[PHP] Problém s Headry při kódování UTF-8

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xshot 19. 7. 2005 15:16

Ahoj všem,
Začal jsem v mých skriptech používat znakovou sadu UTF-8. Po chvilce jsem narazil na problém.

Když hned na začátek souboru vložím php kód ve kterém nastavuji HTTP hlavičku:

Kód: Vybrat vše
<?php
Header("Pragma: No-cache");
Header("Cache-Control: No-cache, Must-revalidate");
?>
<!DOCTYPE html  .................


php hlasí varování že nemůže změnit hlavičku, protože už byly nějaké informace odeslány (Warning: Cannot modify header information - headers already sent by....).
Když soubor otevřu jako ASCI, tak ještě před
Kód: Vybrat vše
<?php
jsou znaky ...
Myslel jsem si, že za to může můj editor Homesite 5.5, protože jsem četl, že utf-8 nezvládá na 100%. http://www.macromedia.com/cfusion/knowledgebase/index.cfm?id=tn_19059.
Zkusil jsem uložit ten samý soubor přes notepad (jako UTF-8), ale problém zůstává.

Děkuji za všechny rady.
Xshot
It´s all about house music :o)
xshot
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sotha4ever 19. 7. 2005 17:27

a notepad copak utf-8 zvládá???
sotha4ever
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mario1 19. 7. 2005 17:35

měl jsem stejný problém,.
ty znaky na začátku je pre-byte označující kódování utf-8. klidně h omůžeš smazat, ale to se s tím pak nevyrovnají některé editory. Např. v PSPadu jde nastavit zda ten prebyte přidávat nebo ne.

To že nejde poslat záhlaví html je problém nastavení http serveru - špatně detekuje že je stránka v utf-8. na Apache stačilo nastavit defaultní kódování na utf-8 a vše jelo jak má.
Mario1
Junior

Odeslat příspěvekod xshot 19. 7. 2005 17:53

2 sotha4ever:
Obrázek

Snad je to ono :wink:

2 Mario1:
Dekuji. Vypadá to, že nic jiného než pspad mi nakonec nezbyde. Přijde mi oproti Homesitu nepřehledný. A nemá funkce, kterých rád využívám v homesitu.
Zajimalo by mě, jak změnim nastavení kódování serveru na nějakém webhostingu :?: Musí to jít i jinak, nebo se pletu?
It´s all about house music :o)
xshot
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 20. 7. 2005 08:52

2 Mario1:
Dekuji. Vypadá to, že nic jiného než pspad mi nakonec nezbyde. Přijde mi oproti Homesitu nepřehledný. A nemá funkce, kterých rád využívám v homesitu.
Zajimalo by mě, jak změnim nastavení kódování serveru na nějakém webhostingu :?: Musí to jít i jinak, nebo se pletu?
/quote]


Jaktoze ti nic jineho nezbude ?
Napis autorum Homesite, aby pridali moznost nepridavat BOM pri kodovani UTF-8 na zacatek souboru :-P
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xshot 20. 7. 2005 14:47

Jaktoze ti nic jineho nezbude ?

Už jsem vyzkoušel hodně editorů, ale když už program měl pokročilejší funkce, nezvládal kódování UTF a naopak. Včera jsem si stáhl nejnovější verzi Pspadu a vypadá to, že se to od verze kterou jsem viděl naposled hodně pohnulo :shock:

quote]Napis autorum Homesite, aby pridali moznost nepridavat BOM pri kodovani UTF-8 na zacatek souboru Razz

Bohužel se Homesite přestal vyvíjet a byl začleněn do DreamWeaveru.
It´s all about house music :o)
xshot
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 20. 7. 2005 14:50

Homesite neni pro PHP vubec vhodny, vzdyt krome zvyrazneni syntaxe neumi nic.

Doporucoval bych ti PHPEDIT 1.2.3.159.
:arrow: http://waterproof.fr/
na pozadani dostanes licenci zdarma pro domaci pouziti
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasT 20. 7. 2005 15:47

Nebo PHPEditorIDE http://www.phpeditoride.net
Aktuální verze 5.4.1
Je to český SW, podporuje Unicode, UTF8, a asi stovku 8-bit kódování. Umožňuje v jednom kódování mít uloženo a v druhém zobrazovat (třeba pro editaci 8859-2 ve Windows) a pro už jednou otevřené soubory si nastavení pamatuje.
Má docela pěkně udělané zvýraznění syntaxe (HTML, PHP, CSS a další)
Nabízí i kontextovou nápovědu pro parametry funkcí, standardních i vlastních (Něco v zjednodušeném stylu Visual Studio)
+ integrovaná nápověda pro PHP, CSS a HTML
A je zadarmo :-)

Jediný problém - občas vyhodí chybku (alespoň mnou používaná verze 5.3.3 na WinXP - tak 1x týdně)
TomasT
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků