Optimalizace pro IE6

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vebloud 19. 9. 2009 21:18

Tak to záleží na tom, co považuješ za normální web. A uvědom si kolik omezení bys nemusel řešit. Hoover na čemkoliv a další. IE6 je brzda vývoje webu. Co se JS týče, tak málo kdo už dneska používá low level programování bez jakéhokoliv frameworku, takže ani tam to není až takový problém se s IE6 vyrovnat.

Na webu se už 9 let kvůli IE6 skoro nic nemění.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gandor 19. 9. 2009 22:38

Yur4Y ty si zjavne este nikdy neriesil nejaky pixel perfect dizajn ;). Ano da sa vsetko poriesit aj tak, aby to slo aj v IE6, ale aby kvoli tomu nezacala blbnut nieco ine, tak ta to stoji 2x tolko casu (ak ti teda nieje ukradnute ze v IE 6 to vizera inak = hnusne)....
A vzdy ide pouzit aj nejaky prehliadac ktory netreba instalovat... Ten si myslim pustis uplne kdekolvek....
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yur4Y 20. 9. 2009 08:49

Velbloud
Áno, IE6 je brzda. A čo teraz? Kvôli tomu nechám 10% návštevníkov surfovať po rozpadnutej stránke?

gandor
Nehovorím, že pre IE6 ladím na pixel presne, ale optimalizujem tak, aby na prvý pohľad žiaden rozdiel nebol. Samozrejme, že to nestojí 2x toľko času, písal som o tom v prvom príspevku. Že ide použiť iný prehliadač, viem, myslíš, že to vie aj nejaká staršia pani?

Kto robí web pre návštevníkov, pre IE6 vždy optimalizuje.
Yur4Y
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thomas123 20. 9. 2009 10:05

Poslední web, který jsem dělal, tak nádherně na pixely přesně sedí v IE7+, FF2+, Opera 9,5+, Chrome, Safari, apod. Jediné IE6 tak tam s tím opravdu nepohnu, mám docela složitý layout, takže i CSS je takové složitější a využívám tam hromadu věcí. Optimalizace pro IE6 by se mi absolutně nevyplatila, protože bych musel věnovat minimálně 4 hodiny práce, aby se pár lidí podívalo na web a na to opravdu kašlu. A to se u většiny webů snažím optimalizovat tak, že web pro normální prohlížeče (rozuměj normální a IE7+) se zobrazí normálně a se všemi možnostmi a IE5.5 a 6 se zobrazí alespoň stejně (aby se to dalo číst), ale návštěvník může (ale nemusí) být ochuzen o určité prvky.
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gandor 20. 9. 2009 11:53

Yur4Y:
Pokial chcem optimalizovat, tak jedine na pixel presne... Co sa tyka funkcnosti, tak zo zvyku pisem tak, ze by mohla ist rovnako ako v ostatnych, ale naozaj to netestujem...
Radsej tej starej pani, ktora nic nevie hodim na bok stranky velky kriklavy box informujuci ju, ze stranka vizera totalne zle len kvoli tomu, ze pouziva prehliadac z roku pana a ze ked stiahne niektoru z ponukanych alternativ (klikne na ikonku, ktora sa jej paci), tak ta stranka uz bude fungovat pekne...
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 21. 9. 2009 01:03

Yur4Y píše:Velbloud
Áno, IE6 je brzda. A čo teraz? Kvôli tomu nechám 10% návštevníkov surfovať po rozpadnutej stránke?

Tak za prvé vynech jedno l v mojí přezdívce a za druhé. Já naštěstí už nekóduju. Ale řeším JavaScripty, občas. Netvrdím, že je nechám na rozpadnutý stránce. Mometálně dělám pro zákazníky z oboru, kde je penetrace IE6 mnohem větší než 10%. O to víc bych se ho rád zbavil. Ale to neznamená, že pro něj neoptimalizuju, respektive já naštěstí nemusím. CSSka neřeším a veškerý js jede přes JQuery, takže to až tak neřeším. Ale když se mi neche šahat po těžkým kalibru JQuery, tak bych vraždil.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 22. 9. 2009 23:47

Google chystá plugin, který v IE nahradí renderovací jádro za WebKit. http://arstechnica.com/open-source/news ... plugin.ars
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fridge 24. 9. 2009 10:14

No jo, jenže teď je to na těch 10 milionech webdesignérů a administrátorů, aby vložily do kódu ten řádek metadat.
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thomas123 24. 9. 2009 11:49

Tak ono vložit jeden řádek za 1 minutu oproti několika hodinám ladění.
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yur4Y 26. 9. 2009 19:17

Thomas123 píše:Tak ono vložit jeden řádek za 1 minutu oproti několika hodinám ladění.

Ladeniu sa nevyhnete ;-) ak si tento doplnok nainštaluje len 5% používateľov IE, bude to obrovský úspech. Snáď nechcete nútiť užívateľov, aby si k prehliadaniu vašej stránky niečo inštalovali?
Yur4Y
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dany0 26. 9. 2009 19:42

Ehm jo. Spousta uživatelů je nespokojená s rychlostí IE a nechtějí "se učit" jiný prohlížeč.
To je jako by jste rozdávali na ulici zadarmo flašky Nitroglycerinu, steroidy nebo přípravek pro urychlení erekece.

ups pardon. :-D
Místo abych psal další *ehm* podpis, raději půjdu ven na čerstvý vzduch.
Kdo chce pozvánku do Google Wave tak SZ! Furt jich mám spoustu :)
Dany0
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fridge 28. 9. 2009 09:05

Nebesa, včera jsem u klienta viděl počítač, co má IE6. Tak jsem navrhnul, jestli by nebylo lepší dát tam aspoň IE8. Pak jsem zjistil, že tam je Windows 98. Ouch.
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dany0 28. 9. 2009 12:11

:D :D :D
Místo abych psal další *ehm* podpis, raději půjdu ven na čerstvý vzduch.
Kdo chce pozvánku do Google Wave tak SZ! Furt jich mám spoustu :)
Dany0
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků