Jak pomocí AutoIt naprogramovat kliknutí na tlačítko retry

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kargo9 6. 9. 2015 15:20

Zdravím, potřeboval bych poradit, jestli by se dalo pomocí softwaru AutoIt nějak naprogramovat, aby klikl na tlačítko Retry, pokud spadne stahování GTA 5 přes Rockstar Social club.

Někdo mi poradil to zkusit přes AutoIt, což je program na automatizaci běžných úloh přes windows. Takže bych potřeboval poradit, jak bych mohl naprogramovat, aby program za mě klikl, když nechám kurzor myši nad tlačítkem pause v okně, ve kterém se stahuje GTA 5. Tlačítko Pause se promění na Retry, pokud stahování spadne. Je na něj potřeba kliknout pro znovu-spuštění stahování, to ovšem není možné, když jsem ve škole, nebo v noci. Stahování pak, když běží prakticky jen, co jsem doma, trvá místo 3 dnů, které to na začátku napsalo skoro týden.
Ten soft by měl poznat, když tam zobrazí Retry (třeba by se k tomu dal nějak přiložit screen tlačítka Retry) a když by byla myš nad tím tlačítkem. Pak jednoduše kliknout a hotovo.
Takhle by se to stáhlo několikrát rychleji, protože by to mohlo běžet přes noc, nebo když jsem ve škole, V SŠ někdy vydržím do čtyř, než přijedu.

Proč to vlastně padá? Radili mi, koupit si lepší internet, ten, který platí rodiče je se svými 8 Mb/s opravdu bídný. Nemám ale peníze na to, abych každý měsíc platil 500 kč za net a rodiče k tomu nepřekecám, jim to stačí. Vydělávat si, když chodím na SŠ nemohu. Pak ještě mám údajně špatný a hlavně starý router, ale rodiče lepší nekoupí a bylo by mega-moc řečí, kdybych ho koupil já. Stahováním 60 GB dat údajně těch 8 Mb/s zahlcuji - nedivím se. Ale ono se to stáhne, jde o to, jak rychle.
Pak jsem si mohl koupit Steam key, protože stahování přes Steam údajně nepadá, nebo se automaticky po pádu samo spustí. Ale to, že to bude takhle padat a že Steam by nepadal jsem před tím, než jsem si šel pro PSC nevěděl. Rockstar key byl levnější a tak nebylo co řešit. Teď toho lituji, že jsem nezaplatil o 200 více.

Proto doufám, že tady někdo zná nástroj AutoIt a že mi tu bude ochoten nějaký programátor pomoci. Děkuji.
Ten internet tu řešit nemusíte, ten už řeším jinde..
Kargo9
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 6. 9. 2015 17:30

Ano, jde to a to hned několika způsoby a je dokonce i úplně jedno, kde se nachází myš.
Ale neudělám to za tebe, protože to nemám jak vyzkoušet ,GTA fakt nestahuju.
Každopádně jak na to je v nápovědě autoitu, základní princip jak na to máš v nápovědě v sekci Autoit / Tutorials / Simple Notepad Automation.
A taky budeš potřebovat tu utilitku "Autoit Windows Info", která je součástí autoitu a kterou zaměřuješ okna, tlačítka atd. a podle toho jestli jsou dostupná tak vyvoláváš akci.
Krakatoa
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků