[PHP] Vyhody mysql_fetch_object()

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Katulus 26. 8. 2005 23:11

Uz nejaky cas delam v PHP a vzdycky jsem pouzival pro ziskani dat z databaze funkci mysql_fetch_array, pripadne mysql_fetch_assoc. Zajima me ale, jestli neni lepsi pouzivat mysql_fetch_object, kdyz pisu objektove.
Proto bych rad nejake zasvecene rady a nazory na toto tema.
Odi et amo.
Katulus
Junior

Odeslat příspěvekod Katulus 31. 8. 2005 22:03

To vážně nikdo neporadí?
Odi et amo.
Katulus
Junior

Odeslat příspěvekod #ikso 1. 9. 2005 00:04

No mne sa lepsie pracuje s objektami, je to prehladnejsie podla mna.

$vypis->nieco

je podla mna vyhodnejsie ako

$vypis['nieco']
Raz bude svet lepsi.. :)
#ikso
Junior

Odeslat příspěvekod xaxofon 1. 9. 2005 07:39

pre klasicke mysql_fetch_*** funkcie porovnavat mozme 2 charakteristiky:

1. komfortabilitu pouzivania z hladiska programatora,
2. narocnost z hladiska zatazenia procesora.

Zodpovedat prvu otazku je relat. proste - jednoznacne mysql_fetch_object je jedna z najprehladnejsich a najlahsie kontrolovatelnych funkcii. Dla mojej skusenosti - robim s nou menej chyb pri developmente. V podstate som zacinal s mysql_fetch_row, avsak v relat. kratkom case som presiel na mysql_fetch_object.

Druha otazka - PHP literatura udava mysql_fetch_object "takmer tak rychlu ako mysql_fetch_row". Detailny rozdiel by ti vedeli asi vysvetlit tvorcovia PHP parsera:-)) Avsak jedna sa vseobecne o rozdiely v par cyckloch pri spracovani instrukcii na urovni assemblera - rozdiel v mikrocase dla mna zanedbatelny, pokial nespracovavas SQL prikazy pre databazu s niekolkymi miliionmi zaznamov.

Zhrnuc - je to individualne - niekto preferuje mysql_fetch_row, niekto mysql_fetch_object niekto mysql_fetch_array atd. Avsak mysql_fetch_row a mysql_fetch_object su udavane ako najrychlejsie pristupy pre spracovanie mySQL databaz.

XL
xaxofon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yaroukh 1. 9. 2005 08:49

Pokud se nepletu, mysql_fetch_object() vsechny clenske promenne vyrobi jako public. To je taky duvod, proc pouzivam mysql_fetch_assoc().
my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior