Apps Script - prosba o napsání kódu

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod michael24d 20. 1. 2016 11:17

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Hledám nějakého schopného člověka, který by mi byl schopen napsat krátký kód pro aplikaci od Googlu - Apps Script.

Aplikace musí umět:

- zjistit, že např. na stránce http://www.golias.cz došlo ke změně (stránka je opravdu jen jako příklad, stejně jako níže uvedené maily)
- aplikace ihned zašle mým jménem z mého mailu (např. kokos@google.com) e-mail na dvě adresy (např. kokos@seznam.cz a kokos@centrum.cz), kdy předmětem zprávy bude např. "kokos hlásí změnu" a v těle zprávy bude část nového textu (např prvních 300 písmen) a dále nějaké mé kontaktní údaje (např. Petr Kokos, Na Pomezí 86, Praha 1, PSČ: 110 00, M: 123 456 789, kokos@seznam.cz)

Našel jsem tu na webu nějaké články o Apps Script, ale výše uvedené nejsem schopen zrealizovat. Moc by mi pomohlo, kdyby jste mi poradil někoho, kdo by mi byl schopen výše uvedený kód napsat, nebo ho napsali přímo sem.

Děkuji. David
michael24d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 1. 2016 13:44

Odmena?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michael24d 20. 1. 2016 14:23

Můžeme se domluvit - nadhoďte částku.
michael24d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 22. 1. 2016 08:35

Tak jednoduchou službu nedokážete v C# napsat? :oboze Snad i kdybyste jen googloval konkrétní kroky, tak to z těch částí poskládáte dohromady
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod michael24d 22. 1. 2016 09:28

Ano - nedokážu. Ale koukám, že zde se pomoci nedočkám - budu se tím muset prokousat sám..
michael24d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 22. 1. 2016 13:23

Profík se nebude bavit s uživatelem který píše "nahoďte částku" a když si řekne 1500,- na hodinu, bude se Vám to nejspíše zdát jako že okrádá Vaši rodinu; leda počkat na pro-aktivního studentíka, ale myslím, že to klidně zvládnete sám.

Apps Google je příliš specifická podle mne, to bude muset většina zdejších programátorů nastudovat, pohrát si a možná že to pro tento účel ani není vhodná technologie...

Jak říkám, nejspíše Vám nic jiného nezbyde
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod michael24d 22. 1. 2016 13:46

Když mi to někdo napíše, tak mu těch 1,5tis. Kč klidně dám
Zkrátka potřebuji aby to běželo neustále 24/7/365 a aby to tu stránku kontrolovalo min. každou minutu - apps script mi připadal ideální; nevím, zda existují i jiné aplikace, které jsou nezávislé na tom, zda mám zrovna zapnutý počítač
michael24d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwertbr 22. 1. 2016 14:28

No apps script by som nepouzival. Pokial to potrebujes monitorovat 24/7/365 a nemas moznost vlastneho servera, tak by som sa popozeral niekde po webhostingoch. Podla toho pozrel na technologiu, v com to naprogramovat. Ten interval 1 minuta sa mi zda moc kratky. Vies, aby ta po case neodstrihli.
Ak chces ozvy sa mi do sprav, mozem sa popripade na to pozriet.

Dalsia moznost. Skusal si pozriet na nieco taketo https://visualping.io/ . Mozno aj to by stacilo.
qwertbr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 1. 2016 14:30

Ono to nebude uplne trivialni. Nejprve bude potreba si presne definovat co to znamena "stranka se zmenila". Dale bude zapotrebi pocitat s tim, ze protistrana podobneho robota brzy blokne.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 22. 1. 2016 14:33

Na netu je na to spousta služeb. Akorát teda ne s minutovým intervalem. Tahle to třeba umí každou hodinu. Můžeš si pak u sebe na Gmailu nastavit přeposílání zpráv na ty další maily...
PiranhaGreg
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwertbr 22. 1. 2016 14:35

karlos00x > ono je otazka, ci nestaci monitorovat v nejakom vetsom intervale ? Popripade to prehanat cez nejake proxy siete alebo mat niekolko IP adries a striedavo pristupovat z nich.
qwertbr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 1. 2016 14:45

qwertbr: depends... bloknu ip, on zacne pres nejaky proxyny, tipnu to pokud nebude zajimavy user agent, on si ho prida do wget/curl, bloknu celou cizinu... otazka je zda-li to stoji za to. kdyz hraje na minuty tka z toho cejtim nejakou burzu apod - na to uz existuji specialni nastroje ktere za nejaky poplatek maji data pres api atd.

-- 22. 1. 2016 14:46 --

piranha: no to je hezky teda odkazovat tady na sluzbu ktera podporuje kolonizaci evropy :-(
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qwertbr 22. 1. 2016 14:57

karlos00x > Pokial sa nevymackne, co presne chce monitorovat tak je to len take hadanie.
Mozno fakt ma prevadzkovatel najake API a z toho by stacilo tahat udaje a len porovnavat. Ktovie.
qwertbr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 22. 1. 2016 15:09

24/7/365 sledovač s minimálním 1minutovým sledovacím intervalem

-> potřebuješ server na kterým ti to poběží
-> potřebuješ nakoupit proxy servery, které se použijí v případě, že tvoje ip adresa bude blokovaná a označená jako robot

v případě že ti stačí změna HTML struktury stránky, stačí porovnávat třeba jako string, easy business

možná bude stačit použít nějakou službu kterou už někdo provozuje (a levnější variantou), zmíněno jich tu bylo docela dost, až mne překvapilo, kolik firem tuto službu nabízí.

V případě že si chceš jen hrát, nechceš investovat, bude ti stačit malá consolová aplikace, kterou necháš běžet ve smyčce na svém domácím PC
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod michael24d 25. 1. 2016 12:36

Děkuji vám za tipy;
- server není potřeba / právě proto to chci v apps script, který může běžet neustále na serverech Googlu (script je uložen v Google My Drive)
- není to žádná burza, či jiné on-line obchodování / je to jednoduchá stránka (asi tři obrázky a cca 10000 znaků), na které se čas od času objeví text o velikosti cca 5000znaků a záleží na rychlosti, s jakou odpovím jejím tvůrcům
- tvůrci se sledováním této stránky počítají, a již dnes je jistě hojně sledována ostatními, kteří si to uměli naprogramovat
- mění se text pod jedním nadpisem, který je na stránce neustále / takže by ve scriptu stačilo nějak nastavit, že část textu (třeba 1000 znaků), který se pod nadpisem objevil, se mi ihned zašle na můj mail
- děkuji za tipy na sledovací služby / jednu používám, ale ta má denní cyklus / já potřebuji opravdu tak ten minutový / vím, že to několik lidí používá, protože není možné, že by tu stránku pořád sledovali a ihned po změně zareagovali, jak se to běžně stává
michael24d
Kolemjdoucí

Další stránka