[T.Pascal7]BIOS pristup na disketu alias "AX nie je AH!

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JM 29. 7. 2006 23:16

Move(ReadBuf,T,SizeOf(ReadBuf)); {inverzna funkcia}
Vždyť ReadBuf je větší než ten řetězec. SizeOf(ReadBuf) je 512 byte, SizeOf(T) je 256, takže tímhle bys přepsal dalších 256 byte za tím stringem. S Move() se musí opatrně.

A navíc:
Move(S[1],WriteBuf,...);
Move(ReadBuf,T,...); {inverzna funkcia}
Není tady něco trochu jinak?

Kód: Vybrat vše
var S, T: String;
i: integer;
WriteBuf,ReadBuf: array[0..512] of Byte;
.....
S := 'Ahoj'#0; {#0 jako ukoncovaci znak}
if Length(S) >= SizeOf(WriteBuf) then Move(S[1],WriteBuf,Length(S)) else Move(S[1],WriteBuf,SizeOf(WriteBuf));
RawWrite(1,1,79,1,WriteBuf);
RawRead(1,1,79,1,ReadBuf);
T[0] := Chr(High(T)); {delka T na maximum}
Move(WriteBuf,T[1],Length(T)); {pouziti Length(T) ve spojeni s predchozim radkem prave zaruci, ze se nic za tim retezcem neprepise}
i := Pos(#0,T); {pozice #0 v retezci}
if i <> 0 then T[0] := Chr(i-1); {Kdyz tam #0 je, delka bude o jednu mensi nez jeho pozice, jinak zustane na maximu}
WriteStr(T);
ReadKey;
end;

Otazka je, jestli funguje RawWrite + RawRead

...necitam moc napovedy v BP...
Neber to osobně, ale je to zřejmé.
JM
Junior

Odeslat příspěvekod inflater 30. 7. 2006 09:30

Bol som moc zvyknuty na GUI, formulare, tlacitka atd. (Delphi 7) a preto som teraz obycajny konzolovy syntax pekne zabudol. Vlastne - a pracoval som s Pascalovskym konzolovym syntaxom niekedy? Nie... prva aplikacia bola v Delphi 7.
RawWrite a RawRead funguju (exception handler funguje) takze ak je OK procedura tak je OK aj cely zapis.
Pocuj, JM, ak mas ICQ, posli mi spravu. Poslem ti moje ICQ#. Vies, nechcem stale "spamovat" forum, kedze mi to akosi teraz pri zvyknuti na Delphi, nejde.

P.S. Skusal som namiesto SizeOf(Buffer) nasackovat 256, kedze viem, ze Buffer ma velkost 512 a String 256 (prave si mi to napisal). Ale aj tak to pred tym vypisalo nieco kuriozne (aspon vidim ze funguje RawRead).

inflater
inflater
Junior

Předchozí stránka