C++ vs. ?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ghekon 15. 4. 2007 19:51

Python jsem zkoušel a dost se mi líbil, ale od přátel-programátorů jsem slyšel, že jako interpretovaný jazyk nemá budoucnost...
----------------------Ghekon-----------------------
Ghekon
Junior

Odeslat příspěvekod alexsedron 15. 4. 2007 19:57

Mno a není to už dnes jedno, jestli je spustitelný nebo ke spuštění používá jiný program.... vždyť windousy takhle fungují snad z 90%.
A jak tady někdo napsal ten základní kod si upravý každá platforma podle svého prostředí, win, nebo linux či nějaké pda... taky se chystám na pythona.. už mám pár knížek ale né čas...
alexsedron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ghekon 15. 4. 2007 20:02

Hmm, ale pythonem se člověk bohužel neuživí, jinak je to good jazyk, to jo.
----------------------Ghekon-----------------------
Ghekon
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 15. 4. 2007 21:36

Ghekon píše:Python jsem zkoušel a dost se mi líbil, ale od přátel-programátorů jsem slyšel, že jako interpretovaný jazyk nemá budoucnost...o/quote]

Nic proti přátelům programátorům, ale tohle je strašný blábol ;-) Budoucnost jazyka rozhodně nezáleží na tom, jestli je kompilovaný nebo interpretovaný. Podle stejného klíče by nemělo budoucnost ani PHP, Perl, Ruby a vlastně ani Java/.NET, které jsou kompilované do nějakého mezistupně, který je potom interpretován jejich virtuálním strojem. A co se týče uživí/neuživí - třeba v Googlu bys měl s Pythonem dost velkou šanci a nejen tam :D
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod alexsedron 16. 4. 2007 06:47

Mno jak jsem již řekl, nezáleží jaký jazyk používá programátor, ale na tom co v něm stvoří. A jak napsal Zorg... tak doplním, mno je jen otázkou času, kdy se to co předkládá virtuální stroj procesoru, přeloží do samostatně spustitelného souboru... to je přece jako když program v pascalu bude mít koncovku .pas tak je to přece taky interpretace...
alexsedron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ghekon 16. 4. 2007 09:43

Ale C++ je přeci o dost výkonnější ne?
----------------------Ghekon-----------------------
Ghekon
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 16. 4. 2007 09:57

To sice ano, ale interpretované "jazyky" (píšu v uvozovkách, aby si to někdo nespojoval se syntaxí jazyka) mají své výhody. Např. lepší oddělení od samotného systému, vyšší bezpečnost.
Naopak se na drtivou většinu věcí používají už dnes ty interpretované technologie. Hlavně Java a .NET. Vylepšení se dosahuje tím, že se za běhu kontrolovatelně některé části programu přeloží přímo pro danou platformu, takže to pak úplně interpretované není.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andreas 16. 4. 2007 10:10

no, zas tolik vykonove lepsi uz dnes c++ neni... takova java uz davno neni tolik pomala vuci c++, jak tomu byvalo driv. Rozdily jsou vesmes uz natolik male, ze jsou zanedbatelne
Andreas
Junior

Odeslat příspěvekod patulko 16. 4. 2007 10:15

Nuz, ako C++ vs Java -> zalezi od toho co a naco. Keby som uvazoval VS 6.0 alebo .NET C++ tak by som siel skor cestou Javy, ale ked chces napisat neaky rozumny server/driver a podobne zalezitosti, to v Jave ehm .. je ako ist na pretek s Trabantom :)))

Okrem toho Java/C++/C# ... zaklady su tie iste syntakticky, a dolezite je mat myslenie programatora, ostatne sa da uz velmi rychlo prisposobit.

A co sa tyka C3/Java -> kamos robi v Irsku a vravel, ze tam uz Java su prilis drahi ludia, tak idu na C# ale u nas momentalne najviac leti asi stale Java -> platformovo nezavilsla, perfektne fora .... proste je to dobra volba.

