Databáze českých slov

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JakubTetek 10. 12. 2013 16:51

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jestli tu někdo neví, kde získat seznam českých slov a to ideálně i těch nespisovných. Pokoušel jsem se stáhnout něco jako slovník spisovného jazyka českého, ale bez úspěchu. Také mě napadlo procrawlit české weby.
Budu rád za každý odkaz.

Jakub Tětek
JakubTetek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 10. 12. 2013 17:39

Na spisovná používám už nějakou dobu tento slovník. Je tam téměř milion slov :-) .
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubTetek 10. 12. 2013 19:30

Úžasný slovník, děkuji moc.
JakubTetek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanFiala 11. 12. 2013 11:30

Ja jen pripomenu, ze je slusne se minimalne zeptat, nez si jej stahnete a zacnete pouzivat.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geal 17. 12. 2013 22:41

Nebo stačí stáhnout předchroustaná data z národního korpusu :-)

http://ucnk.ff.cuni.cz/srovnani10.php

(Odkazy jsou na konci stránky.)
geal
Junior

Odeslat příspěvekod Mitchell_Ballmerr 26. 12. 2013 01:14

To je jako se divit, když si na čelo dám nápis "SWAG" a očekávat, že ostatní lidi si to opisují a předtím se nezeptají
Mitchell_Ballmerr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 23. 3. 2015 21:38

Mitchell_Ballmerr píše:To je jako se divit, když si na čelo dám nápis "SWAG" a očekávat, že ostatní lidi si to opisují a předtím se nezeptají


Typický názor čecháčka, který si myslí, že co je na internetu, je automaticky k dispozici všem. Stejné, jako kdybys dělal několik měsíců na designu stránek a já si jej sprostě během několika minut stáhnul a okopíroval. Je to přece na internetu, ne? Přece jsi nečekal, že se tě budu ptát?
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 23. 3. 2015 22:02

Tak na které škole prislo tohle jako zadání? Uzbjste tu minimálně dva, kdo shání totéž ;)
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 24. 3. 2015 09:45

Jestli narážíš na ten slovník, tak vlákna jsou od sebe přes rok daleko a zrovna potřeba seznamu českých slov se vyskytuje docela často...
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K8 24. 3. 2015 10:29

Myslí tohle vlákno z předvčerejška viewtopic.php?f=922&t=1230832
Edit: teď ale koukám, že tohle je staré vlákno...
K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hejhulak 7. 12. 2019 18:03

JanFiala,
podle Vaší logiky byste měl zaplatit Mitchell_Ballmarovi za to, že jste použil jeho komentář a ani jste se ho nezeptal, jestli smíte. :hm
Takhle to prostě nefunguje.
Ukažte mi jediného designera stránek, který v životě nic nezkopíroval.
Ano, informace na internetu jsou zadarmo a doufejme, že to tak i zůstane, protože jinak by internet jaksi postrádal svůj smysl.
A komu se to nelíbí, tak ať na něj neleze a neobtěžuje svými moudry zbytek světa. ;-)
hejhulak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanFiala 7. 12. 2019 20:50

hejhulak píše:JanFiala,
podle Vaší logiky byste měl zaplatit Mitchell_Ballmarovi za to, že jste použil jeho komentář a ani jste se ho nezeptal, jestli smíte. :hm
Takhle to prostě nefunguje.
Ukažte mi jediného designera stránek, který v životě nic nezkopíroval.
Ano, informace na internetu jsou zadarmo a doufejme, že to tak i zůstane, protože jinak by internet jaksi postrádal svůj smysl.
A komu se to nelíbí, tak ať na něj neleze a neobtěžuje svými moudry zbytek světa. ;-)


Zaplatit za co? Já jsem provedl citaci i s uvedením autora, což je korektní. Ty to srovnáváš s tím, že si něco někde prostě stáhneš a ani tě nenapadne se zeptat nebo uvést autora, případně odkaz.
S tím slovníkem jsem strávil pěkných pár desítek hodin. Nemám problém umožnit jeho použití komukoliv (zdarma), kdo mě o to pro jakýkoliv nekomerční projekt požádá.
Myslím, že pokřivená moudra na zbytek světa jsou tu jen od tebe.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků