[html, css, rss - xml] Jak načíst rss do html

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Thomas123 4. 7. 2007 18:55

Jsem takový Junior v html a dynamické stránky s MySQL neumím a ani nechápu. Mám ač možná blbou otázku: Jdou načíst informace z RSS do html stránky?

Myslím tím, že když budu mít nějakou např. první zpávu v rss, tak v html nějak nadefinuji první zpáva bude tady a s parametry z CSS: nadpis: 15px, color: blue a nadpis bude zároveň odkazem z RSS a text bude tady s parametry CSS: 10px, color black. A další druhá zpráva bude mít jiné parametry. A když připíši do RSS novou zprávu, tak v html se pořadí přesune.

Jde to nějak pomocí HTML 4.01 a CSS a RSS nějak udělat?

Napsali by jste mi popř. zdroják?

Díky. Moc by mi to pomohlo.
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 4. 7. 2007 19:17

Thomas123 píše:Jde to nějak pomocí HTML 4.01 a CSS a RSS nějak udělat?l/quote]
Rozhodne nie.

Thomas123 píše:Napsali by jste mi popř. zdroják?k/quote]

Rozhodne nie.

Potreboval by si na to najlepšie JSP/Servlets, prípadne ASP, a trochu nevýhodnejšie by bolo PHP.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 4. 7. 2007 19:18

Myslim ze tady bude potreba PHP, s html si nevystacis. Ale ja stejne nevim jak na to :)
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Chupacabras 4. 7. 2007 19:24

Ešte mi napadla jedna možnosť: využiť JavaScript a AJAX...
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Thomas123 4. 7. 2007 19:27

Chupacabras píše:Ešte mi napadla jedna možnosť: využiť JavaScript a AJAX...A/quote]

No s JavaScriptem možná jo, ale nevím jak,

AJAX??? A to je co???

?quote="Nargon"]Myslim ze tady bude potreba PHP, s html si nevystacis. Ale ja stejne nevim jak na to :)

A když v PHP tak, jak?? Na PHP jsem tupej a na MySQL ještě víc. Kdyby to nějak šlo jen v PHP bez MySQL budu jedině rád. I tak bych potřeboval názornou ukázku na nějakém zdrojáku.
Naposledy upravil Thomas123 dne 4. 7. 2007 19:32, celkově upraveno 2
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 4. 7. 2007 19:30

Google je priateľ.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Thomas123 4. 7. 2007 19:31

Chupacabras píše:Google je priateľ../quote]

Můj ne. Můj je Seznam.
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 4. 7. 2007 19:35

Či už Google, alebo Seznam, to je jedno. Hlavne že už vieš, čo máš hľadať.
AJAX by ti mal postačovať, je to rozhodne najjednoduchšia alternatíva zo všetkých tu uvedených.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Thomas123 4. 7. 2007 19:39

Tady jsem něco našel: http://citron.blueboard.cz/clanek-239-a ... cniky.html

To zobrazení a zdroják dobrý, ale já nechci vybírat, ale hned mít zobrazeno. Jak upravit ten jeho zdroják.
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 4. 7. 2007 19:56

httpRequestom si načítaš z nejakej adresy RSS.
RSS je obyčajné XML (štruktúru RSS si nájdeš), takže to si pomocou AJAXu rozpasuješ a vyberieš záznamy, ktoré potrebuješ. Potom dáta vypíšeš na ľubovoľné miesto na HTML stránke...
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Aonym 4. 7. 2007 20:29

Spíš si najdi nějaké hotové řešení, předpokládám, že by ses s tím zbytečně trápil, zkus hledat "rss agregator", případně zkus třeba tuhle hotovou třídu, jsou tam i ukázky použití:
http://lastrss.oslab.net/
Aonym

Odeslat příspěvekod Thomas123 5. 7. 2007 12:52

ameeck píše:Spíš si najdi nějaké hotové řešení, předpokládám, že by ses s tím zbytečně trápil, zkus hledat "rss agregator", případně zkus třeba tuhle hotovou třídu, jsou tam i ukázky použití:
http://lastrss.oslab.net/h/quote]

Tak toto mi pomůže hodně. Ač je to PHP, tak tomuhle s popiskama rozumím. Moc díky.

Teď to zkouším a nic. Když si stáhnu ten lastRSS.zip, tak pak si ho od zipuji a co dál? Co ke spuštění potřebuji? Upravil jsem adresu RSS a pak si to spustím v IE a mám tam spoustu znaků a dál *****...
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 6. 7. 2007 16:57

Halóóó, nainstaloval jsem si Easyphp a ani po přesunutí do www mi to ukazuje hromadu chyb. Jsem asi natvrdlej, ale jak to mám zprovoznit? Jaké mám udělat úpravy?
Pomóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóc....

Díky za případné odpovědi.
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 6. 7. 2007 17:54

Máš vôbec rozbehaný a nastavený web server s php?
Nechceš sa najskôr naučiť základy php?
Nezobral si si príliš veľké sústo?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nihil 6. 7. 2007 21:03

kedze pises ze si junior v HTML mozno by bolo lepsie pockat az budes seniorom v HTML a juniorom napr.: v PHP.co budes mat z toho ked si tam natlacis nejaky kod ktory ti niekto posle, ked nevies ako vlastne funguje a vobec kam ho skopirovat.co tak najprv zacat robit staticke stranky ktore budu graficky prijemne, jazykovo bezchybne.(teda ak to s webom myslis vazne.ak nie, tak ti to bude aj tak na nic ked ti niekto poradi)

ale to je len moj nazor
nihil
Kolemjdoucí

Další stránka