[Obecné]Začínám s programováním, co říkáte na můj plán ?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tomek79 4. 9. 2012 10:20

Zdravím,

poprosím o zhodnocení mých plánů - chtěl bych jako samouk začít programovat. Mám určité zkušenosti s objektovým jazykem PML v jistém CAD sw, chtěl bych jít dále a programovat pro své potřeby i mimo tento sw. Stáhnul jsem si free C# of microsoftu a pár skenů postarších učebnic jako C# pro zelenáče a pod. . Dle popisu jazyka C# jsem měl pocit, že je jazykem budoucnosti ... a mimo jiné bude vhodným doplňkem v programování pro zmíněný CAD - cestou .NET .
Je můj plán použitelný, nebo by jste doporučil/a začít jinak ?
Uvítám i případné tipy, které online návody mají vyšší kvalitu než jiné ...

díky, Tom
Tomek79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satai 4. 9. 2012 10:43

C# je imo pro zacatecnika prilis tezkopadny. Pro profesionala skvele, ale prvni jazyk bych asi volil jinde.
Kdybyz jsem vybiral, jak ucit programovani svou milou, tak jsme nakonec po dohode zvolili http://www.headfirstlabs.com/books/hfprog/
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 4. 9. 2012 11:00

Já bych naopak C# doporučil. Nevím co myslíš tou těžkopádností. Ano, je tam nutnost všechno držet v objektech, ale pro začáteční programy si toho nemusíš vůbec všímat a pro ty větší je to naopak velké plus, které nutí nad tím kódem přemýšlet a chápat jak funguje. Myslím si že C# je docela lehký jazyk a přitom se s ním dá naprogramovat skoro cokoliv.
PiranhaGreg
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satai 4. 9. 2012 11:17

Tezkopadnosti myslim, ze je potreba udrzet v hlave docela dost konceptu, nez se da zacit. neni to takova tragedie, jako napriklad C++, ale na zacatecnika bych byl opatrnejsi. On se za chvili otrka.

Vzal bych kvalitni ucebnici (Coz je to Head first) a hodne jednoduchy jazyk (idealne nejaky s REPLem, aby slo zacit bez zakladani projektu, potreby vedet, co je to main a podobnych veci).
satai
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 9. 2012 11:19

Na C# se dá začít krásně. Není to nějak zvlášť komplikovaný jazyk a alespoň se v něm dá udělat něco použitelného. Navíc je rozšířený, takže pokud někde v životopisu uvedeš znalost C#, má to nějakou hodnotu.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod sejnt 4. 9. 2012 11:27

No zacat by sa dalo s hociktorym jazykom, treba len pochopit zakladne veci cykly, podmienky atd..to je vsade rovnake len ina syntax.Programovanie nie je ani tak o jazyku ako o mysleni:). No a ked si zoberies akukolvek ucebnicu programovacieho jazyka tak je dany jazyk nesmrtelny:D
Lekvár je produkt šialenej myšlienky ako neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu.[CZ] Povidla jsou produkt šílený myšlenky jak neudelat ze všech švestek slivovici.
sejnt
Junior

Odeslat příspěvekod Tomek79 4. 9. 2012 11:39

základní myšlení programátora snad mám (cykly, podmínky, reakce na události, nutnost vymyslet zákl. algorytmus předem atd) , vytvořil jsem už pěkných pár rozsáhlejších prográmků .. ale jen v tom našem CAD prostředí. Z vašich reakcí tuším, že by to mohlo jít, doufám jen že se nebudu moc zamotávat do té omáčky kolem. Vaše návrhy a odkazy nastuduji a zkusím začít ... asi s nějakou tou učebnicí. Dík za tipy současné i budoucí, pokud vás napadne ještě nějaká připomínka.
Tomek79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fender.bender 4. 9. 2012 11:42

Také C# doporučuji i pro začátečníka. Syntaxe není problém (podobná Javě, na které se začíná I ve školách), objektová orientace je jen výhodou a jazyk jako takový má velkou budoucnost (díky architekturám .NET a WinRT, pro které je C# přímo navrženým jazykem). Pokud vývojář počítá s vývojem pro platformy Windows (včetně nových Metro aplikací) a Windows Phone, není lepší volby.
Kromě toho má tento programovací jazyk opravdu velkou vývojářskou základnu a na internetu je k nalezení spousta informací a tutoriálů (i přímo na specializovaném portálu Microsoftu MSDN).
fender.bender
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudidlo 5. 9. 2012 07:00

satai píše:...potreby vedet, co je to main a podobnych veci).

Co je to main?
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod satai 5. 9. 2012 08:14

satai
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 5. 9. 2012 10:10

Já vím, že main je statická funkce pro spuštění aplikace, stejně tak se může jmenovat SataiJedeDoLesa. Ale to myslím není to nejdůležitější co by měl zřizovatel vlákna vědět.

Doporučuji výběr takového jazyka, který je nejvhodnější pro projekt, který se tazatel chystá vytvořit. Těžko bude psát v c# aplikaci na modelování změn počasí, na to by byl asi vhodnější jiný nízkoúrovňový jazyk.
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod alazar 5. 9. 2012 13:44

Ja bych taky doporucil C#, po vsech strankach moderni a zaroven jednoduchy, primocary jazyk.
alazar
Junior