[JAVA] jaká učebnice pro začátečníka?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod deric 4. 10. 2005 17:50

Zdravím,
jakou učebnici byste doporučili na naučení základů javy? Něco málo umím, ale mám v tom bordel, tak mě zajímá nějaká přehledná knížka. Zatím vybírám z tohoto
Začínáme programovat v jazyce Java (Stephen J. Chapman)
Učebnice jazyka Java (Pavel Herout)
Java začínáme programovat (Tomáš Pitner)
Java 2 příručka programátora (Florian Hawlitzek) n/quote]

Případně jestli má smysl se učit rovnou javu 2?
díky
deric
Junior

Odeslat příspěvekod jiriczech 4. 10. 2005 17:59

Mam zkusenosti jen s Heroutem a za sebe muzu doporucit... Je to psano srozumitelne, jednoduse, jsou davany dobre rady (jak je u Herouta zvykem) atd...
jiriczech
Junior

Odeslat příspěvekod BetWithLowe(smazano) 4. 10. 2005 18:08

Já, jsem se učil javu z Java2 - příručka programátora od Herberta Schildt. Je to vlice dobře udělané a klade velký důraz na OOP, což je základ celé Javy a je velice srozumitelné a doplněné kvalitními praktickými ukázkami. Můžu doporučit...
BetWithLowe(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod lokuk 4. 10. 2005 18:10

ja som sa javu ucil z Thinking in java 3rd edition od Eckela a celkom dobre tu javu ovladam:)) . Da sa bez problemov zadarmo stiahnut z netu. a ak uz zaklady vies tak by nemal byt problem aj ked je v anglictine.
lokuk
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 4. 10. 2005 22:01

Ja jsem se ucil zaklady z toho Chapmana, ale nic moc to neni. Uz umim Javu (snad) docela dobre (delal jsem v ni i diplomku), ale nekdy mam pocit, ze mi unikaji nektere zaklady, ktere v popisu knihoven ani v priruckach pro pokrocile nejsou a v Chapmanovi, kde by byt mely, nejsou.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod Penguin007 5. 10. 2005 00:00

Rovnou se ucit javu2, respektive javu 5, jak je ted asi korektni po precislovani. Bezny zacatecnik ma vse stejne, ty odlisnosti jsou trochu dal a to uz budete vedet, co potrebujete. Ucebnice: Mam Herouta na papire a Eckelovo Thinking in Java je stazitelne (legalne, anglicky) na netu, staci zagooglit. Ruda Pecinovsky nedavno vydal knihu Myslime objektove v jazyku java 5.0. Nejake dalsi informace najdete na portale http://www.java.cz
Penguin007
Junior

Odeslat příspěvekod cache 5. 10. 2005 07:55

Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ziggy 5. 10. 2005 08:02

Ako uz pisali predo mnou, asi najlepsia je Thinking in Java. Super je, ze sa daju vsetky tri vydania stiahnut z netu (myslim ze z http://www.bruceeckel.com alebo http://www.mindview.com). Su v nej velmi prehladne a vycerpavajuco vysvetlene vsetky principy, potom je uz programovanie + javadoc o niecom uplne inom. Zatial kazdy znamy, ktory robi v Jave, potvrdil, ze Thinking in Java je asi to prave.
Ziggy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franta.novak 20. 4. 2006 15:55

Jsem zjistil že ten Herout je z roku 2000. Neni to na knihu o PC moc?? Nebo to je v poho?
franta.novak
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 20. 4. 2006 21:08

Jak u ceho, vale v tomto pripade to na pochopeni zakladu jazyka staci.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod franta.novak 21. 4. 2006 06:34

Díky, tak si ji dneska koupim :wink:
franta.novak
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 21. 4. 2006 11:50

A dobře uděláš, Herout je perfektní.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod esemba 21. 4. 2006 14:35

to je, ale skutecne jenom prvni dil. Druhy se mi vubec nelibi. Zaprve, protoze tam popisuje AWT a ne Swing a za druhe se mi zda, ze jeho vysvetlovani udalostiho modelu je takove zmatene. Kdyz sem se z neho kdysi davno ucil, vubec sem to nechapal a doporucoval bych spise druheho eckela - Myslime v jazyku java - prirucka zkuseneho programatora. Ale je to vec vkusu, ty to treba od Herouta pochopis...
esemba
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 21. 4. 2006 16:59

Model událoostí a jejich obsluhy mi taky nějákou tu chvilku zabral, protože je takový lehce složitější než v Delphi.

Ale až budeš potřebovat Swing a události, pořid si Java, programujeme profesionálně. To je perfektní knížka, ale ne pro začátečníky.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod AZOR 21. 4. 2006 17:03

http://www.interval.cz
http://www.linuxsoft.cz // hlavně tam
nic víc nepotřebuješ ... lepší než knížky...
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior

Další stránka