[C++] Co sa ucit ak chcem vytvarat aplikacie s GUI

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PaLaDiN 1. 7. 2006 09:03

Co by ste mi odporucili (pripadne aj s nejakou literaturou alebo serialmi) ak chcem vytvarat gui v programoch v C++?
PaLaDiN
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 1. 7. 2006 09:30

treba MFC, nebo treba Xtreme Toolkit....
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 1. 7. 2006 10:31

nebo GTk
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyosuke 1. 7. 2006 19:59

Pro C++ je k dispozici docela pěkný, čistý a přenositelný Fox Toolkit. :-)

http://www.fox-toolkit.org

Teda pokud si někdo chce kazit život C++kem. :-D
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod UncleFido 1. 7. 2006 20:19

Jestli chces neco multiplatformniho, tak nejlepe asi QT. Existuje minimalne pro OS Linux a MS Windows.
error: `long long long' is too long for GCC
UncleFido
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 1. 7. 2006 23:39

ale Qt ked je pod win tak si musis kupit licenciu.. aspon to tak bolo
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyosuke 2. 7. 2006 15:30

JIV píše:ale Qt ked je pod win tak si musis kupit licenciu.. aspon to tak bolo

4.x je pro Windows pod GPL a pro 3.x je k dispozici neoficiální GPL port z Xkové verze, který mi přišel bezproblémově funkční.
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod neonn 2. 7. 2006 20:51

Jeste mozna WxWidgets (WxWindows)... rozsahlosti myslim podobne jako Qt. A pouziva nativni prostredi systemu (ve Winech Win32 API a v Linuxu Gnome)...

Me se celkem libilo, ale porad nejsem rozhodnutej s cim zacit, az dodelam zaklady C++ a trochu se v tom procvicim...
Before talking crap about someone, check the room... :)
SH*T HAPPENS! :)
neonn
Junior

Odeslat příspěvekod neonn 4. 7. 2006 14:36

Furt nad tim premyslim a procitam si diskuze na netu. Ale vybat si nemuzu :)

Qt4 se mi nelibi kvuli GPL (i kdyz to je dost celkem jedno), dost velkym knihovnam (i kvuli kompilaci pod Mingw) a nutnosti pouzivat vyvojove nastroje od Trolltechu. S Visual Studiem spolupracuje az Pro verze. Jinak bych do toho asi sel.

WxWidgets se mi celkem libi, ale pry jsou s ni celkem problemy s UTF-8 a jeste necim. Navic se mi zda, ze se dost pomalu vyviji... jinak taky celkem pekne.
(a parkrat jsem cetl, ze lidi radi presli z WxWidgets na neco jineho, ale ne naopak...)

GTKmm je super, ale prochu me desi nutnost mi na cilove stanici nainstalovane GTK a GTKmm. Da se to lehce obejit pribalenim knihoven k aplikaci? Zkousel jsem to, ale misto textu se zobrazily ctverecky a vsechny DLL knihovny, ktere program potreboval mely 12MB (po zabaleni UPX asi 5MB). Jednalo se o GTK-DEMO aplikaci. Nevite jaka je celkova velikost potrebnych knihoven pro beznou aplikaci?
A jeste me trochu mrzi, ze to je jen GUI knihovna a nema zadne dalsi veci navic jako Qt nebo WxWidgets.

A jeste se mi zalibil Fox Toolkit. Je malinky, rychly, ale ten vzhled nic moc a taky neobsahuje zadne veci navic.

Tak jsem se trochu rozepsal... ale furt se nemuzu rozhodnout. Jednalo by se o mensi aplikace v C++ (proste jen takove zkouseni). Ale dost se mi zalibilo prave GTKmm (na Linuxu se mi vic libi Gnome nez KDE... takze kdybych nahodou presel :)). Mate s nim nekdo prakticke zkusenosti a mohli byste ho porovnat s necim jinym? Dost by mi to pomohlo...
Before talking crap about someone, check the room... :)
SH*T HAPPENS! :)
neonn
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 4. 7. 2006 15:00

wxWidgets
FLTK - mohl by mít docela persopektivu na mobilních nebo slabších zařízeních
wojta
Pokročilý