Vypnutie obrazovky a zakázanie myši

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sperhak323 2. 11. 2020 18:18

Zdravím potreboval by som pomoc s jedným problémom. Potreboval by som aby keď stlačím win+o sa vypala obrazovka a PC nereagoval na pohyb, alebo na celú myš. Skúsil som si napísať tento script v AHK
Kód: Vybrat vše
#o::                                            ; Win+O hotkey that turns off the monitor.
Sleep 1000                                    ; Give user a chance to release keys (in case their release would wake up the monitor again).
                                            ; Turn Monitor Off:
SendMessage, 0x112, 0xF170, 2,, Program Manager  ; 0x112 is WM_SYSCOMMAND, 0xF170 is SC_MONITORPOWER.
                                            ; Note for the above: Use -1 in place of 2 to turn the monitor on.
                                             ; Use 1 in place of 2 to activate the monitor's low-power mode.
BlockInput, MouseMove                         ;Vypne pohyb myši
return

~LButton::                                   ;Ked sa stlačí lavé tlačítko myší
BlockInput, MouseMoveOff                     ;Zapne pohyb myši
return

Lenže obrazovka sa síce vypne ale keď pohnem myšou tak sa zapne kurzor na obrazovke sa nehýbe kým nestlačím lavé tlačítko, ale obrazovka sa aj tak zapne, takže ten windows na tú myš reaguje niekde na pozadí.
Potom som skúsil v cmd tento príkaz powercfg -devicedisablewake "Device Name" samozrejme som tam mal Hid-mouse neviem teraz z hlavy ale stále to na tú myš reaguje.
Vedeli by ste mi pomôcť nemusí to byť v AHK aj keď bol by som rád keby bolo.
Sperhak323
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 2. 11. 2020 19:32

Je v BIOS zakázané probuzení od myši?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Sperhak323 2. 11. 2020 19:49

Ano.
Sperhak323
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sperhak323 4. 11. 2020 17:05

Tak som vyriešil ako vypnúť myš. Teraz by som potreboval pomôct s podmienkou.
Kód: Vybrat vše
#NoEnv  ; Recommended for performance and compatibility with future AutoHotkey releases.
; #Warn  ; Enable warnings to assist with detecting common errors.
SendMode Input  ; Recommended for new scripts due to its superior speed and reliability.
SetWorkingDir %A_ScriptDir%  ; Ensures a consistent starting directory.

#o::                                ; Win+O hotkey that turns off the monitor.
MyVar := 1

Sleep 1000                                    ; Give user a chance to release keys (in case their release would wake up the monitor again).
                                            ; Turn Monitor Off:
;SendMessage, 0x112, 0xF170, 2,, Program Manager  ; 0x112 is WM_SYSCOMMAND, 0xF170 is SC_MONITORPOWER.
                                            ; Note for the above: Use -1 in place of 2 to turn the monitor on.
                                             ; Use 1 in place of 2 to activate the monitor's low-power mode.

RunWait, C:\Windows\System32\devcon.exe disable "HID\VID_258A&PID_1007&REV_0100&MI_00"    ;Vypne myš

return

if (MyVar = 1)
{
  f::                             ;Ked sa stlačí lavé tlačítko myší
  MyVar := 0
  RunWait, C:\Windows\System32\devcon.exe enable "HID\VID_258A&PID_1007&REV_0100&MI_00"     ;Zapne myš
  return 
}

Chcel by som aby keď stlačim win+o sa vypla myš a keď sa stlači f aby sa zapala. To funguje. Avšak chcel by som ešte aby skript nereagoval na f keď je myš zapatá. Chcel som to docieliť tou podmienkou avšak mi to nefunguje. Script reaguje na f stále.
Sperhak323
Kolemjdoucí