C++ vs. ?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zorg 16. 4. 2007 20:43

Ghekon píše:Jen poslední blbý dotaz: Stále se nemůžu rozhodnout mezi Javou/C# nebo Pythonem. Myslíte že je u pythonu stejná "uplatnitelnost"?e/quote]

Těžko říct, jak v čem - Java na enterprise aplikace, C# na desktop a semtam na weby, ale tam se alespoň u nás myslím moc neprosazuje.

Jinak je to s Pythonem u nás slabší, což je škoda, podle mě je to super jazyk. Java je v zaměstnání určitě uplatnitelnější.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod vtech 16. 4. 2007 21:42

Delam pro jednu nejmenovanou ceskou automobilku, ktera je soucasti jednoho nejmenovaneo nemeckeho koncernu.
Zde je hitparada pouzivanych jazyku (priblizna - jsem tam jenom 3 roky):
1. Shelly (bash/csh/ksh+perl+tcl/tk)
2. C a C++ (pomer nejasny)
3. VB (hnus ze?)
4. Java
5. Fortran
6. Delphi
7. PHP
To jen pro orientaci na "realnem" trhu prace.
Vyuziti C# a Python se limitne blizi nule - bohuzel.
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior

Odeslat příspěvekod vtech 16. 4. 2007 21:47

Jeste detail: "VB" obsahuje vsechny odvozne prasarny, jako napr. ASP ;-)
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 16. 4. 2007 22:15

vtech píše:Jeste detail: "VB" obsahuje vsechny odvozne prasarny, jako napr. ASP ;-)

V ASP sa myslim pouzivam castejsie C# ako VB. Teda v ASP.NET ak to teda rozlisujete.
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 17. 4. 2007 06:30

> To jen pro orientaci na "realnem" trhu prace.
> Vyuziti C# a Python se limitne blizi nule - bohuzel.

V naší firmě je to cca 40% Python, 30% Perl a 25% Java a 5% C. Největší projekty jsou napsány právě v Pythonu.

Situace je taková, že pokud člověk potřebuje rychle vyřešit nějaký problém menší nebo střední velikosti, je znalost Pythonu, Perlu, popř. třeba Ruby k nezaplacení. Osobně preferuju Python, jak jsem tady už několikrát psal. Myslím, že to je dobrý jazyk "první volby" a to i v případě, že člověka nebude přímo živit. Bez Javy nebo C# se člověk dnes obejde stěží a alespoň základy C a C++ jsou pro dobrého programátora taky více než vhodné.

Jenomže programování není jenom otázka znalosti jazyka. Je třeba zvládnout základy algoritmizace, analýzu složitosti, dobré je naučit se základy softwarového inženýrství, konceptuálního modelování atd. Teorie je důležitá a bude čím dál tím důležitější, pokud to člověk bude chtít někam dotáhnout.

Moje rada: klidně zůstaň u Pythonu, najdi si obor, který Tě bude bavit (grafika, databáze apod.) a zkus si s tím hrát. Na "profi" zvažování, jaký jazyk Tě uživí, máš dost času.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod vtech 17. 4. 2007 08:53

> Jenomže programování není jenom otázka znalosti jazyka.

Souhlas, jazyk je az na druhem miste. Pokud si chcete vyzkouset, jak jste na tom bez ohledu na jazyk ve kterem pracujete, tak doporucuji "Programmer/analyst aptitude" test na http://www.brainbench.com . Pokud to udelate na Master, tak vas zadny jazyk nezastavi (udelate cokoliv v cemkoliv), pokud to neudelate vubec, tak vam zadny jazyk nepomuze.
vtech
Junior

Odeslat příspěvekod Ghekon 17. 4. 2007 14:08

Neznáte někdo nějaký dobrý český tutoriál na Javu?
----------------------Ghekon-----------------------
Ghekon
Junior

Odeslat příspěvekod tom medek 17. 4. 2007 14:30

Na Javu jedině Herout: http://www.kopp.cz/www/index.php?product=164&aln=cz
Možná je to trošku náročnější čtení, ale když to přelouskáš, tak se spousty naučíš.
Designed for Windows, powered by Linux.
tom medek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shrek 17. 4. 2007 15:15

vtech: Dost dobrý odkaz, díky. Uvažuju, že si na tu stránku pořídím roční předplatné.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod Ghekon 17. 4. 2007 16:12

Já jsem myslel spíše nějaký on-line seriál, ale už jsem jeden našel na linuxsoftu, ale nevím, jestli by nebylo lepší přelouskat oficiální dokoumentaci...
Ghekon
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 17. 4. 2007 17:19

Ghekone, neznám knížku, kterou Ti doporučoval Tom Medek, ale knížka Učebnice jazyka C od stejného autora mi dala opravdu hodně, pan Herout psát umí. 200 Kč nejsou rozhodně vyhozené peníze, pokud knížka je dobře napsaná.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod Ghekon 17. 4. 2007 17:24

Tady nejde o otázku peněz, ale spíš o to, že než se dostanu do knihkupectví kde mají takové knihy, nebo než mi příjde z netu, budu chtít ty cca 2-3 dny něco dělat :)
Ghekon
Junior

Odeslat příspěvekod vtech 17. 4. 2007 18:37

shrek: BB je fakt dobry, ja mam account asi 6 let. Je to uzitecna korekce vlastni namachrovanosti :-)

Jinak se pripojuji k doporuceni Herouta. Pokud ceska kniha, tak jedine Herout nebo Satrapa.
vtech
Junior

Odeslat příspěvekod Sikus 17. 4. 2007 20:27

vtech píše:> "Programmer/analyst aptitude" test na http://www.brainbench.com . Pokud to udelate na Master, tak vas zadny jazyk nezastavi (udelate cokoliv v cemkoliv), pokud to neudelate vubec, tak vam zadny jazyk nepomuze.

Nějak se na té stránce nemohu doklikat na nic správného.Je to tam placené...
Zdravi Šikus
Sikus
Junior

Odeslat příspěvekod vtech 17. 4. 2007 21:08

Sikus píše:Nějak se na té stránce nemohu doklikat na nic správného.Je to tam placené...n/quote]

Jak kdy a jak co. Obcas udelaji akci a vse je zadarmo. Vyplati se sledovat newsletter. Ted je treba zdarma Java i C#. PA Aptitude je opravdu za USD50 (coz je OK, pokud to udelate, ale opruz v pripade vybuchu :-D )
vtech
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka