Visual Web Developer 2008 Express Edition

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 3. 2009 14:32

Chtěl bych se učit programovat webové stránky a dosud jsem používal klasické HTML editory jako HomeSite, apod. Chtěl bych se ale začít učit dělat ''pořádné'' stránky a tak jsem objevil tento program. Je od Microsoftu a zadarmo. V čem je háček? Vím, že třeba Dreamweaver CS4 stojí kolem 16 000 Kč a VWD je přitom zadarmo. V čem je hlavní rozdíl v těchto programech a vyplatí se začít učit právě ve VWD 2008, popřípadně doporučíte nějakou knižní publikaci, co by mě v začátcích pomohla? Základy mám ve formě základních HTML znalostí, ale JSP, CSS, ASP sem se ještě neučil.
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 25. 3. 2009 18:46

No rozdil je asi hlavne v tom co s tim "smis" delat. V tom VWD smis delat je nekomercni weby. Tj nesmis za to dostat zaplaceno.
Ale rekni mi kdo zjisti v cem jsi ten web vyrobil :D

A doporucil bych ti naucit se nejaky ASP.NET jazyk, jako treba C# nebo VB.NET. Ty urcite budes potrebovat az ten web budes delat.
Takovej trosku dobrej kurz najdes tady: http://programujte.com/index.php?rubrik ... rz-asp-net
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 3. 2009 19:48

Podle této Microsoftí stránky (http://www.microsoft.com/express/support/faq/) tento program smím používat i ke komerčním účelům. Tudíž mám rozumět tomu, že tento soft je tedy dobrý a Dreamweaver CS4 se mi tudíž nevyplatí? Jinak za odkaz díky, mrknu se na to. Jen bych chtěl vědět, páč se v tom moc nevyznám, že mi teda postačí se naučit to ASP.NET a k tomu používat ten VWD ... ?
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 25. 3. 2009 20:08

Hmm, kdyz tam smis delat i komercni weby, tak pak nevim jakej maj vyznam ty placeny verze visual studia. Snad jen to, ze tam mas vse v jednom a nemusis mit jednu expres edici na weby a druhou na desktop aplikace...

Dreamweaver neznam a myslim ze tam bude jen rozdil v pouzitem programovacim jazyku (php) a stylu ovladani programu.

Takze ti asi opravdu staci naucit se ASP.NET, k tomu i MSSQL by bylo vhodne. A mozna javascript, ajax, ale to zalezi na tom jaky web chces. Jestli ti staci "staticke" stranky nebo tam chces nejaky dynamicky vlastnosti. Tj treba registrace. u te staticke stranky to treba napise ze zvolene jmeno je jiz obsazene a musis zadat jiny az po kliknuti na tlacitko odeslat. Kdezto u te dynamicke ti to napise ihned jak to jmeno vyplnis ve formulari. Ale ja myslim ze na zacatek to neni potreba.

A jeste dodam ze webhosting pro ASP.NET se spatne hleda, protoze jich moc neni. Kdezto php ti jede asi vsude.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 3. 2009 20:34

Dobře, děkuji za reakci. Takže je vhodné se naučit ASP.NET pro tvorbu dynamických stránek (pomocí VWD 2008) a HTML vč. CSS a Java Scriptů (pomocí Microsoft Expression Web 2) pro stránky statické?
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod ohm_ 29. 3. 2009 18:22

Express edice v sobě nemají některé vychytávky, jako velké edice - proto jsou zdarma. Ostatní edice umí například práci v týmu, apod.
Ten hosting pro ASP.Net je opravdu těžký sehnat. Pár Free tu ale je, například sám za sebe můžu doporučit www.qsh.eu, mají tam i dobré placené hostingy.
DELL 1220, HTC Touch HD, Nikon D60
C#.NET and JAVA!
ohm_
Junior

Odeslat příspěvekod trancemaniac 8. 7. 2009 16:13

Zdravím, abychom nezakládal další vlákno tak to napíšu sem. Nainstaloval jsem si Visual web developer 2008 express esdition. A když dám New web site, zvolím jazyk C# a celé to okno mi zešedne, tedy nejsou funkční žádný volby ani tlačítka kromě cancel. U jazyka VB to jde v pohodě, ale já chci dělat s C#. V nastavení jsem nic nenašel. Nevíte někdo jak se to dá rozchodit? Díky
trancemaniac
Kolemjdoucí