Kazdopadne nic nestratis ani 1 z jazykov, kt. sa naucis. Skus COBOL :))))))))))))))) LoL -> to bol vtip :)
patulko
Junior

Odeslat příspěvekod kódlisko 16. 4. 2007 12:10

Divej programator by měl poznat co nejvice jazyků dokáže, no a když má udělat nějaký projekt, tak vybere podle nejlepšího vědomí a svědomí ten jazyk, který se na daný projekt hodí nejvíc. Není to o tom co je lepší a horší, podle mne takto kategorizovat nejde, jde jen o to, že každý jazky, ať už Cpp, Java se hodí na něco jiného a je mocným nástrojem u jiných věcí.
S Javou třeba kterou preferuji já napíšeš cokoliv za 20 minut, protože tam máš spoustu knihoven ve kterých už prakticky vše je a ty to jen spojíš jak potrebujes a používáš, máš pro to ant, cvska,,super prace.
A když to chceš rychlé, na win32 apod, uděláš to v Cpp, protože tam jsi pánem všeho.
kódlisko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patulko 16. 4. 2007 12:27

Vystizne zhrnutie ... :)) Plny suhlas
patulko
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 16. 4. 2007 13:03

Ghekon píše:Ale C++ je přeci o dost výkonnější ne?
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod Rosomak 16. 4. 2007 13:05

Andreas píše:no, zas tolik vykonove lepsi uz dnes c++ neni... takova java uz davno neni tolik pomala vuci c++, jak tomu byvalo driv. Rozdily jsou vesmes uz natolik male, ze jsou zanedbatelne

Blbost. Interprety žerou hrozně paměti a kromě toho i procesorový
čas.
Obrázek
Podívejte se také na zdrojáky http://dada.perl.it/shootout/matrix.html, žádná velké rozdíly nejsou tak viditelné. Hlavní rozdíly jsou v tom, jak silný je jazyk a že je úzce specializován. Ale pro normální použití je C / C++ stále nejlepší a nejperspektivnější. Kdo umí dobře C / C++, nemá problém přejít na intrepret, ten kdo umí interpret bude mít s C/C++ ohromné problémy, protože bude používat opisné konstrukce a nevyužije síly jazyka C.
Naposledy upravil Rosomak dne 16. 4. 2007 13:07, celkově upraveno 1
Rosomak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemo7 16. 4. 2007 13:32

Programováním se živím, takze popíšu jak s C++ pro webovou nebo jinou aplikaci, na kterou se C++ nehodí, dopadnete. Modelová situace - potřebujeme webovou aplikaci. Co nabízíte ? Naprogramujeme vám ji v C++ za 350 hodin. My už máme nabídku z jiné firmy - v Javě za 150 hodin. Za ušetřené peníze koupíme lepší procesor a paměť do serveru, nebo rovnou nový server - vyjde nás to levněji (i z hlediska změn a rozšiřování aplikace). Děkujeme za nabídku. Produktivita práce v Javě je totiž víc než 2x větší než v C++ a o peníze jde až v první řadě. Navíc začínat programovat s C++ bez zkušeností je IMHO zhůvěřilost. Chudák programátor začátečník bude mít plnou hlavu toho, jak vůbec něco správně napsat... Osobně bych začínal s jednodušším jazykem. Programování má být také radost a C++ je pro začátečníka spíš trápení.
Nemo7
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 16. 4. 2007 14:35

Rosomak píše:Blbost. Interprety žerou hrozně paměti a kromě toho i procesorový
čas.
/quote]

Ono totiž násobení matic je taková typická činnost co? ;-) Tyhle testy jsou sice hezký, ale jak jsem psal, hrubý výpočetní výkon už není zdaleka tak důležitý, jako dřív.
Doporučil bych nejdřív specifikovat co znamená "normální použítí", potom má smysl teprve vynášet nějaký soudy. Například osobně jsem nikdy nedělal jiné aplikace, než webové a tam třeba je C/C++ asi nejhorší varianta hned po assembleru (což je ostatně důvod, proč ho neumím).
Nemo to popsal úplně přesně a pragmaticky, důležitá je hlavně produktivita.
Zorg
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků