Moze myslenie (doslova) boliet ?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TedM 26. 7. 2011 19:56

Zivim sa programovanim, co ako vsetci vieme je dusevne narocna cinnost :). Za posledne tyzdne mam take obdobie, ze stale pracujem. Myslim tym to, ze programujem cely den v praci, a ked vecer pridem, znova programujem. To iste plati aj o celych vykendoch.

Vsimol som si, ze zhruba v tom istom case, ako som zacal takto intenzivne kodit, som zacal mavat bolesti hlavy. Skratka taka mierna tupa bolest v pravej hornej casti hlavy, ktora trva v podstate cely den. Taktiez sa mi zacalo stavat, ze ked sa nad niecim zamyslim, tak zacnem mat v hlave taky intenzivny neprijemny pocit, a skratka musim prestat rozmyslat. Stane sa to hocikedy, napr. aj ked pocitam kolko penazi dam spolu za nakup alebo tak. Tieto stavy mavam coraz castejsie, ale ked si dam tak den - dva pauzu, tak mam pocit ze sa to zlepsi.

Moze to byt tym, ze mozok proste uz takuto zataz nezvlada a tymto sposobom sa brani ? Zazili ste alebo zazivate niekto nieco podobne ? Alebo ze by to bolo proste len tym blbim pocasim ? Nerad by som bol keby mi z toho jedneho dna preskocilo a skoncil by som kdesi v ustave...
TedM
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 26. 7. 2011 19:59

původem tvých bolestí hlavy není intenzivní zátěž mozku (za což se dnešní programování nedá považovat ani náhodou; čest výjimkám) nýbrž životosprávou, strnulým stavem těla (především krční páteře) a vystavením "elektronickýmu znečištění", který tahle činnost provází...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uzivatel 26. 7. 2011 20:25

Pravděpodobně ti začíná haprovat krční páteř (obvykle se k tomu přidá pískání v uších a unavené oči), tak vítej do klubu, rychle si najdi nějaké cviky na to - problém bývá v trapézovém svalstvu, mě řekl doktor po zhodnocení rentgenu , že se s tím nedá nic dělat, hlavně nezvedat nic těžkého, já se nedal a začal po delší přestávce opět provozovat fitness tzn. hlavně zvedat těžké závaží a to mě naopak velmi pomáhá (čest našemu zdravotnictví).

např. http://www.muscle-fitness.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=6324&Itemid=80
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod klukzpalmy 26. 7. 2011 21:05

Z vlastni zkusenosti vim, ze staci denne pet minut rano a pet minut vecer (to je ovsem minimum) par jednoduchych cviku.
posad se rovne na zidli, krouzit hlavou na jednu a druhou stranu (pomalu).
potom predklanej a lehce zaklanej hlavu.
do stran
kruz rameny na obe strany
vstan, predklon se, vydrz
zaklon se, nespadni
do stran
klidne si udelej par kliku
chod po schodech
atd.
da se solidne pocvicit i doma, nemusis do hned do fitka

Petr
klukzpalmy
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků