[PHP/TCPDF] Identifikace prvního řádku na stránce

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Václav M. 1. 8. 2022 20:10

Prostřednictvím knihovny TCPDF (brr, sám neberu PSR příliš vážně, ale tady není dodrženo snad vůbec nic) si generuji PDF soubory, jejichž obsah je prostý text uspořádaný v jednoduché tabulce (na každém řádku jsou dvě buňky, které nejsou nijak ohraničeny ani barevně odlišeny - a barevně jsou odlišeny jen řádky samotné).

Obsahem je kopie obsahu tabulky, kterou si předem připravím (ze svých záznamů o ježdění na kole). V rámci generování PDF souborů mám nastavené automatické stránkování.

Většina PDF souborů je úplně jednoduchá (to co je na jednom řádku vždy patří k sobě) a automatické stránkování nijak neohrožuje čitelnost.

U jednoho PDF souboru to mám však upraveno tak, že jednotlivé části jsou od sebe odděleny prázdným řádkem a obě buňky jsou vyplněny jen v prvním řádku bloku, zatímco v ostatních řádcích je vyplněna jen jedna z obou buněk. Prakticky to tak vypadá, jako kdyby tam byl rowspan.

To co bych ale potřeboval, je:

1) identifikace prvního řádku na stránce (aby byl vyplněn nejen první řádek bloku, ale v rámci bloku také první řádek na stránce v případě, že nejde o první řádek bloku).
nebo
2) identifikace vzdálenosti od konce stránky (a odsun obsahu na další stránku, v případě, že je delší než je vzdálenost ke konci stránky).

:arrow:
No, v případě toho jednoho PDF souboru bych mohl udělat i to, že bych měl vyplněné obě buňky v tom řádku (resp. v všech řádcích), ale už by se to nečetlo tak dobře - protože když se bude pod sebou den a číslo jízdy opakovat třeba dvacetkrát, tak to bude působit rušivě.

:!:
Raději bych dal přednost vynucení zakončení stránky a odsunu obsahu bloku na další stránku - v případě, že by hrozilo rozdělení obsahu bloku na dvě stránky.
Václav M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Just_jo 4. 8. 2022 14:31

Pomohlo by vložení pomocí header? Někde jsem viděl, jak řeší hlavičku pouze u první stránky.
Just_jo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků