[JAVA] jaká učebnice pro začátečníka?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kelso 27. 4. 2006 21:49

herout je v pohode, ked ovladas anglicky potom Thinking in Java - B.Eckel, ale upozornujem, ze je to pisane prilis obsiahlo
kelso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Revan 29. 5. 2006 14:24

Má někdo toho Pecínovskýho, jaký to je?
http://www.grada.cz/katalog/kniha/myslime-objektove-v-jazyku-java-50/

Je to aspoň kapku sroumitelný? Chtěl bych taky začít s Javou a ten Herout se mi zdá už kapku starší.
[/url]
Revan
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 29. 5. 2006 14:35

Herout je sice starší, ale pořád naprosto dostačující. Až začneš používat věci, které v době, kdy psal pan Herout tuhle knihu, nebyly, tak už žádnou knihu potřebovat nebudeš. Nebo možná tak JAVA Programujeme profesionálně, tam jsou poněkud pokročilejší techniky.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 29. 5. 2006 14:40

Ja myslim, ze je to uz malinko neaktualni tema :wink:
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 29. 5. 2006 15:04

Samuel Gordon píše:Ja myslim, ze je to uz malinko neaktualni tema :wink:

Co je neauktálního na tom, když někdo další řeší stejný problém?
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 29. 5. 2006 15:07

Velice pekny tutorial na Linuxsoftu (pokud nekdo nenasel odkaz):
http://www.linuxsoft.cz/article_list.ph ... tegory=192
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Revan 29. 5. 2006 17:21

2ripper: diky podle toho serialu uz jedu, ale papir je papir
2Gordon: bylo by ti milejsi, kdybych kvuli jedny otazce, ktera se v ruznych obmenach porad opakuje zakladal novej threed?

2velbloud: OK kdyz pominu, ze je Herout starší, tak co bude lepsi, Me se teda vic libi te Pecinovsky - vic se ze zacatku zameruje na OOP.
Revan
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 29. 5. 2006 17:41

Revan píše:OK kdyz pominu, ze je Herout starší, tak co bude lepsi, Me se teda vic libi te Pecinovsky - vic se ze zacatku zameruje na OOP.P/quote]

Já jsem se učil hlavně z dokumentace a pokrčilejší věci z JAVA Programujeme profesionálně od Bretta Spella. Viděl jsem Herouta a občas do něj i nakoukl a musím říct, že je to pěkný, spolubydlící se z něj učil a nedá na něj dopustit. Ještě jsem měl JAVA Příručka programátora od Floriána Hawlitzka a to se mi moc nelíbilo, je to docela dobrý když člověk přechází z jiného jazyka, pro nezkušeného programátora nevhodné. Jediný nešvar je, že tam autor nakousne ze všeho něco, ale většinou nevysvětlí moc podrobně a spoléhá se, že uživatel se podívá do dokumentace a pochopí.

Nejlepší je asi pro začátek Herout a pak Brett Spell, Java Programujeme profesionálně.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 29. 5. 2006 18:36

Vebloud píše:
Samuel Gordon píše:Ja myslim, ze je to uz malinko neaktualni tema :wink:

Co je neauktálního na tom, když někdo další řeší stejný problém?
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sislik 29. 5. 2006 18:53

Herout ma imho dobry knizky, podle nej jsem se ucil Javu
v tomhle semsetru jsem ho mel i na prednasky a lepsi prednasky nez on jsem nezazil :)
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrax 1. 7. 2006 13:34

nazdárek, tak já si asi pro toho herouta taky skočím.. jenom by mě ještě zajímalo, k tomu Thinkin in java 3rd edition je jeste nejake cd, je mozne ho taky nejak sehnat nebo je vse v te knize a cd je na nic?
ondrax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 1. 7. 2006 14:05

Nechapem nad cim premyslate. Nechapem naco kupovat drahe knizky.
Zaklad Javy sa naucite tu: http://interval.cz/clanky/naucte-se-javu-uvod/
Neskor su tam aj sofistikovanejsie clanky napr. o EJB 2.0, JSP a podobne.
To vas nauci zaklady. Dalej uz je to len o praxi a o hladani rieseni na konkretne problemy tu: http://google.com
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod franta.novak 1. 7. 2006 18:46

toho Herouta už mam přes dva měsíce doma, chvíli jsem se to učil (tak 14dní), ale kvůli škole jsem si dal pauzu ;-)
Ale je to fakt dobrá knížka!!

Takže to vidim, že tak příští tejden na tom začnu pořádně makat :-D
franta.novak
Junior

Odeslat příspěvekod eternal_noob 1. 7. 2006 19:10

no ja by som doporucil programujeme profesionalne iba vtedy ak mate zaujem o swing... lebo 90% knihy je o swingu... a to este o tom swingu musite nieco vediet predtym, nez ju zacnete citat...
eternal_noob
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 3. 7. 2006 08:43

eternal_noob píše:no ja by som doporucil programujeme profesionalne iba vtedy ak mate zaujem o swing... lebo 90% knihy je o swingu... a to este o tom swingu musite nieco vediet predtym, nez ju zacnete citat...

Velka cast je o Swingu, pak je tam část o virtuální mašině a návrhy tříd. Locales atd.
Vebloud
Ex-moderátor

Předchozí stránka