[PHP]expecting `','' or `';''

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Putana 8. 10. 2005 22:44

zdary . začínám v phpku a nemohu napsat jeden kód, protože mi to vypisuje chybu ( viz předmět )
toto je kód
Kód: Vybrat vše
echo '<table width="66%" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse">';

nevím , jak mám napsat ty uvozovky atd ..
nemohl by mi to někdo , kdo tomu opravdu rozumí , napsat ???
Díky moc ..

čus aLL
Naposledy upravil Putana dne 8. 10. 2005 23:12, celkově upraveno 1
Putana
Junior

Odeslat příspěvekod botepidemic 8. 10. 2005 23:00

pekna prasarna :D nemohl bys to trochu preformatovat? pak tu chybu bude daleko snazsi najit ;)
botepidemic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Z@chi 8. 10. 2005 23:07

To je hruza. jak se v tom ma nekdo vyznat.
no ale tet vazne. kdyz pouzivas php, tak to neznamena, ze musis vsechno vypisovat pomoci php.

Syntaxe je asi takovato:
echo '<table width=\"66%\" border=\"0\" align=\"center\" cellpadding=\"0\" cellspacing=\"0\".....';

ale kdyz ulozis stranku jako php muzes pouzivat klasicke HTML
<?php
//tvuj kod php
?>
//a zase obycejne html
<table width="66%" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse">
Z@chi
Junior

Odeslat příspěvekod Putana 8. 10. 2005 23:15

jo soráč za tu prasárnu :D
no hele .
snažší je udělat tu tabulku v HTML , ale já tam mám nějaké proměnné a ty musím dát do php kodu. lépe řečeno - nemůžu jednoduše v tabulce udělat <? echo $..... ?> , protože tak mi to nefunguje .. musím tu tabulku udělat pomocí funkce echo a tam dat ty proměnné .
Putana
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 8. 10. 2005 23:16

Viz předchozí rada, ale hlavně si někde nastuduj jaký je rozdíl mezi apostrofem a úvozovkami. Tenhle kód totiž i když bude fungovat bude dělat něco úplně jiného než čekáš.
A pokud ti nefunguje <? echo $... ?>, tak je lepší zapátrat proč to tak je, než tvořit tyhle hrůzy ;-)
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod Z@chi 9. 10. 2005 06:08

Putana píše:snažší je udělat tu tabulku v HTML , ale já tam mám nějaké proměnné a ty musím dát do php kodu. . /quote]

Potom muzes pouzit toto:
<table width="<?php echo $velikost;?>" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse">

Podle me je zbytecne vypisovat vsechno pomoci echo. Funkce echo je taky pomalejsi.
A cely kod se tim stava strasne neprehledny.
Ale jak myslis.
Z@chi
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 9. 10. 2005 14:33

Funkce echo a pro ji neni vhodne pouzivat na veci popsane Putanou se uz resila na http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=10144 .
Lemur
VIP uživatel