[Obecné] Kde mě naučí profesionálně programovat?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jirkajiri 27. 11. 2006 17:29

Jsem student VŠ. Umím trochu programovat (základní znalosti ze školy) a chci se naučit programovat profi. Některý firmy nabízej dlouhý školení (např. Unicorn), u jinejch jsem viděl v nabídkách práce, že stačí základní znalost a zbytek doučej. Máte někdo praktický zkušenosti z těmito firmami jako je Unicorn? Kde je nejlepší začít pracovat?
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod twoflower 27. 11. 2006 17:44

Co jsem slysel, tak v Unicornu je nuda, aneb jak se stat miliontym programatorem databazovych aplikaci. Najdi si na Jobs.cz nejakou pro tebe zajimavou praci, kde zrovna nechteji 3 roky praxe a jdi do toho. Musis byt drzy, jedine firemni realita te donuti naucit se poradne programovat :)
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death.
twoflower
Junior

Odeslat příspěvekod trickIT 27. 11. 2006 17:52

Nieje to vobec taky hura system. Zaklady mozno stacia, doucovanie pre konkretnu firmu a konkretnu poziciu je samozrejme, je ale podstatny rozdiel v tom, ci ma clovek zakladne znalosti alebo sa ten clovek vyzna a ma nieco odprogramovane. A to sa tyka uz aj milion-tych db programatorov.
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 27. 11. 2006 19:27

No Unicorn (přesněji Vigour) není vůbec špatný, vyplatí se tím projít. Samozřejmě se už od tebe vyžadují nějaké znalosti, tak minimálně na úrovni 2. ročníku IT školy, i nějaké ty aplikace bys měl mít už napsané (semestrálky taky postačí). Na pohovoru napíšeš vstupní test (základy SQL, programování - tedy pokud se něco výrazně nezměnilo) a absolvuješ pohovor (orientace v IT-taky se tě zeptají, co jsi dělal za aplikace, jak často bys mohl pracovat - obvykle okolo 25h/týden, atd.). Pak tě buď přijmou nebo ne.
Výhodou je, že se dostaneš ke skutečným velkým aplikacím, které se používají v bankovnictví a státní správě (viz. reference). Nebudu ti lhát někdy je to ale docela nuda...
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod logout 27. 11. 2006 20:49

kolik dávaj v tom Vigourovi za hodinu? (Nástupní plat studenta a dejmetomu po dvou letech práce?).
Matyáš
logout
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 27. 11. 2006 21:36

Tak tohle ti neprozradím, ale raději to ber tak, že tam jdeš se něco naučit a o peníze ti jde až v druhé řadě. Když budeš něco umět, tak dostaneš jistě slušný plat jak v Unicornu, tak případně i někde jinde.
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yaroslaf 27. 11. 2006 22:20

Jen poznámka pro JirkuJiri - hlavní je praxe. Musíš prostě sám chtít a dělat na něčem aktivně. Myslím si, že se dá naučit profesionálně programovat i samoukou.
yaroslaf
Junior

Odeslat příspěvekod logout 27. 11. 2006 23:00

Většinou to nechtějí prozradit (protože je to poměrně ostuda) :-), práci mám jinde a řek bych že placenou vcelku dobře...
Ale zas na naučení jak to chodí ve firmě a tak je to asi dobrý, ale většinou v tědle firmách (velkoprogramovny) člověk dostane dost málo v poměru, co by dostal jinde. Ale zas většinou nemusí skoro nic umět. Je to takový, vyždímem Tě za pár korun a stejně počítáme, že za takovej rok, dva, až zjistíš jak Tě málo platíme, odejdeš.... (Snadno za Tebe naberem jiného studenta).

Matyáš
logout
Junior

Odeslat příspěvekod zdeneks 27. 11. 2006 23:16

yaroslaf píše:Jen poznámka pro JirkuJiri - hlavní je praxe. Musíš prostě sám chtít a dělat na něčem aktivně. Myslím si, že se dá naučit profesionálně programovat i samoukou.m/quote]

O té samouce pochybuji. Pokud člověk není vedoucím projektu, může celkem narazit, že pro jeho zažité techniky nebude žádné pochopení.

Myslíte, že je to samé "programovat profesionálně" a "programovat dobře"? Aneb 1000+1 způsob, jak si objektovym přístupem zneefektivnit kód (samozřejmě, pokud člověk programovat umí, tak objektovánim výrazně nepokazí, ale kde se naučí programovat efektivně? je vůbec efektivita potřeba?)
zdeneks
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 27. 11. 2006 23:30

logout píše:kolik dávaj v tom Vigourovi za hodinu? (Nástupní plat studenta a dejmetomu po dvou letech práce?).
Matyášt/quote]

vetsinou to neni nic moc .. pro lidi co prijdou pres vigoura tak maji dost mizerny platy, ale pokud jsou dobry, taktomuze docela rychle rust, vcetne karierniho postupu ...

dostat se do uni je ale mnohem lepsi pres deckard a penfield (pres ty jdou seniorske pozice), neb to je uz o tridu vys a i platy nejsou tak strasne
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 27. 11. 2006 23:40

jirkajiri píše:Jsem student VŠ. Umím trochu programovat (základní znalosti ze školy) a chci se naučit programovat profi. Některý firmy nabízej dlouhý školení (např. Unicorn), u jinejch jsem viděl v nabídkách práce, že stačí základní znalost a zbytek doučej. Máte někdo praktický zkušenosti z těmito firmami jako je Unicorn? Kde je nejlepší začít pracovat? /quote]

nic jako profi programovani neni ... musis zacit od piky, jako delnim (IT), proste busic kodu a jit nahoru ... programovani neni o tom jak umis matematiku (trosku), ale o tomjake mas zkusenosti ... a s tim jak roste mnozstvi tvych zkusenosti, tak roste i tva profesionalita ...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod logout 27. 11. 2006 23:56

Ahoj,
ja bych rek, ze to jak Ti jde matematika je jistej indikator toho, jak rychle budes vstrebavat zkusenosti....
Matyáš
logout
Junior

Odeslat příspěvekod Obyvatel 28. 11. 2006 02:00

Zivot ...
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 28. 11. 2006 11:16

Obyvatel píše:Zivot ...

Tak to sedí, jedině ten.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yaroslaf 29. 11. 2006 09:15

zdeneks píše:O té samouce pochybuji. Pokud člověk není vedoucím projektu, může celkem narazit, že pro jeho zažité techniky nebude žádné pochopení.
yaroslaf
Junior

Další stránka