[Java] Tabulka s různými prvky

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod budicze 8. 5. 2012 16:23

Zdravím,

pracuji na jednom softwaru v Javě, který má sloužit pro programování externí jednotky. Celé programování tvoří jen asi 6 příkazů z nichž každý má nějaký parametr, které jsou ovšem různých typů. Defacto existují tři typy parametrů - string, boolean a int.

Tento problém bych chtěl řešit tak, že bych si udělal tabulku, kde by v prvním sloupci byl příkaz (pomocí jComboBox) a ve druhém by byl parametr. Pokud by byl v daném řádku vybrán příkaz, který vyžaduje string a int, ve druhém sloupci by se zobrazil jTextField, ovšem v případě typu boolean by tam byly dva radiobuttony.

Mojí otázkou je, jak toho docílit, studoval jsem, jak funguje jTable a podle mých zjištění v jednom sloupci podporuje stejný prvek pro všechny řádky, což mne trochu omezuje.

Předem díky za pomoc

Budi
budicze
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 8. 5. 2012 17:00

JTable ti umožní mít kdekoliv cokoliv. Musíš implementovat JTableModel rozhraní, myslím, že je tam na to abstraktní třída, která má implementováno všechno nutné a mlžeš jí jenom rozvíjet.

Má metody getRenderer a getEditor, nebo tak něják, které ti vrací objekt k vykreslení v daném políčku a objekt k vykreslení editace v tom políčku.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor