Přeformátování PHP kódu

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mnauprsk 6. 11. 2008 11:54

Ahoj, potřeboval bych program, který umí přeformátovat PHP kód do dobře čitelné podoby. Něco jako umí PSPad s HTML a CSS. Našel jsem, že by mělo jít v eclipse, ale tam jsem našel jen příkaz Format Document, a ten mi s kódem nic nedělá.
mnauprsk
Junior

Odeslat příspěvekod expert_na_it 6. 11. 2008 13:27

to je aka dobre citatelna forma v PHP? do urcitej miery sa daju zprehladnit iba podmienky , cykly a vetvenie
expert_na_it
Junior

Odeslat příspěvekod mnauprsk 6. 11. 2008 14:01

Myslím, že jsou celkem široce uznávaná pravidla, jak by mělo formátování PHP kódu vypadat. Ale hodně lidí na to kašle, tak mi jde o to, abych s co nejmenší námahou převedl formátování kódu od různých lidí do co nejjednotnějšího formátování.
mnauprsk
Junior

Odeslat příspěvekod Z@chi 9. 11. 2008 17:22

Ja jsem pouzival Eclipse na Javu a zformatovani tam slo udelat klavesovou zkratkou tusim Ctrl+Shift+F
Cely zdrojovy kod se automaticky zformatoval dle Eclipse. Nevim jestli tohle umi i s PHP ale je dost mozne ze ano.

Popripade muzes pouzit napriklad tento online formater:
http://www.phpformatter.com/
Z@chi
Junior

Odeslat příspěvekod suk 9. 11. 2008 20:29

Do eclipse potrebujes i nejaky plugin pokud ho tam nemas...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 14. 11. 2008 17:23

http://www.eclipse.org/pdt/ pokud to nainstaluješ, tak Alt + Shift + F by ti mělo sformátovat phpko do slušný formy, akorát myslím trošku blbne, když je to hodně mixovaný s HTML mimo parsovaný prostor.
Jinak se to dá najít i v kontextovým menu a aplikovat i jenom na označené části kódu.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor