci tlacitko defaultne dole.
showlee
Junior

Odeslat příspěvekod suk 31. 7. 2010 10:07

definuj nefunguje....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod showlee 31. 7. 2010 10:20

Error 1 'System.Drawing.Color' does not contain a definition for 'FromARGB' D:\C++ Projekty\SerRGB\SerRGB\SerRGB\Form1.cs 18 40 SerRGB
showlee
Junior

Odeslat příspěvekod christian 31. 7. 2010 10:25

showlee píše:textBox1.BackColor = Color.FromARGB(255, 0, 0);


správně je totiž:
Kód: Vybrat vše
textBox1.BackColor = Color.FromArgb(255, 0, 0);


http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... margb.aspx
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod showlee 31. 7. 2010 10:32

:D Tak to diky,no ted si budu pamatovat ze mam davat bacha na maly a VELKY.Ty scrollbary mi ale stale delaj neplechu... musim jim nastavit miximum vzdy o 9 vyssi nez chci.Delo se to i zkusenymu kamosovi z fora a nevedel si rady.Dal nemuzu najit vlastnost ktera by rikala jesli se posuvnik zobrazi dole ci nahore.Chci jet od spoda nahoru.Defaultne je to ale opacne... Dekuji
showlee
Junior

Odeslat příspěvekod christian 31. 7. 2010 10:42

Máš nastaveno v property LargeChange (defaultně je totiž 10) u toho scrollbaru na 1 ?
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod showlee 31. 7. 2010 11:31

Ne.Opravil sem to.Uz to vali teda pekne.Ale zas funkce LargeChange je tim ovlivnena.To mi pride nedoreseny.Este by me teda zajimalo jak udelam aby vertikalni posuvnik zacinal dole misto nahore... dik
showlee
Junior

Odeslat příspěvekod suk 31. 7. 2010 11:34

.Value
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod showlee 31. 7. 2010 16:54

diky
showlee
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků