Automatické odesílání informací z webu jako SMS na mobil

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jarda.x 11. 6. 2016 13:50

Občas chodím na delší trek a chtěl bych, aby jedno denně přišla SMS s předpovědí počasí na mobil. Většinou se pohybuji v místech, kde není internet. Potřebuji něco, co se podívá jednou za den na konkrétní stránku na webu, vyparsuje si to informace a pošle mi to na mobil do zahraničí. Nejlépe nějakou bezplatnou bránou. To co potřebuji vymyslet je jak to poslat tou SMS bránou. Nějaké nápady? Je mi jedno v jakém programovacím jazyku to bude. Nebo víte o nějaké použitelné službě?
Jarda.x
Junior

Odeslat příspěvekod Just_jo 11. 6. 2016 17:40

No bezplatná brána do zahraničí asi nebude - ale nedíval jsem se
Just_jo
Junior

Odeslat příspěvekod Jarda.x 11. 6. 2016 18:10

Když jsem měl mail na centrumu a vodafone jako operátora, tak jsem si mohl nechat poslat začátek mailu na mobil a chodilo to i do zahraničí. Obětovat pár korun by problém nebyl.
Jarda.x
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 12. 6. 2016 06:58

Takovéto zprávy zasílají přímo operátoři. Akorát to samozřejmě není zdarma. Ale kačka nikoho nezabije...

http://info.t-mobile.cz/sluzba/pp
Terminator3
Junior

Odeslat příspěvekod nallim56 13. 6. 2016 01:50

Pokud se jedná o české číslo, tak je jedno kde se nachází.
nallim56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RomcaKonecna 13. 6. 2016 06:55

Terminator3 píše:Takovéto zprávy zasílají přímo operátoři. Akorát to samozřejmě není zdarma. Ale kačka nikoho nezabije...

http://info.t-mobile.cz/sluzba/pp

Proc za to platit kdyz to jde zadarmo.

-- 13. 6. 2016 08:04 --

Udelejte si preposlani mailu na mobil (o2, vodafon a i T-mobile to urcite maji zadara) a pomoci napr. php si posilejte vase info.

$telefon = "+420000cislo000000@sms.cz.o2.com";
$email = "<xxxx.yyyyy@gmail.com>";
$subject = ""; // predmet je lepsi nedavat, jelikoz zkracuje zpravu
$comment = "zatazeno, 25C, vystraha tornado..";

mail($admin_email, "$subject", $comment, ......atd

Ty info si muzete vytahnout a take nastavit aby vam prisly treba kazdych 6 hodin. Je to pouze omezeno 160 znaky, to ale lze vyresit rozdeleni vasich info do vice mailu.
RomcaKonecna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarda.x 14. 6. 2016 17:36

Problém je v tom, že jsem přešel z Vodafone na Oskartu :-D Což je sice stále Vodafone, ale nevím jak se na tu jejich službu dostat :-/
Jarda.x
Junior

Odeslat příspěvekod Jarda.x 16. 7. 2016 21:05

Tak nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si koupil předplacenou kartu u Vodafone za 200Kč s kreditem 150Kč a v mobilu mám dual SIM, takže vše v pohodě a posílání funguje. Limit je 100 zpráv za den, což je super. Uvidím jak za hranicemi, ale tam by to mělo být taky ok.

Data beru z Norského veřejného feedu: http://om.yr.no/verdata/php/ mají tam php soubor přímo ke stažení.
Jarda.x
Junior