[AJAX / JS] volitelne python / flask

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DanHen 17. 12. 2018 18:01

zdravim, riesim dynamicke pridavanie objektov na stranku, ktora je generovana flaskom v pythone.
absolutne netusim, akym sposobom to riesit.
dynamicky update EXISTUJUCICH objektov mam vyrieseny, pouzitim AJAXu. napriklad takto:
Kód: Vybrat vše
<script>
$('input:checkbox').change(function() {
    $.ajax({
        url: '/data_input',
        data: { 'checkboxName': $('input:checkbox:focus').attr('id'),
            'checkboxValue': $('input:checkbox:focus').is(':checked') },
        type: 'POST',
        success: function(data) {
            $("#progress_figure").html((data.percentage) + "%");        },
        error: function(data) {
            alert("Vznikla neocakavana chyba. Prosim, prihlaste sa znovu.");
            window.location.replace("/");
        }

});
});

</script>

toto spravi to, ze ked hitnem radiobutton na stranke, tak sa mi zavola pythonovsky script (data_input), ktory nieco vrati a podla navratu premodifikujem objekt progress_figure. ale tento objekt tam uz existuje, nepridavam ho. (cely script som zjednodusil pre demo ucely)

teraz riesim, ako pridat navrch stranky objekt, dynamicky. typicky priklad, ked ste napriklad na stranke facebooku, a niekto z vasich priatelov nieco pastne na wall. jeho topic sa objavi navrchu stranky, bez toho, aby ste musel stranku refreshnut. to iste sa tyka aj odoberania objektov. ani to netusim, ako odobrat existujuci objekt.
moze to byt riesene cez div, cez classy, cez cokolvek. ale vsetko, co nachadzam na nete je relevantne len k update existujucich objektov, a nie pridavanie / odoberanie novych.
ma niekto nejaky hint, prosim?
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 17. 12. 2018 18:12

Ja to resim tak, se na nejake misto (mam tam hidden DIV) si pomoci jQuery.prepend() pridam dalsi hidden DIV, naplnim ho obsahem a pak ho ukazu.

Pomuze ti to takhle?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DanHen 17. 12. 2018 18:56

uff, tak takto z hlavy ozaj neviem. vsetok kod mam v pocitaci v ofise. priznam sa, ze s jquery a js sa moc nekamaratim zatial, som v tom zaciatocnik, vsetko, co som za dlhe roky nakodil bolo offline. teraz sa v praci vyskytla nejaka potreba kodit nieco online, tak lamim. ten python + flask zvladam, ale tieto sialene kombinacie s ajaxom a js su mi miestami dost divne.
dakujem za odpoved, pozrem sa na to zajtra v ofise.
ak niekto ma nejaky iny hint, sem s nim, prosim :) kym pridem zajtra do ofisu.
pretoze vo firme mame blokovane skoro vsetko, dostanem sa tak na stackoverflow a par dalsich webov, uz dokonca aj take sourceforge je blokovane pretoze "freeware and shareware is not allowed", a stranky ako supeforum a ine su bohuzial blokovane tiez. takze potrebujem nagainovat nejake vedomosti, kym dojdem zajtra do prace, takze ak niekto nieco by mal k tomuto, prosim pisnite :)
kazdopadne dikec :)
                                (kryptor)
DanHen
Junior

Odeslat příspěvekod DanHen 18. 12. 2018 14:53

dakujem za nakopnutie. pomohlo mi toto:

$("#testTable > tbody").prepend("<tr> ..... </tr>")

vlastne som potreboval pridavat objekty do table, preto mi to append nefungoval korektne. ale append aj tak nebolo vhodne, nakolko objekty potrebujem pridavat na top stranky. takto si viem pridat cely <tr> riadok do table, vratane vsetkeho, co v nom ma byt.
dik za hint, Jirko :)
                                (kryptor)
DanHen
Junior