Jak se připojit externě k databázi?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zbynas 8. 11. 2021 11:10

Zdravím, programuji aplikaci pro Android, ale potřebuji přistupovat k databázi na mém hostingu, který ovšem nepodporuje (ani za příplatek) vzdálený přístup (tudíž možné jsou dotazy pouze přímo ze serveru).

Tak přemýšlím, jak to pořešit. Můžu přistoupit na nějakou stránku, které v parametrech getu předám, co bych se chtěl dozvědět, ta stránka to převede na mysql dotaz a vytažená data uloží třeba asi do xml, ke kterému už přistoupím.

Ale je to takové řešení podivné, určitě ani ne nejrychlejší, někdo lepší nápad?
NVidia GTX 1060 6GB, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 100 Mbps, Upload 100 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
FREJK.CZ, FREJK.SK, FREJK.COM
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 8. 11. 2021 11:36

Není podivné, běžně se to tak dělá.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 8. 11. 2021 13:25

Asi by sis mel nastudovat neco jako REST API a souvisejici veci.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Just_jo 8. 11. 2021 16:33

Asi tak jak psal JirkaVejrazka.

Na toto se používá REST API - každá aplikace by měla být takto psaná z důvodu bezpečnosti a možnosti použití služeb jako třeba Cloudflare.

Ale rovnou zapomeň na psaní skriptu, kde bude v GETu nebo POSTu jakýkoliv náznak SQL příkazu.
Just_jo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynas 11. 11. 2021 19:34

Děkuji za nápady, trochu jsem REST API načetl. Ovšem co jsem pochopil, jde hlavně o objektovou věc řešenou JSONem. Neuznávám v žádném případě objekty v jakemkoli jazyce, protože jsou velmi nečitelné pro někoho, kdo to bude spravovat po mně. Objekty snad vymyslel někdo, kdo chtěl nauctovat zákazníkům zbytečné desítky hodin jenom za nastudování kódu. Jasně, OOP je pro programatora neskutečná výhoda, ale jen pro něj, pro nikoho jiného. No, jsem to trošku zakecal. Je jiná možnost?
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 11. 11. 2021 20:01

A koho jiného než programátora by ty objekty měly zajímat? Ostatní obvykle nemají žádnou potřebu o nic něco vědět. A asi jsi něco špatně četl, REST API s OOP nijak nesouvisí.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků