Lze otevřít JS script z odkazu na stejné stránce?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RednammoC 19. 11. 2022 17:31

Dobrý den,
1) je možné otevřít script kliknutím na odkaz, aniž bych tím odkazem odkázal na jinou stránku, kde bude script načený klasickým způsobem <script src="xxxxxxxxx.js"></script>?
2) Pokud ano, bude-li na stránce běžící script zapne se souběžně i druhý script nebo se zapne druhý namísto 1 scriptu?

Děkuji
RednammoC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 19. 11. 2022 17:50

1) jak to konkrétně myslíš?
2) Stránka se může odkazovat na spoustu souborů se skripty. Vykonávat se můžou všechny.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod RednammoC 20. 11. 2022 10:14

Jsem-li na jedné stránce, jde kliknutím na odkaz zapnout script na tentýž stránce? Případně, dám-li si na stránku 3 odkazy pod sebou, jde kliknutím na některý z nich zapnout na té stránce kde se odkazy nacházejí konkrétní script, který bych přiradit právě některému odkazu? Nebo musím vždy načíst odkazem novou stránku, ke které bude script už přiřazen pod </body> a jinak to nejde?
Například budu mít odkazy 1) Cyklus For, 2) Cyklus While, 3) Cyklus DoWhile. Stránka nebude mít pod </body> přiřazený při načtení stránky žádný script. Ale tím že bych kliknul na první odkaz 1) Cyklus For, by se mi zapnul na stejné stránce, kde jsou odkazy script "C:***/***/****/cyklusfor.js". Poté bych rád kliknul na odkaz 2 = 2)Cyklus While a namísto prvního scriptu "C:***/***/****/cyklusFor.js by se mi zapnul pořád na stejné stránce "C:***/***/****/cyklusWhile.js".
Je to možné?
RednammoC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Just_jo 20. 11. 2022 10:37

Chtělo by to nastudovat základy.
Nebo jsi nedostatečně popsal důvod, proč nemůžou být všechny scripty načteny najednou.
Just_jo
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 20. 11. 2022 10:51

Taky nevidím důvod, proč by skripty nemohly být načteny najednou na začátku.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod RednammoC 20. 11. 2022 11:26

protože to používám jako svůj studijní materiál, kde se učím právě základy a ve chvíli, kdy mám stránku s cykly, kde mám 1 script s 10 různými příklady, kde každý dělá něco a já chci právě odkazem zapnout jen nějakou konkrétní část. Takle mám prvních 9 v poznámce a poslední desátý běží. Chci udělat 10 odkazu, kde mi každý zapne na stránce kde jsou odkazy konkrétní script. Kliknu např. na odkaz 1) Kalkulačka a zapne se mi script kalkulacka.js. Kliknu na odkaz 2) hledaný, vypne se script kalkulačka.js a zapne se script hledany.js. Nechci aby běželi najednou, ale jednotlivě při použití odkazu na jedné stránce.
RednammoC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 20. 11. 2022 11:35

Asi stále nechápu. Není přece problém načíst všechny skripty na začátku a pak je spouštět, jak je potřeba.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod RednammoC 20. 11. 2022 11:48

1) Aha, to jsem nevěděl že jde spustit jen jednotlivou část scriptu to si dám ve scriptu jednotlivé části do class nebo id a pak je odkazem zapouštím? Jak by prosím vypadal zápis ve scriptu a pro odkaz.
2) Je tato varianta kde se zapne při načtení stránky všechny scripty a já si pak volám jednotlivé části méně náročný na výkon?
3) Každopádně, jde to udělat i tím způsobem který výše popisuju? Pokud ano, používá se? Jak by se to dalo zapsat?
Děkuji za trpělivost
RednammoC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 20. 11. 2022 12:05

1) Ty jednotlivé části si dáš do funkcí a ty pak spuštíš.
2) Na výkon to nemá vliv.
3) Jde. Ale proč to dělat složitě, když to jde jednoduše.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod RednammoC 22. 11. 2022 12:45

super, zadařilo se, jsi skvělej Moderátor Foťáku. Dííííík
RednammoC
Kolemjdoucí