C# mikrofon - rozpoznání slova

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nogar 27. 12. 2010 15:17

Ahoj, nvm jak uděla aplikaci ve které budou proměné s různými slovy (např string slovo1 = "ahoj";) a když začnete mluvit do mikorfonu a některé z těch slov co jste řekl se bude rovnat třeba tomu slovo1 ,tak aby je program zpracoval a mohlo se snimy dál pracovat.
Nogar
Junior

Odeslat příspěvekod vonSkeleton 27. 12. 2010 16:09

Zkus si vyhledat neco o Microsoft speach. Ja s tim nikdy nedelal, ale asi by to melo umet to co pozadujes.
viz
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ee705648.aspx
http://www.microsoft.com/speech/default.aspx
vonSkeleton
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nogar 27. 12. 2010 19:06

Hm.. ale nepochopil jsem to jak to dát do kodu :(
Nogar
Junior

Odeslat příspěvekod 3.14 27. 12. 2010 20:10

3.14
Junior

Odeslat příspěvekod Nogar 28. 12. 2010 01:32

No zkusil jsem to ale když to spustím hodí to error:PlatformNotSupportedException
Píše to u toho rec.LoadGrammar(g);

Kód: Vybrat vše
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using System.Speech.Recognition;
using System.Speech.Synthesis;

namespace Form
{
    public partial class Form1 : Form
    {

SpeechRecognizer rec = new SpeechRecognizer();
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();

rec.SpeechRecognized += new EventHandler<SpeechRecognizedEventArgs>(rec_SpeechRecognized);

}

void rec_SpeechRecognized(object sender, SpeechRecognizedEventArgs e)
        {
            lbl.Text = e.Result.Text;
        }
        private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
        {

var c = new Choices();
            for (var i = 0; i <= 100; i++)
                c.Add(i.ToString());
            var gb = new GrammarBuilder(c);
            var g = new Grammar(gb);
          rec.LoadGrammar(g);
            rec.Enabled = true;
        }
Nogar
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 28. 12. 2010 11:06

A mas nainstalovany nejaky rozpoznavac reci, ktery je kompatibilni s windows speech api? Pravdobne ne, proto ti to hlasi ze na tvem systemu to rozpoznavani neni mozne.

Sice windows Vista a 7 obsahuji nejaky takovy software, ale existuje jen pro angličtinu, francouzštinu, španělštinu, němčinu, japonštinu, zjednodušenou čínštinu a tradiční čínštinu. A jestli mas wokna v CZ, tak tam to rec nerozpoznava. A nevim jak donutit ceske win rozpoznavat alespon tu anglictinu. Takze tudy to pravdepodobne nepujde.

Dalsi moznosti je zkusit nejakou aplikaci treti strany, ale nic zdarma jsem nenasel a to co se dalo najit, tak to stoji par stovek dolaru. A cestinu to taky neumi, tak nevim jestli by to vubec fungovalo.

A jako posledni moznost je, aby sis to rozpoznavani reci napsal sam. Ale vzhledem k tomu ze jsis nedokazal najit jak to pouzit, tak tohle bude nad tvoje sily.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Vebloud 29. 12. 2010 21:12

Nargon píše:A jako posledni moznost je, aby sis to rozpoznavani reci napsal sam.

8-D :D :-D No ty kráso, napsat si rozpoznávání řeči sám? Ty kráso tomu říkám dobrý vtip.

Každopádně rozpoznávání řeči zrovna geniálně nikde nefunguje. Už vůbec špatně funguje bez učícího vzoru pro konkrétní lidi. Propstě v současné době nepříliš použitelná technologie.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor