Microsoft Visual Studio 2015 - základní nastavení

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Greny 3. 2. 2016 18:11

Zdravím, zkouel jsem prohledat googlem, co se dalo, ale i tak se nepodařilo. Řekl jsem si, že vzhledem tomu, že stále více potřebuju excel v práci a chystám se učit makra apod. uznal jsem za vhodné, že by nebylo špatné se naučit pár řádků programovacího jazyka Visual Basicu. Stáhl jsem si Microsoft Visual Studio 2015, našel jsem si nějaké step-by-step návody a napsal si pár řádků a ejhle problém viz obrázek.

Dokázel by někdo poradit pravděpodobně se základním nastavením programu? Respektive nahodit mi nějaký web step-by-step na ten SW? Obrázek

Moc díky ;-)
Greny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 3. 2. 2016 18:39

PiranhaGreg
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanFiala 4. 2. 2016 09:39

Možná základní nepochopení.
V Excelu je VBA (Visual Basic For Applications), pro který je vývojové prostředí součástí MS Office.
Pro programování maker v rámci Office není třeba instalovat obludu VS 2015
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod Greny 19. 2. 2016 12:56

Jistě je mi znám rozdíl mezi Vb a VBA v prostředí MS Office, ale nechtěl jsem vypisovat všechy pohnutky, které mě vedly k tomu, že jsem se pustil do VS 2015 :-)
Greny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 22. 2. 2016 08:25

Standardně není potřeba ve VS2015 nic nastavovat. Leda, že uživatel dělá něco nestandardně

V prvé řadě musíte mít nainstalovaný MS Office development doplněk "Office Developer Tools" https://www.visualstudio.com/en-us/feat ... ls-vs.aspx

V řadě druhé doplněk jde nainstalovat pouze do vyšších verzí Visual Studia než je Express, tedy Professional, Premium nebo Ultimate
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod qwertbr 22. 2. 2016 08:56

powlcz > Visual Studio 20015 nema verziu Expres. Od verzie VS 2013 su verzie Comunity Edition, Profesional , Enterprise. Comunity edition zodpoveda funkcionalitou verzii Profesional. Comunity je len licencne obmedzena a tak isto podporuje extensions ako verzia Profesional

Greny > Neviem co si tam nastavoval, alebo aky projekt si dal zalozit. Standartne by ti mal debugovanie malo fungovat bezproblemov. Zaloziz prazdny projekt. Napises tam par riadkov a spusti.
Ta chyba hovori, ze vobec nemaz prelozeny tan tvoj kod do spustitelneho tvaru.
qwertbr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 22. 2. 2016 09:15

Ano máš pravdu, verze 2015 jak by někdo na Moravě řekl, jsou pojebané

2015:
Visual Studio Community (ano Express)
Visual Studio Professional
Visual Studio Enterprise

To že si Micro$hit začal zase něco po letech dělat po svém a ještě blbě neznamená, že se tomu já budu přizpůsobovat. Express a basta
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod qwertbr 22. 2. 2016 09:26

powlcz > Neviem v com sa podla teba mylim.

Porovnanie verzii Visual studia 2015 .
https://www.visualstudio.com/en-us/prod ... ts-vs.aspx

Tu je popis co dokaze VS 2015 Comunity edition
https://www.visualstudio.com/en-us/prod ... ty-vs.aspx. Odporucam si vsimnut sekciu Ecosystem.
qwertbr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 22. 2. 2016 09:54

qwertbr píše:powlcz > Neviem v com sa podla teba mylim.

Jasně, máš pravdu, opravil jsem post, sorry
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod Uzivatel 22. 2. 2016 11:34

Teda že se do toho pletu, ale rád bych upřesnil že VS 2015 vyšlo i ve verzi Express, jen se to moc nevystavuje,údajně to bylo kvůli poměrně velkému počtu uživatelů/firem, kteří Express využívají, ale licence Community pro ně není.
Uzivatel
Junior