Makra v excelu - zápis na jiný list

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr_Z 6. 6. 2020 07:53

Mám na listu v excelu udělaný formulář a data se mi zapisují do tohoto listu pomocí nalezení posledního záznamu Cells(Rows.Count, "B"). Chtěl bych ale tato hrubá data zapisovat na jiný list (list2) stejného souboru a na tomto původním listu (list1) publikovat pouze výstup ze zpracování. Pro představu: pomocí formuláře se zadá pohyb na skladě (příjem či výdej x kusů) do databáze záznamů na listu2 a na původním listě1 se zobrazí stav skladu. Nevíte jak na to? Případně poprosím o navedení na nějaký web, kde jsou podobné příkazy popsané... Díky
Petr_Z
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 6. 6. 2020 12:03

meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_Z 6. 6. 2020 18:21

Díky, ale potřebuji něco trochu jiného. List 1 bude něco jako přehled skladu, kde bude i tlačítko formulář. Pomocí tohoto formuláře se zapíše pohyb na skladě - příjem a výdej produktu - na list 2. List 2 bude jen databází pohybů na skladě. Po odeslání dat formulářem dojde k jejich zápisu na list 2 na volnou buňku. Zároveň dojde k přepočítání skutečného stavu skladu na listě 1. A já potřebuji definovat makro tak, aby formulář na listu 1 po odeslání dat zapsal tyto pouze na list 2. Umím je zapsat, ale jen na aktivní list, kde je spuštěný formulář...
Petr_Z
Kolemjdoucí