[C#] Užitečné nástroje pro VS2015

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milanc 7. 1. 2017 21:06

Ahoj,
můžete začátečníkovi poradit nějaké nástroje, samostatné nebo integrovatelné do VS2015?

Představa:
- něca na vygenerování dokumentace z /// ideálně do jednoho HTML souboru. Potřeboval bych si nějak doplnit defaultně když napíšu "///", tak do toho předgenerovaného bloku navíc author, jde to?
- něco na automatické formátování, ideálně dle nějakého zvoleného CS.
- něco, co dokáže z projektu odebrat nevyužívané/zbytečné "using".
- něco, co dokáže porovnat anotace, aby třeba šly všude po sobě - přehlednost když jich tam máme hodně (entityframework).
- cokoli dalšího, co bychom mohli použít pro jednotnost kódu (team 4 lidi na školním projektu).

Díky.
milanc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 8. 1. 2017 15:34

milanc píše:něca na vygenerování dokumentace z /// ideálně do jednoho HTML souboru. Potřeboval bych si nějak doplnit defaultně když napíšu "///", tak do toho předgenerovaného bloku navíc author, jde to?

Zkus tohle.

milanc píše:něco na automatické formátování, ideálně dle nějakého zvoleného CS.

format.png

Formátování lze nastavit v nastavení VS, ale doporučil bych nechat výchozí...

milanc píše:něco, co dokáže z projektu odebrat nevyužívané/zbytečné "using".

using.png

Lze to tam zvolit i pro celý projekt/solution ;-) .

milanc píše:něco, co dokáže porovnat anotace, aby třeba šly všude po sobě - přehlednost když jich tam máme hodně (entityframework).

Co tím máš přesně na mysli?
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanc 14. 1. 2017 17:37

Ahoj, na tu dokumentaci bych preferoval raději něco free, pokud je.
Těmi anotacemi jsem myslel konkrétně třeba u EF, kdz6 je jich tam více za sebou, aby mi to nějak porovnal. Resp. aby to pořadí bylo všude stejné, když to čtu od shora - Key,Required,MaxLength např.

[Key]
[Required]
[ForeignKey("Passport")]
[Column(Order = 2)]
[MaxLength(10),MinLength(5)]
milanc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 15. 1. 2017 18:42

To vypadá jako atributy metod/tříd...? Nikdy jsem víc jak 2, možná 3 najednou použít nepotřeboval. Vím, že pořadí všeho možnýho a coding style si umí dobře hlídat ReSharper (pro studenty zdarma), tak možná zvládne i tohle. Ale jestli fakt myslíš atributy, tak jich moc navěšených na jednu metodu/třídu nikdy mít nebudeš ;-) .

K té dokumentaci. Já vždycky používal Doxygen, který ale není build-in ve VS (a obecně je to spíš Linuxový nástroj), proto jsem ho nezmiňoval.
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků