[HTML,CSS] - tvorba odstavce textu a jeho obtékání

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod joudaobecny 15. 5. 2021 00:45

Dobrý den všem,

momentálně bych si rád vytvořil webovou prezentaci svých prací, ale zasekl jsem se na jedné věci. Předem se omlouvám, jestli sem tento dotaz nepatří. Ve strukturování jazyka se pohybuji velmi okrajově, zatím znám opravdu základ.

Jedná se o triviální pás fotografií s horizontálním posunem. Vycházím z velmi jednoduchého principu html kódu. Přál bych si aby ten web vypadal stejně jako teď, pouze s tím, že bych ty popisky měl rád (tak jak to dává smysl) jako text pod fotografiemi, které se s nimi budou posouvat ve stejném nebo podobném rozložení jako teď (momentálně je text součástí vloženého obrázku). Nemohu se zorientovat v tom, jak v takovém rozložení vytvořit případné sekce nebo odstavce textu.

Odkaz na web zde: https://bit.ly/3fn6gym

Předem všem děkuji za čas strávený řešením mého problému

Hezký den.

matěj
joudaobecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 16. 5. 2021 01:18

Smysl to dává, jen byste měl zohlednit i čitelnost. Na mobilu se ten text nedá část (je nutno posouvat stránku sem a tam. Na PC je zase moc malý. V grafickém návrhu tak nezohledňuje responzibilitu.
Správný přístup by byla úprava a vytvoření designu, který bude pracovat s proměnlivou šířkou okna. Stránky tak budou mít nejméně dvě podoby, pro PC a pro mobilní obrazovky (horizontální a vertikální).
V případě textu pracujete se třemi prvky - nadpis, technický popis a popiska. Nadpis i popis by měly být zobrazeny vždy, popiska může být "rozbalovací" pod nějakou formou ikony. Naopak, pokud už bude rozbalena, musí být čitelná ideálně celá a pokud se má posouvat, pak jen vertikálně.
Jak plánujete aktualizovat obsah? Ruční editací HTML?
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků