Optimalizace pro IE6

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vebloud 21. 7. 2009 16:01

maweceq píše:tak potom vidim uz iba dve veci ktore stale drzia ie6 nazive: lenivost a nevedomost

A firmy, které mají aplikace napsané pouze pro IE6
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kraag22 22. 7. 2009 08:08

No ja jsem vyvojar a take provozovatel 2 webu. Na jeden jsem umistil JS, ktery natvrdo rekne, ze IE6 proste nepodporuje a web fungovat nebude - dalo by hroznou praci to upravit a na to nemam cas (berlingame.cz). podil ie6 cca 5-10%
U druhyho projektu, kterej ma radove vyssi navstevnost podporu pro ie6 udelat musim. Pouziva ho asi 10-20% uzivatelu a navic asi z ruznych skol a kavaren, takze nejake vyzvy nemaji smysl... (v nove verzi sice podporu pro ie6 necham, ale jen funkcni - at se to zobrazi jak chce.)

Vzdy zalezi na tom, kolik % uzivatelu jste ochotni obetovat kvuli neodladeni pro ie6.
:lol:
kraag22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thomas123 22. 7. 2009 11:09

Jsem tu jediný, kdo optimalizuje pro IE 5.5 a vyšší? Ač nevím, co s tím, tak bohužel mám pár hacků i na jádro Webkit.
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Dany0 24. 7. 2009 21:53

Obrázek
Místo abych psal další *ehm* podpis, raději půjdu ven na čerstvý vzduch.
Kdo chce pozvánku do Google Wave tak SZ! Furt jich mám spoustu :)
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fridge 24. 7. 2009 22:41

2 Thomas123: Ano, i Webkit má pár much, ovšem s tou demencí, která se zove IE6, to nelze srovnávat. Mnohem víc než JS nesrovnalosti Webkitu mě štve problém margin-padding v Opeře.

FYI teď jedu v IE8, normálně browsím v Chromu a nemůžu si stěžovat, oboje se chová velmi rozumně. Operu jsem používal pět let, ale přestal jsem kvůli (jejich) firemní politice.
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior

Odeslat příspěvekod mcaris 24. 7. 2009 23:57

Tak nevím, asi žiju opravdu o pár let zpátky, nebo nevím. IE6 samozřejmě nepoužívám, ale vždy ho mám na paměti a vždy se do něj alespoň podívám, abych viděl, že to všechno sedí. Hacky teměř nepoužívám, protože až na jisté opakující se věci nemám problémy. No, asi jsem nikdy nedělal tak složité věci jako ostatní tu (možná spíš o věcech přemýšlím a hledám efektivnější a zjednodušující alternativy);o). Protože to co se občas dozvídám z kódů různých webů, je až zarážející.
IE6 je sice zastaralý, ale počítat s ním musíme a bohužel ještě budeme nějakou dobu muset. Naopak a trochu pro zasmání, přikládám následující odkaz, který mě rozesmál a myslel jsem si, že si ze mě někdo dělá pr..l : http://saveie6.com/
mcaris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 25. 7. 2009 00:01

Nejlepší když si ho chceš z těch stránek stáhnout. :)

Dany0: Tohle bylo lepší: :D

Obrázek
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dany0 25. 7. 2009 01:26

Tady jeden "nepodařený pokus":
Obrázek
Místo abych psal další *ehm* podpis, raději půjdu ven na čerstvý vzduch.
Kdo chce pozvánku do Google Wave tak SZ! Furt jich mám spoustu :)
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Fugess 25. 7. 2009 01:45

někde jsem našel i tohle
Obrázek
Fugess
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 6. 8. 2009 14:26

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod desoul 6. 8. 2009 14:53

Bohužel i já jako grafik a kóder vše optimalizuji i pro ie6.

A jako bonus, do každého webu dávám, detekci prohlížeče a pokud se někdo web pokouší zobrazit v IE, nemilosrdně mu doporučím, aby laskavě aktualizoval, pokud je to v jeho silách a možnostech :-D Ale už by to peklo mohlo celosvětově skončit, je to fakt SMRT!
desoul
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 6. 8. 2009 17:43

To upozornění bych rád dal alespoň na NokiaManii.cz, i když máme víc jak 50% z Fx. Je někde nějaký OS code? Nechce se mi to psat... ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DevAstor 6. 8. 2009 17:45

Kódy jsou všude možně, buď už jsem o nic psali zde nebo je najdeš na odkazovaných stránkách různých anti-IE6 webů.

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DevAstor 11. 8. 2009 17:09

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Yur4Y 19. 9. 2009 19:51

Dúfam, že nevadí, že reagujem na staršiu tému, ale k tomuto by som sa rád vyjadril.
Vlastný web síce nemám, ale spravil som už niekoľko stránok. Nad niečím ako nepodpora IE6 som nikdy ani nerozmýšľal. IE6 je síce starý a deravý prehliadač, ale užívateľom to zrejme neprekáža. Sú takí, čo o alternatíve nevedia, aj takí, čo ho používajú z lenivosti, aj takí, čo inú možnosť nemajú. Každý môže prísť na môj web a čaká, že stránka bude pracovať správne.
S Windowsom nerobím a nemám chuť ani vedomosti si ho nejak virtualizovať alebo zavádzať dualboot. Na optimalizáciu pre IE si zoberiem notebook, ktorý nie je môj, alebo robím v škole. Mám tam absolútne nevhodné prostredie na vývoj stránok, musím si vystačiť s Notepadom 8-S preto som si zvykol robiť stránky tak, že vždy si dobre rozmyslím, či to, čo práve píšem, IE6 pozná a funguje to v ňom. Nikdy nepíšem li:hover, keď viem, že li a:hover bude fungovať všade. A ide to, to je hlavné. Keď otvorím potom stránku v IE6, nastavím pár hasLayoutov, upravím poprípade nejaké rozmery a je to. Pár minút roboty. Podobne nemám problém zoptimalizovať aj pre IE 5.5, aj keď to už do detailov neriešim.
IE6 síce nepodporuje CSS tak, ako by možno mal, ale všetko, čo normálny web potrebuje, sa v ňom rozchodiť dá. Jediný, kto má právo nadávať na IE, sú tí, čo robia v Javascripte.
Yur4Y
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka