V čem má začátečník psát programy v C ?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod michaelp 7. 2. 2015 18:34

Jsem začátečník a rád bych se trochu naučil programovat (programátor již nebudu). Mám objednanou od Herouta "Učebnici jazyka C" a teď řeším v čem (nějaký editor, IDE) budu cvičit příklady a vůbec se učit. Visual Studio od MS se mi zdá pro mé účely možná moc složité prostředí. Co byste mi poradili pro Windows? Díky
michaelp
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 7. 2. 2015 18:46

Když ne VS tak třeba Netbeans, Code::Blocks, Dev-C++
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bespi_ 7. 2. 2015 19:19

VS je velke, ale rozhodne ne slozitejsi a mene prehledne nez jine moznosti v podobe NetBeans, Eclipse ... .
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod SirionRazzer 7. 2. 2015 20:10

Zkus se poprat s VS, CodeBlocks, který tu je výše zmiňován, rozhodně nedoporučím, zkráceně se chová divně a má plno úskalí. Špatná není Geany.
SirionRazzer
Junior

Odeslat příspěvekod michaelp 7. 2. 2015 20:31

Borland C++ je už zcela mimo mísu?
michaelp
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 7. 2. 2015 21:14

Poslední verze je 18 let stará.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bespi_ 7. 2. 2015 21:38

Ne tak docela, primi naslednik Borland C++ je http://www.embarcadero.com/products/cbuilder

Tj. Borland se od te doby asi 2x prejmenoval.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 7. 2. 2015 21:42

I tak bych začátečníkovi nedoporučoval program za 145 000 Kč.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod PD 7. 2. 2015 22:03

Já jsem používal Borland C++ v3 pro MS DOS a taky C++ Builder, ale to je spíš LEGO než C-čko.

Jestli z tebe už programátor nebude, tak se spíš zaměř na skriptovací jazyky. Třeba Visual Basic nebo PHP. Uděláš s tim víc práce a neni to tak složitý.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 7. 2. 2015 23:44

Starej Visual Basic bych rozhodne nedoporucoval a Visual Basic .NET je totez co C# "jen jinej slovosled". Kazdopadne jsme zas zpet u Visual Studia :-) . Pravda lze pouzit i MonoDevelop a jine podobne IDE, ale uzivatelska privetivost je horsi nez u VS.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 8. 2. 2015 09:14

Pokud budeš používat VS, tak si hlavně při zakládání projektu zaškrtni, že chceš vytvořit prázdný projekt. Jinak ti tam VS vygeneruje docela velkej "bordel".

Taky si pohlídej, aby jsi měl přípony souborů *.c. Jinak to bude VS kompilovat jako C++, což možná pro začátek úplně nechceš...

Co že se to musíš naučit, ale nechceš programovat? Jdeš někam na školu?
PiranhaGreg
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PD 8. 2. 2015 10:05

Myslel jsem Visual Basic Script. Nevím jestli za něj dneska existuje od MS nějaká náhrada.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior